Hirdetés

Motorola Moto G (2015) - egyhangú folytatás

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikációs szempontból átlagos a felhozatal, a lapkakészlet támogatja a Cat.4-es LTE hálózatokat, adott a 150/50 Mbps elméleti maximális sebesség 4G hálózatokon, 3G-n pedig 42,2/5,76 Mbps a csúcs. A WiFi 802.11a/b/g/n szabványokat támogat, természetesen a Direct és a hotspot funkciók adottak. A Bluetooth 4.0-ás verziószámú, a beépített GPS-vevő pedig a GLONASS műholdak jeleit is képes látni, a pozicionálás tehát nagyon hamar megtörténik. Az egyetlen súlyos hiányosság az NFC, ami sajnos nem része a repertoárnak. A beszélgetési hangminőségre és a vételi stabilitásra nem lehet panaszunk, tökéletesen megállja a helyét a mobil ebből a szempontból.

Motorola Moto G (2015) Screen Shot Motorola Moto G (2015) Screen Shot

Böngészésre a Google Chrome-ot használhatjuk, stabil internetelérés, illetve jól optimalizált weboldalak esetén szélsebesen tudjuk nézni kedvenc oldalainkat, a görgetés és a nagyítás is teljesen folyamatos, de zoomalapú tördelés sajnos nincs, illetve a Flash-támogatás sem tartozik hozzá. A szoftverben található extrák (privát mód, beépített fordító) a Moto G esetén is gond nélkül működnek, a Vellamo böngészőtesztjében 2069 pontot teljesített a mobil.

Motorola Moto G (2015) akkumulátor
[+]

Értékelés: Motorola Moto G (2015)
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

A hátlap alatt található, 2470 mAh kapacitású, lítium-ion akkumulátor nem cserélhető házilag, viszont elég jól bírja szuflával, erőteljesebb használat esetén 5 óra kijelzőidőt bírt ki nálunk, egy órányi MinDigTV élő stream, közepes fényerőn, fülhallgatóval körülbelül 11%-ot vett ki a telep kapacitásából, hangszórón, maximális fényerő mellett közelebb volt a 20%-hoz óránként.

A Moto G idei generációja egyáltalán nem sikerült rosszul, egy-két fájó pont azonban akad vele kapcsolatban. A 8 gigabájtos alap változatból kár volt kispórolni a 2 gigabájt RAM-ot, a benne található 1 gigabájt érezhetően kevesebb, mint amire szüksége van a rendszernek, a sztereó előlapi hangszóró eltüntetésére sem lett volna szükség, illetve a kamera sem lett annyira jó, mint ahogy a Nexus 6 szenzora alapján vártuk. A vízállóság viszont örömteli, a Németországban már aktív Moto Maker pedig kiváló lehetőséget ad a mobilunk külsejének testreszabására, reméljük, hogy ez egyszer hozzánk is eljut. A készüléket jelenleg itthon, hivatalos forgalmazásban nem lehet megvásárolni, szürkeimportosan 60-65 000 forint körül szerezhetjük be a 8 gigabájtos verziót, a 16 gigabájtost csak a német Moto Makerben találtuk meg 86 000 forint körüli áron. Ennyi pénzért már elég komoly konkurenciával kell szembe néznie a Moto G-nek, ott van például a Honor 4C és 4X, lehet ennyiért kapni Alcatel One Touch Idol 3 (4,7)-et, de az olcsóbbik Zenfone 2 (ZE500CL) is belefér ebbe a keretbe, leleményesebbek még egy Meizu m1 note-ot is beszerezhetnek, bár mostanság egyre nehezebb újonnan kapni. Nagyon kis léptekben fejlődik a Motorola a középkategóriában, ez pedig már sajnos ennyi pénzért már nem elég arra, hogy plecsnit is kapjon, pedig önmagában továbbra is tökéletesen rendben van.

szentkuti11

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés