Samsung Galaxy Note Edge - a holnap határán

Edge kezelés és extrák

A panelek a kezdő- zárképernyőn mindig aktívak, viszont olyan alkalmazás futtatásakor, amelyik nem használja az oldalsávot, egy 68 pixel széles fekete sáv veszi át a helyüket, rajta egy általunk beállítható felirattal. A panelek vízszintes simítással bármikor és bárhonnan előhívhatók, majd a főképernyőt megérintve lecsukhatók. A Note Edge értesítései is oldalt jelennek meg, ugyancsak 160 pixel szélességben.

 Galaxy Note Edge Beállítható éjjeli óra a Galaxy Note Edge-hez

A panelek beállításait alulról felfele simítással érhetjük el. Itt lehet variálni, hogy melyik és milyen sorrendben jelenlejen meg, beállítható a hírpanelek forrása, valamint az éjszakai óra, ami az általunk megadott időintervallumban minimális fényerővel kijelzi az időt, a dátumot és az időjárást. Tapasztalataink szerint a funkció 2-3 százalékos merüléssel jár egy nyolcórás ciklus során. Kár, hogy a nap 24 órájában vagy nagyobb fényerőn nem lehet ezt a sávot aktívan tartani.

A Galaxy Note Edge zárképenyőjén is elérhetők a panelek A Galaxy Note Edge S Note appja is kapott oldalsávot

Mivel a panelek a zárképernyőről is elérhetők, a fontos információk és az indítóikonok mindig egy érintésre vagy simításra vannak, amit igen hasznosnak találtunk. Egy másik praktikus megoldás kikapcsolt képernyő mellett jön jól: a lekerekedő szélet néhányszor végigsimítva pár másodpercre megjelenik az idő, az időjárás és a friss értesítések. Ez mondjuk tárgyaláshoz jöhet jól, amikor nem akarjuk az egész képernyőt felvillantani. A panelek ilyenkor is elérhetők, akárcsak az indítóikonok. Kimaradt viszont az opció, hogy bármely értesítés az érkezés pillanatában megjelenjen.

Íme a Galaxy Note Edge eszköztár  A Galaxy Note Edge vonalzója nem csak érdekes, hanem hasznos

Ha a panelek tetejéről húzzuk lefelé ujjunkat, elérhető az Edge eszköztár, rajta a sávról kezelhető hangrögzítővel, zseblámpával, stopperrel, időzítővel és egy meglepően hasznos megoldással: a készülék széléig érő vonalzóval. Ennyiben az ívelt kijelzőszél önálló funkciói kimerültek, ám akad olyan alkalmazás, amely integrálja a kanyarodósávot. Ilyen például az S Pennel remekül összedolgozó S Note oldalra helyezett funkcióikonokkal, továbbá a két samsungos multimédiaalkalmazás, így a zene és videolejátszó. Az utóbbinak különösképpen az előnyére válik a 160 pixel használata, mivel a funkcióbillentyűk és a léptetősáv nem a videótól különít el magának helyet. A mellékelt füles egyébként decens darab, zenehallgatáshoz megfelelő, és mély hangból is jött elég. A hátlapi hangszóró szépen és magas hangerővel szól, ám az asztalra letéve a hangerő harmadáról le kell mondanunk, ezért (is) szeretjük jobban az előlapi megoldást.

A Galaxy Note Edge videolejátszója is okosodott

Ha már a fenti megoldások ilyen jól sikerültek, furcsa, hogy a Samsung gyári böngészője miért nem használja az oldalsávot lapok megjelenítésére vagy görgetésre, az alkalmazástól függetlenül működő könyvjelzőpanel persze aktiválható. Ha már van infra és a Smart Remote app, akkor egy távirányítópanelt is mellékelhettek volna. A Samsung mindenesetre elérhetővé tette a fejlesztők számára az egyedi panelek létrehozását elősegítő SDK-t, így várhatóan érkezik még praktikus és szórakoztató megoldás, csak éppen a gyártói integráció lehetett volna még kövérebb.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés