Hirdetés

Panasonic senior modellek

Tovább keressük az időseknek vagy korlátozott felhasználói képességgel rendelkezőknek szánt optimális megoldást, ezúttal a Panasonic kínálatából.

Kialakítás, kijelző, üzemidő

Összesen négy modellünk van, ebből kettő hagyományos, kettő pedig kagyló. Utóbbiak között a kialakítás tekintetében nincs különbség, a 466-nak hangsúlyosabb a kamerája (mert nagyobb felbontású), az alján pedig dokkoló interfész található. Ezzel máris kiérdemelt egy pontot a 150-nel együtt. A felhozatalból kizárólag a 466 rendelkezik dokkolóval, a többieket csak microUSB csatlakozón keresztül lehet tölteni. Ha már csatlakozók, a 3,5 milliméteres egyikről sem hiányzik, a dobozokban pedig ott lapul a szokás szerint gyalázatos minőségű sztereó headset. Zenelejátszó mondjuk egyikben sincs, FM-rádió is csak a 150-ben, úgyhogy nyilván beszélgetéshez szánták.

Panasonic 466 (fehér) és 456
Panasonic 466 (fehér) és 456 [+]

Mind a négy készüléknek jár a keksz a dedikált elemlámpa kapcsolóért, ami a 110 és a 150 esetében kétállású tolókapcsoló, a 456 és a 466 viszont gombbal dolgozik. Nem nehéz véletlenül megnyomni, de elég feltűnő az előlapon világító LED, úgyhogy ez így még rendben van. A 110 és a 150 fénye erősebb, mivel két LED is elfért a felső élen (a jack csatlakozó társaságában), de a 456 és a 466 is funkcionális, arra kitűnő, hogy ne essünk orra éjszaka a macskában, illetve az elhelyezkedés miatt a téma megvilágítására is használhatók, bár a fotós képességek ismét az említésre sem méltó kategóriát képviselik.

Panasonic 150
Panasonic 150 [+]

Mindegyik mobilon van fizikai hangerőszabályzó, amit az egyértelműség és egyszerű kezelés miatt szoktunk értékelni, illetve SOS gomb. Nyak vagy karpánthoz csak a 150-esre nem jutott fűzőszem. Az akkumulátorfedelek minden esetben levehetők, a microSIM kártyák és a microSD kártyák ezek alá mennek. A 110 és a 150 dual SIM, a két kagylóba viszont csak egy szolgáltatói kártya fér. Nem mintha ez bármilyen hátrányt jelentene a műfajban. A MIL-STD 810G.516.7 szerinti ütésállóság viszont kifejezett előny, csak a 150-es modell nem rendelkezik vele.

Panasonic 110
Panasonic 110 [+]

A kagylók esztétikus és funkcionális értesítő felületet kaptak a szaténfényű fedlapra a másodlagos kijelzőt helyettesítendő. A kamerák és a LED segédfény alatt egy boríték, egy telefon és egy akkumulátorikon jelzi villogással, ha valami teendőnk van. Az üzenet kék, a hívás zöld, az akksi pedig narancs és csak akkor zavarkolódik, ha tölteni kell. De az nem valószínű, hogy gyakori program lesz. A 110, a 456 és a 466 1000 mAh-s akkumulátorral 5-6 óra beszélgetési időt ígér, a kagylók 600, a 110 pedig 225 óra készenlétet. A legnagyobb telep a 150-esben van 1400 mAh-val, ebből viszont csak 150 óra készenlét és 6 óra beszélgetés jön ki a gyártó szerint. Szerintünk meg nem érzékelhető a merülés mértékbe napi szinten.

Panasonic 150 (fekete) és 110 (kék)
Panasonic 150 (fekete) és 110 (kék) [+]

A háttérvilágítással rendelkező billentyűzetek minden modell esetében kényelmesek, kellően szeparáltak és megfelelő méretűek. A 150 billentyűi, a készülékház többi részéhez hasonlóan gumírozott érzetűek, kellemes tapintásúak és optimális billentyűúttal rendelkeznek, a 110 pedig enyhe domborulattal oldotta meg a hangsúlyosabb elválasztást a kisebb kivitel miatt. Ez szintén egy nagyon jó alternatíva. A kagylóknál van bőven hely, amit megfelelően ki is használtak: itt vannak egyedül dedikált gyorshívó gombok, szám szerint három. A kamerával meg továbbra sem érdemes foglalkozni, de annak is van egy gyorsindítója.

Panasonic 466
Panasonic 466 [+]

Gyorshívásra a 110 és a 150 esetében szokás szerint a 2-9 számbillentyűk okosíthatók . A navigációs és iránybillentyűk (fel/le) mind a négy készülék esetében jól elkülönülnek, a 150-nél talán picit jobban kiemelkedhetne a középső gomb, de így is kényelmes és értelemszerű a használata, a gyorsfunkciók pedig testreszabhatók. A kagylók két legfelső gombjának picit alább van a nyomáspontja, mint ahogy ránézésre tűnik (nyilván középtájra lövi be az ember), de pillanatok alatt megszokható, hogy hol érdemes tapogatni őket.

Panasonic 466 (fehér) és 456 (piros)
Panasonic 466 (fehér) és 456 (piros) [+]

A kijelzők általában megfelelőnek értékelhetők, a kagylók esetében kifejezetten szép és kontrasztos a 2,4 hüvelykes TFT panel, de a betekintési szögek változásával jelentősen gyengül a láthatóság. Ugyanakkor a kialakításból kifolyólag általában rendeltetésszerűen tartjuk az eszközt, úgy pedig korrekt. A legkisebb kijelző a 110-be jutott 1,77 hüvelykes átlóval és 128 x 160 pixel felbontással, cserébe tágabbak a betekintési szögek, viszont a rendszertéma szerintem nem a legjobb. A 150 a kagylókkal megegyező 2,4 hüvelykes, 240 x 320 pixel felbontású panelt kapott, csak más a tájolása, a felhasználói felület pedig megegyezik a 110-zel.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Igazi munkatablet a Panasonic Toughbook A3

    Strapabíró kialakítás, könnyen cserélhető akkumulátor, nagy fényerő, konfigurálható fizikai gombok, vonalkód-olvasó: a felhasználási terület értelemszerű.

  • Panasonic RZ-S300W - a termék jó, a marketing sok

    Árkategóriáján belül korlátozott funkcionalitást masszív marketingbeszéddel kompenzál a gyártó, a termék általános minősége viszont nagyon rendben van.

  • Evolveo EasyPhone FG - kellemes egyszerűség

    Az Evolveonak már több, korrekt butatelefonja is volt, ami alkalmas idős felhasználók számára is, de a rendszer, a forma és a funkció az EasyPhone FG-ben picit jobban összeáll. Csak kicsit bumfordi és a kamera felesleges.

Előzmények

  • Két új Panasonic TWS fülhallgató érkezik júliusban

    A CES-en bemutatott RZ-S500W és RZ-S300W Magyarországon is elérhető lesz, ahogy a Technics modellje is. Az európai bemutató éppen most zajlott le.

  • Evolveo EasyPhone FM - zsebrádió

    Újabb időseknek szánt Evolveo modellről néztük meg, hogy valóban alkalmas-e a korosztály speciális igényeinek kielégítésére. A hatalmas gombok máris biztatóak.

  • Evolveo EasyPhone FD - take it easy!

    Az egyszerű butatelefon nem annyira egyszerű műfaj. Az Evolveónak sem mindig sikerül, az EasyPhone FD viszont minden tekintetben megfelel a specifikus elvárásoknak.

Hirdetés