Nokia N91 - Elvis él

Külső, kijelző

A készülék előlapját a hatalmas kijelző uralja, amelyről később beszélünk majd, így nézzük át inkább a kezelőszerveket. A telefon jobb oldalára került a menü, a balra pedig a hangerő-szabályozó, valamint a mini USB bemenet. Az alján a Nokia új mini töltőcsatlakozóját találjuk, ezen keresztül kapja az N91 a szuflát. Ha a hozzá tartozó bölcsőbe állítjuk a mobilt, akkor is mindössze ez a kapcsolat a dokkolóval, amely így adatátvitelre nem alkalmas. Furcsának tűnhet, hogy akkor mi értelme van, azonban néhány nap használat után rendre nevel minket, ugyanis telefonunkat mindig ugyanoda tesszük majd, és nem fog többet napközben lemerülni a mobilunk, hiszen otthon folyamatosan töltőn van. Ráadásul exkluzív látvány is a fém tartóban pihenő N91. (Tisztára mint a Sagem Simply... – Bog)

A mobil előlapján alaphelyzetben a zenelejátszó kezelőgombjai, valamint a használathoz szükséges joystick és a gyorsgombok hozzáférhetőek. Amennyiben telefonálásra, vagy zenehallgatásra használjuk a telefont, nincs szükség az előlap lehúzására. Ha mégis üzenetet írnánk, akkor kell csak ezt megtennünk, így válik láthatóvá a billentyűzet, amely sokkoló volt. Sokkoló, mégpedig azért, mert a billentyűk nagyon kicsik, így ránézésre már féltem a használatuktól, azonban nem volt vele problémám, mivel elég messze vannak egymástól ahhoz, hogy a lapátkezűeknek is kényelmes legyen. Az előlap egyébként aktív, így a hívás elutasítására és fogdására is alkalmas, ráadásul a lejátszó vezérlőgombjai nyitott állapotban is működnek, így zenehallgatás közben is teljes értékűen használható marad a mobil. Bejövő híváskor egyébként a zene elhalkul, és megszólal a csengőhang, illetve a készülék bemondja a hívó nevét angolos kiejtéssel, amennyiben ezt az opciót beállítjuk.

A számgombok valóban remekül használhatóak, de a csúsztatós okossággal nem voltam megelégedve. Rengetegszer előfordult, hogy a csúsztatás műveletével egyetemben be is kapcsoltam a zenelejátszót. A híváskor történő névbemondás viszont hatalmas előny kocsiban: füles a fülben, zene a fülben, ha pedig hívás jön, akkor a hangerő szépen lecsökken, majd számomra teljesen érthetően bemondásra kerül a hívó neve, így anélkül is tudom, hogy ki telefonál, hogy le kellene vennem a szemem az útról és kotorászni kezdenék a telefon után. - Bog

A készülék tetején találjuk a bekapcsoló gombot, valamint a billentyűzár kapcsolóját. Ez utóbbi együttműködik az aktív flippel, azaz ha a billentyűzár zárva van, akkor a flip lehúzásakor a billentyűzet aktívvá válik, visszahúzásakor ismét passzívvá. A készülék tetején ezen felül a 3,5 mm átmérőjű jack csatlakozó található. A csomagban kapott (nem W800i szintű) füles mellet bármilyen fejhallgatót dughatunk ide, a készülék természetesen rádióként, és zenelejátszóként is használható lesz vele. Amennyiben szeretnénk a fülhallgatót headsetként is használni, akkor elsőként a 3250-ben már bemutatkozott távirányítót kell csatlakoztatnunk, amely mikrofonként működik, és ebbe dughatjuk saját fülesünket. A távirányító kidolgozása lehetne profibb is, funkcióját a teljesen műanyag eszköz ugyanis tökéletesen ellátja, azonban az anyag, amelyből készült, nem illik az N91 exkluzivitásához.

A kijelzőről sajnos elsőre látható, hogy nem 320x240 pixeles. Sokan gondolják, hogy egy okostelefonra nem kell penge kijelző, azonban aki meglátta például a Sharp 903 kijelzőjét, az nem akar mást használni, így talán erre is rá kellene feküdni. Paramétereit tekintve egy 176x208 pixel felbontású 262 ezer szín megjelenítésére képes darabbal van dolgunk, ami enyhén pixeles, és napfényben már némi hunyorgatásra késztet, azonban még a tűréshatáron belül lenne, ha nem az N91-ről lenne szó. Méreteit tekintve valahol a 6680 körül van, azonban pontos adatokat nem tudunk, és a tolómérőt szakközépiskola óta nem vettem elő, így nem most akartam gyakorolni a használatát. (Ráadásul fotózhatatlannak bizonyult – Bog)

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés