Samsung i5700 Spica - magyaros fűszerek

Külső

Többek véleménye szerint a Spica külseje vagány. Ennek egyetlen oka van, hogy a telefonon jó érzékkel helyeztek el a tervezők piros betéteket. Nem sokat, a navigációs gomb kapott egy kicsit, illetve felül a hangszórónak járt hasonló festés. Ez elég is volt ahhoz, hogy a Spica megkülönböztethető legyen a többi érintős Samsung készüléktől, az operációs rendszerre pedig elöl-hátul egy kis Android robotocska utal.

Samsung Spica
[+]

A HTC a legolcsóbb androidos gépében (Tattoo) a kijelző felbontását is kisebbre vette (s pont ezért már az 1.6-os verziószámú rendszert használta), a Samsung ilyesmivel nem próbálkozott, maradt a már bevált 320x480 pixeles ablaknál, ám - szintén a költségcsökkentés miatt - visszatértek a hagyományos TFT kijelzőhöz. Attól még, hogy ezúttal nem az OLED technológiát választották, a kijelzővel semmi komoly gond nincs, kijelez, ahogy az meg vagyon írva, nyilván közvetlen napfényben nem annyira tuti, de a konkurens márkák gépeitől nem marad el semmiben.

Samsung Spica
[+]

A megjelenítő alatt üldögélő gomberdő tartalmazza a pirossal meglöttyintett navigációs billentyűt, illetve további hat gombot, amelyek közül négyet biztosan fogunk használni. A két híváskezelő billentyű mellett a visszalépést és az opciók elérését szolgáló kezelőszerv nem hiányozhat, a házikót formázó gomb csak néha jön jól, a böngésző gyors elérésére szolgáló billentyű viszont nálam soha nem lépett használatba, de ettől még lehet, hogy valaki hasznosnak érzi majd.

Samsung Spica
[+]

Oldalt balra találjuk a hangerőt szabályozó kapcsolókat, a készülék jobb felén pedig a képernyőt lezáró és feloldó gomb van fentebb (ezt nagyon gyakran fogjuk tapicskolni), lentebb pedig a kamerát működtetető billentyűbe futhat bele az ujjunk. A telefon tetején a lehető legjobb csatlakozópáros kapott helyet, egy ajtóval védett microUSB bemenet és egy 3,5 mm-es jack. A hátlap nagyon egyszerű, csak a kamera költözött ide.

Samsung Spica
[+]

Ha lepattintjuk a műanyag burkolatot, akkor férünk hozzá az oldalról becsúsztatható memóriakártyához, ami kelleni is fog, mert ellentétben a korábbi Galaxy-val, ebben a telefonban nincs 8 gigányi kapacitás, csak mintegy 180 megabájtnyi szabad helyünk van. Meglepő, de egyáltalán nem rossz megoldás, hogy a SIM kártyát is oldalról csúsztathatjuk be, ami azt jelenti, hogy a telefont nem kell kikapcsolni ebben az esetben. A Spica összeszerelési minőségére nem lehet panasz, persze olcsóbb árfekvése miatt fémet ne nagyon keressünk rajta, de a használt plasztik egyáltalán nem irritáló, egyedül a hátlap lehetne kissé nívósabb.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés