Nokia E61 - pofára ejtve

Munka, és szórakozás

Valószínűleg sokan megrökönyödnek azon, hogy a telefonban nincs beépített kamera. Nekik mondanám el, hogy az E széria egyik tagjában sem szerepel ilyesmi. (Illetve azóta megjelent az E50, amiben mégis van.) Ennek fő oka, hogy néhány országban léteznek olyan intézmények, hová tilos bevinni kamerával rendelkező mobilt. Ez ugyan nem jelenti egyértelműen azt, hogy a készülék fő célcsoportja Mulder és Scully ügynök lenne, azonban napjaink üzleti felhasználóinak igen kis rétege tartana igényt a kamerára, így a Nokia merészen meglépte a már régóta várhatót, és egy huszárvágással kihagyta a fényképkészítés lehetőségét. Ezzel sajnos elvágta a lehetőségét a videó beszélgetések érdemi lefolytatásának is, ugyanis a kétoldalú kapcsolathoz szükség lenne arra, hogy a mi fejünk is látszódjon. Persze, ha csak annyit szoktunk a telefonba benyögni, hogy :”Helló angyalok!” akkor ez még jól is jöhet inkognitónk megőrzéséhez, de a látvány megtartásához.

A készülék hatalmas kijelzője szinte könyörög azért, hogy filmeket nézzünk rajta, azonban a beépített lejátszó program mindössze a 3GPP, és a Real Video formátumokat ismeri, így egy kicsit várnunk kell egy olyan program érkezéséig, amely minden formátumot megeszik. A memóriakártyán szerencsére lesz hely a filmjeinknek, csak azt ne felejtsük el, hogy a miniSD bővítőegység behelyezéséhez a hátlapot bizony el kell távolítanunk.

Üzleti funkciókban mindenképpen erősnek kell lennie egy E szériás mobilnak, és ezt szerencsére sikerült teljesíteni. A legfontosabb talán, hogy a készülék képes kezelni a Word, Excel, PowerPoint fájlokat, képes kicsomagolni zip állományokat, valamint megjeleníteni az Adobe Acrobat reader kompatibilis fájlokat. Mindezek mellett természetesen megtalálhatjuk a normál telefonokban szereplő alkalmazásokat is. A beépített naptárt heti, és havi nézetben is megtekinthetjük, és az adott napon esedékes találkozókat már jó előre láthatjuk a kijelzőn. Természetesen a felhasználói profilok megmaradtak, csakúgy, mint a számológép, és az átváltó-program. Az ébresztőóra maradt a régi, mindössze egy időpontot adhatunk meg, amelyben a készülék az előre beégetett 5 perces szundi után újra ébreszt. A készülék képes nyomtatókkal Bluetooth-on keresztül kommunikálni, valamint kivetítőkre továbbítani a kijelző képét. Sajnos hangrögzítő sajnos továbbra is mindössze egy perc felvételére volt képes.

A készülékhez továbbra is csak elvétve találunk programokat az interneten, a jelenlegi legnagyobb tárház a gyártó weboldala. Legegyszerűbben a katalógusok menüpontban érhetjük ezt el, és olyan alkalmazásokat találunk itt, amelyeknek egy része már a készülékre telepítésre került. Itt sikerült azonban rálelnem egy hotspot kereső programra is, amely igen hasznosnak bizonyult a WLAN hálók kifürkészésénél. El sem hinnénk hány ilyen hálózat működik fővárosunkban, csak a saját szobámból sikerült hármat befognom, ebből kettő titkosítatlan volt, a harmadik pedig a sajátom.

Az N61 egyik nagy előnye, hogy képes WLAN hálóztak használatára, illetve ezek mellett a harmadik generációs hálózatok adta előnyöket is kihasználja a böngészésre. Ezek segítségével szinte folyamatosan a szélessávon tudtam vándorolni, igencsak kihasználva az e-mail, illetve az internet adta lehetőségeket. A böngésző már az N91-ben, és az E60-ban bemutatkozott verzió, ezt valószínűleg senkinek nem kell taglalnom. A minimap technológia és a nagy kijelző szinte elfeledtette, hogy egy telefonnal van dolgom.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés