Samsung Galaxy S6 - a technológia sava-borsa

Szoftver, alkalmazások

A telefonkönyv letisztultabb és egyben lollipoposabb lett, felül kis fülek segítségével váltogathatunk a híváslista, a kedvencek és a névjegyzék között. Továbbra is működik az a funkció, hogy a naplóban rögzített kontaktokon jobbra húzva az ujjunkat hívást kezdeményezhetünk, balra legyintve pedig üzenetet küldhetünk. Kis ikonnal tudjuk előrántani a tárcsázót, ahol nem csak számok, hanem betűk szerint is kereshetünk. A hívásokat opcionálisan automatikusan is fogadhatjuk, ha headset vagy más Bluetooth eszköz csatlakoztatva van a készülékhez, a hívóazonosítót pedig külön beállíthatjuk, hogy elküldje-e a telefon. A névjegyekhez számot, képet, emailt, csoportot, csengőhangot, webcímet, eseményt, jegyzetet, kapcsolatot, üzenethangot és rezgésmintát is társíthatunk. Az üzeneteknél a küldőről láthatunk egy fotót, és egy soros előnézetet is kapunk. SMS-ek írásakor csatolhatunk képet, videót, hangot, jegyzetet, naptáreseményt, vagy valamilyen névjegyet, a küldésről kézbesítési visszajelzést kérhetünk.

Samsung Galaxy S6 Screen Shot Samsung Galaxy S6 Screen Shot

A legördülő információs függönyben láthatjuk az értesítéseket és az elmulasztott eseményeket, könnyedén elérjük az S Keresőt és a gyors kapcsolódást, külön csúszkával kezelhetjük a fényerőt, plusz hozzáférünk a gyorskapcsolókhoz. Ezekből egy oldalon öt darab jelenik meg, összesen pedig tízet adhatunk meg, hogy miket nyomogathassunk azonnal, a lista persze ennél bővebb, hiszen a WiFi-től az elforgatáson keresztül egészen a Ne zavarj üzemmódig mindent megtalálunk. Utóbbit állandóra vagy előre megadott időtartamra kapcsolhatjuk be, ilyenkor minden jelzés elnémul, hacsak nem kapcsolunk hozzá kivételeket (ébresztőóra, hívás, üzenet). A beállítások menüpont könnyedén átlátható, felülre azokat az ikonokat rakhatjuk, amiket sokszor használunk. A mozdulatok és gesztusok alatt olyanok szolgáltatásokat érünk el, mint a közvetlen hívás (fülünkhöz emelve a telefont csevegést indítunk), az intelligens jelzés (felemeléskor a telefon rezgéssel jelzi, hogy elmulasztott eseményünk van), a némítás (lefelé fordítva a mobilt elnémul), vagy a felvétel tenyérhúzással (a kijelző felett elhúzva kezünket képernyőképet készíthetünk).

Samsung Galaxy S6 Screen Shot Samsung Galaxy S6 Screen Shot

A védelem menüpontban tudjuk a képernyőzárat konfigurálni. A szokásos minta és PIN mellett továbbra is ott az ujjlenyomat-olvasó, ami tényleg szinte tökéletesen működik. Elég most már csak megérinteni, a mintákból összesen négy rögzíthetünk, ilyenkor ugye variálhatjuk is ujjainkat, ezzel némileg ki lehet cselezni a rendszert, de a hatásfokot is redukáljuk így. Elképesztően hasznos dolog, hogy bekapcsolhatjuk a webes bejelentkezést: ha egy weboldalon jelszót kell beírni, akkor elég az ujjunkat a leolvasóra helyeznünk, és lényegében a biometrikus azonosítónknak köszönhetően kitölti a mentett kódot, és automatikusan le is okézza azt, biztonságos és gyors a folyamat. Működik a mobil megkeresése funkció, így a Samsung azonosító megadásával az ellopott telefonunkat megpróbálhatjuk az internet segítségével fellelni (hasonlóan az iPhone kereséséhez). Kapunk egy külön alkalmazásboltot is, méghozzá Galaxy Apps néven, itt a Play Áruházhoz hasonlóan különféle programokat találunk.

Samsung Galaxy S6 Screen Shot Samsung Galaxy S6 Screen Shot

Megújult egy kicsit a S Health, ami a koreaiak egészségügyi alkalmazása. A hátlapon található pulzusmérővel különféle helyzetben mért értékeket menthetünk el, a telefon méri a lépésszámot, amihez célokat is kitűzhetünk, felírhatjuk a napi vízbevitelt, az alvást, az ételfogyasztást és más sportolási tevékenységeket (pl. túrázás, kerékpározás, gyaloglás). Egyedi samsungos program az S Voice, ahol a mobil először rögzíti, ahogy kimondjuk a "Hi Galaxy" vagy "Hi there" kifejezést, ugyanis ezeknek kimondásával bármikor aktiválhatjuk a hangalapú asszisztenst. Okos, hogy csak alul egy kis sávban jelenik meg a program, így nem böki a szemünk elé teljes képernyőben a keresőt. Az Intelligens kezelőben az akkumulátor, a tárhely, a RAM és a biztonsági adatok információit gyűjti össze a szoftver, az összes tisztítása gombra rákattintva pedig a felesleges fájloktól szabadulhatunk meg, vagy a rendszermemóriából söpörhetjük ki az appokat.

Samsung Galaxy S6 Screen Shot Samsung Galaxy S6 Screen Shot

Peel Smart Remote néven lelhetjük fel a szinte minden fontos gombot tartalmazó távirányítót, mely sokkal okosabb lett, hiszen az irányítószám megadásával érzékeli, hogy milyen szolgáltatónál lehet előfizetésünk. A megfelelőt kiválasztva a műsorújsághoz férhetünk hozzá, az infralámpát azonban használva csak jeleket tudunk küldeni, vagyis az eszköz nem tanítható. Van böngésző, számológép, fájlkezelő, email kliens, térkép, zene- és videolejátszó, időjárás, valamint S Tervező, azaz naptár, ami napi, heti, havi és teendő nézetet tartalmaz. A közeljövőre tervezett eseményekhez kis ikont is tesz a program, hogy előreláthatólag milyen idő várható majd akkor. Nagy előrelépésnek számít a Microsofttal történő együttműködés, melynek köszönhetően előre telepítve érkezik a Skype, a OneNote és OneDrive (amihez laza 100 GB ajándék tárhely is jár két évre), és a többi Office alkalmazás is ingyenesen telepíthető.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés