myPhone Hammer Axe - a melegben sem izzad

Bevezető, tartozékok

Őszintén mondom: örülök, amikor egy strapatelefon kerül a kezeim közé. Ezeknek a mobiloknak a piaca még mindig olyan szűk, hogy kevés alternatívát tud felsorakoztatni egymás mellé az ember, ha egy ütésálló, mégis megfelelő tudással rendelkező telefont szeretne vásárolni. Manapság ugyanis hiába vízálló egynéhány csúcsmodell, egy véletlen leejtés következtében olyan sérüléseket tud szenvedni, hogy utána már soha többet nem fogjuk használni, ráadásul más környezeti hatások (magas hőmérséklet) is kárt tudnak tenni bennük.

myPhone Hammer Axe
[+]

Vannak azonban olyan gyártók, cégek, akik termékeikkel pont azt a felhasználói réteget célozzák meg, akiknek fontos a teherbírás, és hogy szélsőséges körülmények között se kelljen úgy vigyázni az eszközökre, mint a hímes tojásokra. A Sonim, az Evolveo vagy éppen a CAT mellett mai tesztalanyunk a myPhone kínálatában található meg, bár hozzá kell tenni, hogy a lengyelek nem gyártják a készüléket, csak forgalmazzák és szoftverezik (ami persze így is bőven elég feladat, nem utolsó sorban pedig mindegy, hiszen az ő logójuk díszeleg a mobilon).

myPhone Hammer Axe
[+]

A Hammer Axe (jelentése: kalapács balta vagy fokos) névre hallgató főszereplőnk víz- és egyben ütésálló, amivel máris leszűkíti a konkurensek számát. Teljesítményben nem veszi fel a versenyt testvérével (ami LTE névtoldalékot kapott), viszont a 4,5 hüvelykes, HD felbontású IPS kijelzőnek hála éles kép, nagyon jó fényerő fogadja a tulajdonost, illetve a hangszórók is világgá kürtölik az értesítéseket. A MediaTek processzor pont arra elég, hogy a megjelenítőt meghajtsa, ám ennél többre már ne nagyon számítsunk. Az árazás igazság szerint nem rossz, ám ha a 4G-s variáns árcímkéjét nézzük, akkor már annyira nem is számít kivételes ajánlatnak.

myPhone Hammer Axe
[+]

A Hammer Axe egy jókora szürke dobozban érkezett hozzánk, aminek felületét úgy festették meg, mintha valamilyen őshüllő karmolt volna bele. A csomag tetején látható egy telefonról készült kép, valamint néhány ikon, ami a legfontosabb képességeket jelöli. A fedelet felemelve azonnal megpillanthatjuk a baltafej méretű telefont, ha pedig az alatta lévő vékony papírkartont kihúzzuk, akkor a tartozékokba botlunk bele. A myPhone újdonsága mellé egy microUSB kábel (a végén a műanyag fej az átlagosnál keskenyebb), egy 1 amperes töltőfej, egy normál kialakítású, felvevőgombbal rendelkező headset, illetve egy kis eszköz jár, amivel a hátsó csavarokat lehet kilazítani.

Külső

Ha egy myPhone Hammer Axe-szal megdobják az embert, az garantáltan fájni fog. A nem mindennapi 151 x 75 x 15,2 milliméteres dimenziókhoz ugyanis 232 gramm tömeg jár, így tényleg egy valóságos téglát foghatunk a kezünkben. A készülék nagyon masszív, kibír mindent, vagyis nyilván nem mindent, de ha eldobjuk úgy másfél méter magasból, akkor sem a sima föld, sem pedig a beton nem tud maradandó belső károkat okozni benne. Az anyaghasználat példás, az üveg előlapon kívül minden részt kemény, mégis egy kicsit rugalmas gumi borít, ez segít elkerülni a megrázkódtatásokat. Nem csak az ütésállóság, hanem az IP68-as védelem miatt is robusztus a mobil, ha másfél méteres vízben felejtjük, akkor elég fél óra alatt ráébrednünk erre, mert addig garantáltan nem ázik be az eszköz (persze a takaróajtót ehhez csukva kell tartani).

myPhone Hammer Axe
[+]

Kijelző-teszt
Mérés myPhone Hammer Axe myPhone Hammer Axe LTE Doogee Titans 2 myPhone Hammer Iron
Fehér fényerő 547 nit 542 nit 581 nit 418 nit
Fekete fényerő 0,48 nit 0,23 nit 0,69 nit 0,51 nit
Kontrasztarány 1254:1 2357:1 842:1 804:1
Színhőmérséklet 9500 K + kézi 10850 K + kézi 7285 K 10888 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az előlap tekintélyt parancsol, a gumi keretbe egy kicsit belesüllyed a kijelző, így ha arcára ejtjük a telefont, akkor nagy eséllyel nem fog betörni a karcálló védőüveg. Alul a myPhone felirat és három érintésérzékeny, háttérvilágítással rendelkező vezérlőgomb (menü, kezdőképernyő, vissza) látható, felül a fény- és távolságérzékelő szenzorok, a 2 megapixeles kamera, a beszédhangszóró, valamint a zöldben és pirosban világító értesítő led figyelhető meg. A telefon elejének ékessége a 4,5 hüvelykes, 720 x 1280 pixel felbontású IPS kijelző, ami nem csak a lehengerlő fényerő, hanem az igencsak éles kép (326 ppi) miatt is kiemelkedik a konkurensek közül. A fehéregyensúlyt egy kicsit hűvösre lőtte be a cég, de van külön menüpont, ahol manuálisan lehet változtatni ezen. Adott még a kesztyű mód, így a megjelenítő érzékenyebb lesz az érintésekre, az viszont nem változik, hogy egyszerre maximum öt ujjunkkal tudjuk vezérelni a kijelzőt.

myPhone Hammer Axe
[+]

A telefon oldalán több csavarra és négy gombra szegezhetjük a tekintetünket: jobb oldalról lehet vezérelni a hangerőt, az átellenes területen pedig az SOS és a PTT gombokat találjuk, az ezekhez tartozó funkciókról később esik majd szó. A billentyűknek nagyon erős a nyomáspontja, így attól biztosan nem kell tartani, hogy véletlenül majd benyomódnak a zsebünkben. A felső rész ad otthont a bekapcsológombnak, valamint a 3,5 milliméteres fülhallgató kimenetnek és a microUSB csatlakozónak, utóbbiakat egy vastag gumiajtó mögé rejtették. A telefont könnyedén marokra lehet fogni, kesztyűben sem gond a kezelhetőség, bár az igen vastag kialakítás miatt ne várjuk azt, hogy egy ujjal könnyedén elérjük majd a kijelző minden pontját.

myPhone Hammer Axe
[+]

A hátlap szerintem nagyon jól néz ki, a strapatelefonok között eddig nálam a CAT vitte a prímet, de a myPhone újdonsága is felveszi vele a versenyt. Alulra szerelték a hangszórót, a nyílás miatt kapott szigetelést is a modul. Bal felülre került a 8 megapixeles kamera és a ledes villlanó, ezek alatt pedig egy műanyag fedélbe botlunk, aminek csavarjait a dobozban található eszköz (vagy lapos fejű csavarhúzó) segítségével tudjuk kitekerni. A borítás ezután már levehető, így hozzáférünk majd a microSD, valamint a SIM-foglalatokhoz, utóbbiból egy normál és egy micro méretű kártyahelyet találunk. Az akkumulátor beépített, nem lehet cserélni.

Hardver, szoftverezettség

A Hammer Axe-ban már nem annyira virgonc a hardver, mint az LTE-s változatban: egy 28 nanométeres csíkszélességű MediaTek MT6582 chipsetttel kell megbarátkoznunk. Az ARMv7 architektúrájú processzorban négy, 1,3 GHz-es Cortex-A7 mag dolgozik, a grafikus feladatok ellátásáért a Mali-400 felel. Az 1 GB-nyi rendszermemóriával szimbiózisban áll a mobil, elég ahhoz, hogy pár alkalmazást a háttérben lehessen futtatni. Ami már egy kicsit karcsú, az a 8 GB-os adattároló, amiből 6,13 GB használható fel szabadon. És itt jön a csavar, a myPhone-nál ugyanis kettéparticionálták a háttértárat, így az alkalmazásoknak csupán 2,13 GB jut, mondjuk annyi jó azért van a dologban, hogy a méretesebb adatokat a 4 GB-os részlegre menti a telefon. Ha viszont előbbi betelik, akkor a programtelepítésnek vége, hiába adott a microSD bővíthetőség (32 GB-ig), ez nem fog segíteni a problémán.

myPhone Hammer Axe
[+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark myPhone Hammer Axe myPhone Hammer Axe LTE Doogee Titans 2 Cat S50
Rendszerchip MediaTek MT6582 MediaTek MT6752 MediaTek MT6582 Snapdragon 400
AnTuTu 5.x Benchmark 19188 pont 43927 pont 19390 pont 17892 pont
Vellamo Browser 1831 pont 3313 pont 1573 pont 1718 pont
Vellamo Metal 777 pont 1866 pont 762 pont 640 pont
Geekbench 3 (single) 361 pont 821 pont 351 pont 330 pont
Geekbench 3 (multi) 1201 pont 4173 pont 1145 pont 1084 pont
GFXBench Manhattan onscreen nem indult el 11,0 fps nem indult el 4,1 fps
Manhattan offscreen 1080p nem indult el 5,7 fps nem indult el 1,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 7,1 fps 25,0 fps 9,4 fps 10,7 fps
T-Rex offscreen 1080p 4,1 fps 16,0 fps 4,2 fps 5,8 fps

A HD kijelző meghajtása nem kunszt a MediaTek chipsetnek, minden funkciót hiba nélkül ellát a telefon, szerencsére a gyári androidos felület sem zabálja a RAM-ot, így nincs megdöccenés akkor sem, ha mondjuk egy processzorigényesebb programból lépünk ki, vagy éppen megnyitjuk az alkalmazásváltót. A bekapcsolás körülbelül fél percet vesz igénybe, innentől pedig pár másodperc alatt már használhatóvá válik a mobil, sokaknak lehet ez is lényeges szempont. A játékok futtatása már nem tartozik a készülék erősségei közé, egy Angry Birds vagy valami logikai programmal még nincs nagy gond, egy Real Racing 3 viszont már képes pofont adni a hardvernek. Melegedés semmilyen körülmény között nem tapasztalható.

myPhone Hammer Axe Screenshot myPhone Hammer Axe Screenshot
[+]

A féltéglán az Android 4.4.2 KitKat operációs rendszer fut, nyilván lehet itt nyafogni a Lollipop miatt, de egy ilyen telefonnál bőven elég a biztosan futó szoftver. A myPhone ráadásul nem mókolt különféle felületekkel, témákkal, szépen békében hagyta az egészet, megmaradt a csinos Holo UI, ezzel is biztosítva a folyamatos működést. Olyannyira érintetlen egyébként minden, hogy még a magyar nyelv is elmaradt, pedig ezzel sok felhasználót elveszíthet a cég. A főképernyőkre widgeteket és gyorsikonokat lehet kirakni, illetve természetesen a háttérképet is meg lehet változtatni. A felülről legördülő információs függönyben az értesítések mellett a gyorsbeállítások kapcsolóit is megtaláljuk. A tárcsázóról prediktíven kereshetünk a névjegyek között, amikhez telefonszám, email, cím, bejegyzés, csengőhang, kép és weboldal rögzíthető. Megjeleníthetjük a SIM-en tárolt kontaktokat, a beállításokon belül kijelölhetjük, hogy melyik kártya legyen az elsődleges. A gyári billentyűzet jól használható, hosszabb téziseket nem, de rövidebb emaileket kényelmesen be lehet pötyögni vele. A naptárban napi, heti, havi és eseménynézet található, az új bejegyzésekhez név, helyszín, időpont, leírás, emlékeztető adható hozzá. Az email kliens POP3, IMAP és Exchange fiókokat képes kezelni.

myPhone Hammer Axe Screenshot myPhone Hammer Axe Screenshot
[+]

A szoftveres extrák közé tartozik a kijelző érzékenységét növeli kesztyű mód, vagy éppen a gesztusvezérlés. Utóbbi esetén azt lehet beállítani, hogy kikapcsolt kijelzőre rajzolt betűknél milyen programok induljanak el: C esetén például a kamera, O-nál a hangfelvevő stb., de aktiválhatjuk a dupla koppintásos képernyő bekapcsolást is. A gesztusokat testreszabni nem lehet, ergo nem variálhatunk a karakterekkel. Az oldalsó SOS billentyűhöz telefonszámok rögzíthetők, az elsődleges számsort a gomb megnyomása után a telefon azonnal tárcsázza, hosszú lenyomás esetén pedig SMS-t küld az illető(k)nek. A PTT gombhoz szintén tartozik egy program, amit telefonszám alapján kell hitelesíteni, majd utána már küldhetjük is a névjegyek számára a hangüzenetet (kicsit a walkie-talkie-ra hasonlít az applikáció).

myPhone Hammer Axe Screenshot myPhone Hammer Axe Screenshot
[+]

Az alkalmazáskínálat elég szűkös, legalábbis azokból nincs sok, amiket hasznosítani is tudnánk. A gyári appok között megtaláljuk a böngészőt, a számológépet, az email klienst, a fájlkezelőt, a zseblámpát, a kamerát, a naptárat, az ébresztőórát, az üzenetkezelőt, a jegyzetelőt, az emlékeztetőt, a video- és zenelejátszót, valamint a hangfelvevőt. Meglepetésként van még a már korábban említett PTT, valamint a NaviExpert, ami egy SMS áráért 7 napos navigációt tesz lehetővé, viszont csak lengyel térkép van benne, és utána már komolyabb összeget kell leszurkolni, illetve a Lerni, ami egy nyelvi oktatóprogram, de a telefonhoz hasonlóan ez sem tud magyarul.

Kamera, videó, audió

A hátlap bal felső sarkában csücsül a 8 megapixeles, autofókuszos fényképező, melynek hűséges társa a közvetlenül mellette helyet foglaló ledes villanó. Az előlapon egy 2 megapixeles szenzort találunk, ami maximum csak videotelefonálásra elegendő. A szoftver fapados, ám még így is több üzemmódot elérünk egy gombnyomásra: mosolyfelvétel, panoráma, szépítés, HDR, élő fotó. A beállításokon belül az effekteket (szépia, fekete-fehér, negatív, vízszínű), a fehéregyensúlyt, a témát (éjjel, nappal, napnyugta, parti, portré, táj), az arcfelismerést, az időzítőt (2 vagy 10 másodperc) és az ISO-t (100-1600) babrálhatjuk. Videókat maximum 1080p felbontásban tudunk rögzíteni, méghozzá 30 képkocka / másodperc sebességgel.


[+]

Fotózás terén sajnos nem dobbant nagyot a kamera, arra még csak-csak elég, hogy közeli képeket csináljunk, ám más téren már nem lehetünk megelégedve a teljesítményével. A dinamikatartomány közepes, a HDR mód némileg javít ezen, de hiába, mert a vonalélesség gyenge, a távoli tárgyak nagyon elmosódnak, a részletek egyáltalán nem maradnak meg, homályosak a felvételek, kicsit olyan érzése van az embernek, mintha egy vékony hártya lenne a lencse előtt. A vaku fénye két méterig simán elvisz, az alkotások minőségén viszont ez sem tud javítani, sötétben pedig szinte hasznavehetetlen a szenzor. A tesztvideóról hasonló lelkesedéssel lehet nyilatkozni, Full HD ide vagy oda, életlen a film, az autók rendszámtáblája egyáltalán nem olvasható, és a hang is olyan, mintha dobozból filmeztem volna.

myPhone Hammer Axe
[+]

A videolejátszó a H.263, a H.264 illetve az MP4 és a 3GP kódolású fájlokkal birkózik meg, a DivX/AVI már nem megy neki, így aki mégis ilyen filmeket nézne, annak keresnie kell egy másik programot az alkalmazásboltban. A gyári program nagyon keveset tud, engedélyezhetjük benne a teljes képernyőt, vagy megoszthatjuk a videót különféle csatornákon keresztül. A háttérben nem fut, illetve kis ablakba sem helyezhető.


[+]

A zenelejátszó sem nagy szám, ám arra elég, hogy dalokat hallgassunk a telefonról. A számokat előadók, albumok, listák és muzsikák szerint lehet sorba rendezni, elérhető a keveréses és az ismétléses lejátszás, plusz bekapcsolhatjuk a hangszínszabályzót is. A repertoárból nem maradt ki az FM-rádió, ami RDS-es, működéséhez mindenképpen szükséges egy headset csatlakoztatása, mert az szolgál antennaként. A műsorokat rögzíthetjük a program segítségével. Egy strapatelefonnál különösen fontos, hogy a hangszóró erőteljes legyen, itt pedig rendkívül jól szerepel a myPhone készüléke, hiszen a csengőhangokat még nagyon zajos környezetben is meghalljuk majd.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A testvérmodellhez képest jelentős hátrányban van tesztalanyunk, hiszen a chipset nem támogatja az LTE-t, így meg kell elégedni a 21,1 Mbps le-, valamint 5,76 Mbps feltöltési sebességgel. Akad azért jó hír is, mivel a telefon két kártyát kezel, az egyik foglalatban microSIM-et, a másikba pedig normál méretű SIM-et lehet helyezni. A kártyák csak standby módban lógnak egyszerre a hálózaton, tehát ha az egyikről hívást kezdeményezünk, a másik lekapcsolódik. A hangszóró minősége kimondottan jó, hangosan és tisztán szól, minden gond nélkül, még zajosabb környezetben is könnyedén lehet érteni beszédpartnerünket. Szót érdemel még az internetmegosztásra alkalmas, 802.11b/g/n-es WiFi, a Bluetooth 4.0, és szerencsére sem az NFC chip, sem pedig a GPS modul nem maradt ki a repertoárból, utóbbi GLONASS támogatással nem bír, ennek ellenére viszonylag gyorsan és pontosan pozicionál a telefon.

myPhone Hammer Axe Screenshot myPhone Hammer Axe Screenshot
[+]

Egyedül az AOSP-alapú gyári böngészőt telepítette a myPhone, aminek legjobb funkciója, hogy két ujjal történő nagyítás esetén ha duplán rákoppintunk a kijelzőre, akkor mindig a szélekhez igazítva rendezi a szavakat. A szoftverben elmenthetünk könyvjelzőket, weboldalakat, kérhetünk asztali nézetet, illetve megoszthatjuk a honlapot más fórumokon keresztül. Privát böngészés és Flash támogatás nincs.

myPhone Hammer Axe vs. myPhone Hammer Axe LTE
myPhone Hammer Axe vs. myPhone Hammer Axe LTE [+]

A hátlap alatt egy 3300 mAh kapacitású akkumulátor bújik meg, ezt nem tudjuk cserélni. A gyártó ugyan nem közölt adatokat a teherbírással kapcsolatban, de nem is kell, már az első napi használat után látszik, hogy bírja szuflával a telep. Ha internetezünk, videókat nézünk, telefonálunk, és egy kicsit még navigálunk is, akkor sem okoz gondot a két-három töltés nélküli munkanap, ha pedig csak MinDig TV-t nézünk, akkor is legalább 8-9 órán keresztül életben marad a telefon.

myPhone Hammer Axe
[+]

Értékelés: myPhone Hammer Axe
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 10 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A myPhone Hammer Axe 80 ezer forintba kerül, ami figyelembe véve azt, hogy az egyik legnagyobb konkurense, az elég idejétmúlt hardverrel rendelkező Evolveo StrongPhone Q4 nagy akkumulátoros változata még ennél is többe kerül, akkor elmondható, hogy meglehetősen jó ajánlatnak számít. Adott ugyanis az ütés- és porállóság, ezáltal másfél méteres magasságból akármire ráejthetjük a készüléket, és még másfél méteres vízbe is dobhatjuk. A 4,5 hüvelykes HD kijelzőben sem csalódunk majd, hiszen nemcsak éles képet produkál, hanem fényereje is egészen kiváló. A hardver már nem nagy durranás, ám arra azért elegendő, hogy a KitKat operációs rendszert akadozásmentes futtassa, lényegében minden fontos funkciót képes ellátni a telefon, legyen az a WiFizés, vagy éppen a navigálás, egyedül a játékokkal nincs túl jó viszonyban. További pozitívum, hogy akár két SIM kártyát is tehetünk a mobilba, vagyis nem kell külön privát és munkahelyi eszközt magunknál hordani. Az hangszóró teljesítménye és az akkumulátor üzemideje újfent két vonzó tulajdonsága a myPhone termékének. Itt a pozitívumok sora véget ér, több olyan pontja is van a masinának, ami miatt nagyot kell nyelni: ilyen az eleve kevéskének mondható, és ráadásul még ketté is particionált 8 GB-os adattároló, valamint a nem túl acélos kamera. Ezen kívül eltántorító dolog, hogy a házon belüli ellenfél, a Hammer Axe LTE húszezer forinttal drágább ugyan, de minden téren lekörözi főszereplőnket, vagyis sokkal racionálisabb választásnak minősül, elég csak megemlíteni a dupla méretű háttértárat, a 4G támogatást, a sokkal gyorsabb processzort, vagy éppen a kétszer annyi rendszermemóriát. A másik ellenfél a CAT S50 lehet még, de a megszerzéséért még legalább egy-két Deákkal többet kell fizetni. Akinek viszont 80 ezer a maximum határ, annak mindenképpen érdemes számba venni a Hammer Axe-ot, mert ezt a telefont még viharos környezetben sem kell félteni.

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

myPhone Hammer Axe
myPhone Hammer Axe Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 151 x 75 x 15,2 milliméter
Tömeg 232 gramm
Színvariációk fekete
SIM-foglalat 1 x microSIM + 1 x normál SIM
Kijelző
Kijelző átlója 4,5 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (326 ppi)
Kijelző típusa IPS-LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa MediaTek MT6582
Processzor típusa 1,3 GHz-es, négymagos Cortex-A7
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip Mali-400MP
RAM mérete 1 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 8 GB
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
UMTS 850//900/1900/2100 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA van / 21,1 Mbps / 5,76 Mbps
LTE nincs
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11b/g/n, hotspot, Direct
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS nincs
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 4.4.2 (KitKat)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek BookApart, Rysiek, NaviExpert, NoteBook, PTT, Zseblámpa
Multimédia
Fő kamera 8 megapixel, autófókusz, led segédfény
Másodlagos kamera 2 megapixel
Videófelvétel 1080p (30 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van (RDS)
Üzemidő
Alap akkumulátor 3300 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő ? óra
Beszélgetési idő ? óra
Zenelejátszási idő ? óra
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, giroszenzor, IP68-as védelem, ütésállóság 1,5 méteres magasságból, értesítő led

Azóta történt

  • myPhone Halo X - Nicsak, ki beszél?

    A lengyel cég egy inkább időseknek ajánlható, érintőkijelzős mobiltelefonnal rukkolt elő, mely könnyen használható, viszont a WiFi hiánya egy ilyen készüléknél is nehezen megbocsátható.

  • Overmax Vertis Braver - bátran árazták

    A lengyel illetőségű cég strapatelefonja hozta az elvárt szintet, az ára viszont nem túl versenyképes, a konkurensek között lehet jobb alternatívákat találni.

  • Koszos lett a telefon? Mosd le szappannal!

    A Kyocera újdonsága állja a sarat és a kosz eltüntetéséhez szükséges, szappanos vizet. A Digno Rafre ráadásul „öngyógyító” műanyag burkolatot kapott.

  • Uhans U200 - városi terepjáró krómozott gallytörővel

    Ugyan a vállalat újdonsága hardveresen az alsó kategóriában versenyzik, az anyaghasználat mégis prémium minőségű, a készülék rendkívül ellenálló. És van hazai ára is.

Előzmények

Hirdetés