Hirdetés

Motorola Moto G (2015) - egyhangú folytatás

Külső

Ha szemből nézünk az idei Moto G-re, akkor könnyedén összetéveszthetjük az elődjével, márkajelzés továbbra sincs az előlapon, az alul-felül található hangszórórács kevésbé hangsúlyosan, de észrevehetően megmaradt. Méretek tekintetében komoly változás nincs, a 142,1 x 72,4 x 11,6 milliméteres dimenziókhoz 155 grammos tömeg és 5 hüvelykes képátlójú kijelző tartozik, a hátlap kialakítása ívelt, a legvékonyabb pontjain (értelemszerűen a két szélén) 6,1 milliméteres vastagságot mérhetünk, ennek köszönhetően kiválóan kézbe simul az eszköz. Az összeszerelés ezúttal is hibátlanul sikerült, egyáltalán nem hajlamos recsegésre-ropogásra a készülék.

Motorola Moto G (2015) elölről
[+]

Az 5 hüvelykes, 720 x 1280 pixel felbontású megjelenítő továbbra is ideálisnak mondható ehhez a mérethez, ráadásul fényerejét tekintve komoly előrelépést mutat az elődjéhez képest, erőteljes napsütés esetén is olvasható marad a panel, a betekintési szögei is teljesen rendben vannak. Az IPS technológiának köszönhetően a feketék nem annyira sötétek, mint egy AMOLED kijelző esetén, de az érintőpanel érzékenysége kitűnő, ráadásul Corning Gorilla Glass 3 védi az üveget a karcolásoktól.

Motorola Moto G (2015) oldalról
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Motorola Moto G (2015) Alcatel OT Idol 3 (5.5) Sony Xperia E4g Asus Zenfone 2 ZE500CL
Fehér fényerő 423 nit 539 nit 435 nit 320 nit
Fekete fényerő 0,38 nit 0,56 nit 0,25 nit 0,25 nit
Kontrasztarány 1113:1 962:1 1727:1 1281:1
Színhőmérséklet 7324 K 7887 K 6870 K 7497 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az előlapon ezúttal is két hangszórót lehet megpillantani, és az előd esetén sztereó hangzásvilágról beszélhettünk, de ezúttal sajnos csak a kijelző alatti példány szolgál a multimédiás tartalmak visszajátszására, a felső egy szimpla beszédhangszóró. A szimpla hangszóró sokkal hangosabb lett az előd sztereójánál, viszont erőteljes torzítást figyelhetünk meg a hangerőskála felső negyedében. A kijelző fölött az 5 megapixeles szelfikamera optikáját, illetve a fény- és távolságérzékelő szenzort találjuk meg, a színes értesítési led ezúttal kimaradt. Jobb oldalra kerültek a hangerőszabályzó billentyűk, valamint a bekapcsológomb, ez utóbbi ráadásul recézett felületet kapott, így a zsebünkben, tapintás alapján is felismerhetjük, hogy melyik billentyűt fogjuk épp lenyomni.

Motorola Moto G (2015) hátlap
[+]

A hátlap matt felületű, az ujjlenyomatokat nem gyűjti, a lekerekítéseinek köszönhetően pedig kiváló az eszköz ergonómiája. A műanyag elem leszedhető, de a tökéletes visszapattintás fontosságára a telefon külön figyelmeztet, hiszen csak így maradhat IPX7 ipari szabvány szerint vízálló a mobil, ez nagyságrendileg azt jelenti, hogy maximum 1 méter mély édesvízben 30 percnél rövidebb időtartamot károsodás nélkül ki kell bírni a telefonnak. A készülék tulajdonosa valószínűleg nem lett volna boldog, ha a készülék ezen képességeit is teszteljük, így csupán az ipari szabvány által meghatározott értékre támaszkodhattunk. A burkolat alatt csak a microSIM, illetve a microSD kártya foglalatát találjuk meg, az akkumulátor házilag nem cserélhető.


[+]

A Moto Maker továbbra sem elérhető Magyarországon, de remélhetőleg egyre közelebb vagyunk ahhoz, hogy az beköszöntsön: Németországban már használható a szolgáltatás, melynek lényege, hogy a felhasználó maga tervezheti meg a készüléke külsejét, a Moto G esetén az előlap színe (fekete, fehér), a hátlap színe, a kamerát körülölelő betét színe lehet egyedi, illetve opcionálisan rendelhetünk hozzá tokot és egyedi gravírozást is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés