Hirdetés

Panasonic senior modellek

Tovább keressük az időseknek vagy korlátozott felhasználói képességgel rendelkezőknek szánt optimális megoldást, ezúttal a Panasonic kínálatából.

Adatkapcsolat, funkciók, összegzés

A készülékek kizárólag 800 és 1900 MHz-en kapcsolódnak, a kagylók egy microSIM-mel, a nyomógombosak dual standby módban két kártyával. Bluetooth mindegyik eszközben van, közelebbit viszont sem a hardverről, sem a memóriáról nem tudunk. A kagylók fájlkezelője kiírja (623,5 KB), a 110 és a 150 viszont nem. De mindben elfér néhány fotó memóriakártya nélkül is, amiből maximum 32 GB-osat tolhatunk mindegyik modellbe.

Panasonic 456/466

A 110 és a 150 önerőből 300 névjegyet és 100 SMS-t tud megjegyezni, a 456 és a 466 viszont 200 névjeggyel már tele van. A kagylók esetében roppant egyszerű a gyorshívó beállítása, csak meg kell nyomni a három dedikált gomb valamelyikét és hozzárendelni a számot, a 2-9 számbillentyűkre pedig a szokásos módon, a telefonkönyv beállításain keresztül rendelhetünk kontaktokat. A 110 és a 150 kicsit bonyolultabb, mivel nincsenek külön gyorshívó gombok, mindenképpen a telefonkönyv beállításaiban kell intézkedni.


Panasonic 456

Mind a négy készülék rendelkezik SOS gombbal, a 466 pedig GPS modullal is, szóval lehet kérni, hogy a segélykérő hívás mellett a helyadatokat is továbbítsa a megadott számra SMS-ben. Összesen öt telefonszámot lehet a listához adni, ezeket a rendszer egymás után hívja, ha nem éri el az elsődlegesen megadott személyt. A híváshoz elég hosszan nyomni az SOS gombot, ilyenkor a hívás automatikusan kihangosítva történik. Ezek beállítása igényelni fog némi asszisztenciát, de összességében könnyen kezelhető a rendszer.

Panasonic 456/466

A 110 és a 150 rendszere megegyezik, a 456 és a 466 szintén. A nyomógombosok közül a nagyobb kijelzővel szerelt 150 tűnik ideálisnak, viszonylag kevés rövidítésbe futunk bele, de a rendszertéma lehetne kontrasztosabb, a kagylóknál viszont jól megoldották a színsémát, de ott meg ugye kissé szűk a kijelző. A betűméret kifejezetten nagy, az ostobaságokat pedig nagyon mellőzték. Még számológép sincs, ezek a készülékek tényleg telefonálásra lettek kialakítva. Hangrögzítés és naptár is csak a kagylókban van, a 110 és 150 esetében be kell érni a világórával és az ébresztővel, mint extra.

Panasonic 110/150

Zenelejátszó vagy videólejátszó külön egyik rendszerben sincs, de fájlkezelőből elboldogul a nem veszteségmentes tartalmakkal és néhány AVI formátummal. A kategóriában egyébként nem rossz a hangzás, semmiképpen sem torz és kellemetlen, de nyilván nem kell sokat várni. FM-rádió csak a 150-es modellbe jutott integrált antennával, úgyhogy nem kell jack csatlakozós antennával bohóckodni és fut a háttérben is. A kamerák meg úgy, ahogy vannak, feleslegesek. A 466-os kagylót leszámítva (abban 2 egész megapixel dolgozik) 0,3 megapixeles, fix fókuszos képződmények, alább látható képességekkel (a képek sorrendje: 110, 150, 456, 466).

A beszélgetés hangminősége mind a négy készülék esetében kimagasló, mindkét oldalon kifogástalanul hallottuk egymást. Ez lenne az alap az ilyen jellegű eszközöknél. A kagylók híváskezelése a megszokott, nyitásra fogad, ha összecsukjuk, akkor leteszi, de ezt előbb engedélyezni kell. Az egyetlen furcsaság a 110 és a 150 esetében, hogy ha foglalt a másik fél, akkor ki sem csöng, nincs a megszokott foglalt jelzés, csak kiírja a készülék, hogy a hívott szám éppen foglalt. De ehhez elég szemfülesnek kell lenni, mert nem sokáig marad ott a felugró üzenet. Igény szerint pedig mindegyik készülék hangosan felolvassa a beütött számokat, csökkentve a tévedés kockázatát. Természetesen magyarul.

Panasonic 150Panasonic 150Panasonic 150 Panasonic 150 [+]

A kagylók pedig ab start kihangosítva kezdik a hívást , de a hívás közben elérhető beállításokban ezt kikapcsolhatjuk, utána minden további hívás a beszédhangszórón zajlik, amíg vissza nem kapcsoljuk. A 110-et kivéve mindhárom modell HAC hallókészülék-kompatibilis T3/M3 szabvány szerint, a kagylókban pedig külön Telecoil mód is elérhető, ami az induktív kapcsolatú hallókészülékkel való együttműködés hatékonyságát növeli. A kagylókban továbbá hangszínsémákat is választhatunk beszélgetés közben. Az ekvalizer semleges, magas vagy mélyhang kiemeléssel is fokozza a hallhatóságot.

[+]

A négy Panasonic készülék kivétel nélkül jó minőségű, funkcionális és alapvetően esztétikus, a kagylók meg egyenesen szépek. Az összeszerelés és anyagminőség kifogástalan, a megjelenítés korrekt, a híváskezelés a kagylók esetében a legegyszerűbb (nyit/csuk) és a 2-9 számbillentyűkön kívül három dedikált gyorshívó is rendelkezésre áll. A 110 és a 150 teljesen hagyományos működésű, a 150 viszont formailag jobb megoldásnak tűnik, mint az ideálisnál már kissé apróbb kijelzővel szerelt 110. A rendszerfejlesztők törekedtek az egyszerű dizájnra és az egyszerű kezelhetőségre, ami alapvetően össze is jött, de a két nyomógombos készülék felhasználói felülete nyugodtan lehetne kontrasztosabb, a menü logikáját pedig nem igazán értem (miért a multimédia az első?), de alapfelhasználás mellett ide igazából be sem nagyon kell lépni. Ezek az eszközök tényleg telefonálásra lettek kitalálva, amihez kimagasló hangminőség és a 110-es modellt leszámítva hivatalos hallókészülék-kompatibilitás is jár. Korlátozott felhasználói képességekkel rendelkező júzerek esetében azért nem árt, ha az alapbeállításoknál segítünk, de valószínűleg nagy biztonsággal elkezelik majd az eszközöket, ha már minden a helyén van. A MIL-STD 810G.516.7-es hitelesítés kitűnő (csak a 150-es nem rendelkezik vele), dokkoló viszont csak a 466-os, GPS-szel szerelt modellhez jár, ami kissé sajnálatos. A Panasonic készülékei viszont kissé árasak, ezzel együtt, ha valakinek pont ezek tetszenek és rászánja az összeget, valószínűleg elégedett lesz. A múltkori senior telefonteszt visszajelzései alapján jellemzőnek tűnik, hogy az idős vagy korlátozott befogadóképességű végfelhasználóknak általában segítenek az üzembehelyezésnél, ezért próbáltam úgy tekinteni a rendszert és a készülékeket, hogy mennyire lenne nekem könnyű beállítani, majd a felhasználó milyen hatékonyan tudja segítség nélkül kezelni és úgy találtam, hogy a Panasonic KX-TU110, KX-TU150, KX-TU456 és KX-TU466 is megfelelő alternatíva lehet. A legolcsóbb közülük a 110, ami 10 ezer forintba kerül, ennél viszont a Doro 1370-et jobban kedveltük a műfajban. A 150 már 15 ezer forint, aminél a Doro vagy a MyPhone Halo 2 továbbra is olcsóbb, noha utóbbinál megnyerőbb a Panasonic összeszerelési, hang- és anyagminősége. A szoftveresen viszont a Doro és a MyPhone is kényelmesebb. A 456-os 22 ezer forint környékén érhető el, 466 pedig csak picit drágább (24 ezer forint), viszont ott GPS koordinátákat is kérhetünk a segélyhíváshoz és dokkoló is jár hozzá, ami bőven megéri a pár ezer forintos felárat ebben az ársávban. De mindkét kagyló kialakítású modell ritka csinos, jó minőségű, remek hangminőséggel és nagyon könnyű kezelhetőséggel. A Panasonic KX-TU466 EX kifejezetten ajánlott, a több készülék pedig nem rossz alternatíva, de léteznek hasonló képességű ajánlatok kedvezőbb áron is, érdemes körülnézni.

AliceWake

Panasonic KX-TU466 EX

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Igazi munkatablet a Panasonic Toughbook A3

    Strapabíró kialakítás, könnyen cserélhető akkumulátor, nagy fényerő, konfigurálható fizikai gombok, vonalkód-olvasó: a felhasználási terület értelemszerű.

  • Panasonic RZ-S300W - a termék jó, a marketing sok

    Árkategóriáján belül korlátozott funkcionalitást masszív marketingbeszéddel kompenzál a gyártó, a termék általános minősége viszont nagyon rendben van.

  • Evolveo EasyPhone FG - kellemes egyszerűség

    Az Evolveonak már több, korrekt butatelefonja is volt, ami alkalmas idős felhasználók számára is, de a rendszer, a forma és a funkció az EasyPhone FG-ben picit jobban összeáll. Csak kicsit bumfordi és a kamera felesleges.

Előzmények

  • Két új Panasonic TWS fülhallgató érkezik júliusban

    A CES-en bemutatott RZ-S500W és RZ-S300W Magyarországon is elérhető lesz, ahogy a Technics modellje is. Az európai bemutató éppen most zajlott le.

  • Evolveo EasyPhone FM - zsebrádió

    Újabb időseknek szánt Evolveo modellről néztük meg, hogy valóban alkalmas-e a korosztály speciális igényeinek kielégítésére. A hatalmas gombok máris biztatóak.

  • Evolveo EasyPhone FD - take it easy!

    Az egyszerű butatelefon nem annyira egyszerű műfaj. Az Evolveónak sem mindig sikerül, az EasyPhone FD viszont minden tekintetben megfelel a specifikus elvárásoknak.

Hirdetés