Hirdetés

Samsung Galaxy A7 - drága mulatság

Multimédia és kamera

A Samsung zenelejátszója sokrétű alkalmazás, amely előadók, albumok, számok, mappák és egyéni listák szerint is képes hangállományainkat csoportosítani. Jár hozzá kezdőképernyős, zárképernyős és értesítési widget, illetve számos hangszín séma és néhány effekt. A mellékelt füles az ilyen telefon mellé adott headsetek közül a jobb fajtából való, hangerőben és mély hangokban sem szenved hiányt, csatlakoztatásával pedig az FM-rádió is működésre bírható – bizony, ezzel a Galaxyval rádiózni is lehet.

A Samsung Galaxy A7 zenelejátszója számos widgetet kapott Nem maradt ki a hangszínszabályzó a Samsung Galaxy A7-ből

A videolejátszó sem fapados darab. Egyfelől gond nélkül meghajtja a H.263-as, H.264-es és Mpeg4 kódolású tartalmakat Full HD felbontásig, másfelől kezeli a feliratokat is. A kezelősáv egyik szélén csúsztatva ujjunkat a fényerő, a másikon a hangerő szabályozható. Nem maradt ki az ablakos lejátszási mód. Más kódolásokat mondjuk egy BS Player simán kezel, a 4K-s tartalmak viszont mindegyik lejátszón kifognak.

A Samsung Galaxy A7 videolejátszója feliratokat is kezel A Samsung Galaxy A7 kamerája számos módot tartalmaz

Kamerafronton mindenképpen ígéretes az A7, az előlapra ugyanis 5, a hátlapra pedig 13 megapixeles szenzor került. Aki használt mostanság Samsung okostelefont, annak a szoftver ismerős lesz: az élőképen rendben és gyorsan működik az autófókusz, a széleken lévő ikonokat megérintve pedig előhívhatók a beállítások, a vaku, az előlapi kamera, a módok (panoráma, HDR, több nézőpont, éjszakai, GIF, hátsó szelfi, széles önarckép) és a galéria. A fényképezőikonnal tudunk exponálni, a kameraikonnal pedig videofelvételt indítani. A kézi beállítások között a rácsvonalak, az érzékenység, az időzítő, a fehéregyensúly, a fókuszmód, az önkioldó, az expozíció és néhány effekt variálható, illetve ha akarjuk, hangutasítással is ellőhetjük a képet. A záridő állítás kimaradt. Íme egy előlapi fotó .

 Samsung Galaxy A7
[+]

A 13 megapixeles nappali fotók vonalélessége átlagon felüli, a zajmentesítés azonban látható elmosódással jár. A lencse torzítás nélkül rajzol és a színek is megbízhatóak, bár a telítettség némileg túlzó. Érzésünk szerint a dinamikatartomány szűkösebb a csúcskategóriában megszokottaknál, a HDR mód viszont rendben kompenzál. Makrók közelről, akár 6-7 centimétertől lőhetők rengeteg részlettel, úgyhogy az ilyen fotók is rendben vannak. Aligha meglepő: este, az érzékenység növelésével jelentősen csökken a vonalélesség, illetve nő a képzaj. Három opciónk van a képminőség javítására: a jó fényerejű vakuval kisebb teret még bevilágíthatunk, alacsony érzékenység választásával csökkenthetünk a képzajon (bár itt rosszul jön az 1/17 másodperces záridő korlát), illetve a több fotót összegyúró éjszakai módot is bevethetjük, ami statikus tartalom fotózásakor megfelelő, mozgó téma rögzítésekor viszont kevésbé használható. Akárhogy is: a Galaxy A7-tel bőven lehet minőségi fotókat lőni, csak néha egy kis türelem kell hozzá. A Full HD-s videofelvételek minősége átlagos, a tömörítési zaj nem jelentős és a hangminőség is hozza az elvárt szintet.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés