Samsung i5700 Spica - magyaros fűszerek

Menü, vas

A tesztpéldány már bekapcsoláskor hirdette, hogy a Pannon hálózatára szeretne leginkább felkapaszkodni, de erre nálam nem volt lehetősége. Viszont a rendszer nyelve magyar, bizony, ez az első olyan androidos gép a kezünk között, amely anyanyelvünkön próbál kommunikálni, és ez kellemes meglepetés, de néha vicces. Kicsit olyan, mint amikor a már pár éve itthon élő amerikai merő udvariasságból magyarul beszélget velünk, ami teljesen jól érthető, de messze nem tökéletes.

Samsung Spica menü

A híváslistában jön elő például, hogy egy bejegyzésre kattintva az angol "Call" és az emberke neve magyar fordításban például így néz ki: Hívja a Csaba. Miközben én hívom, ugye, de sebaj, így is érthető, tényleg minden menüpontot sikerült többé-kevésbe magyarra ültetni, nyilván ez nagyon sokat dob majd az értékesítési számokon, mert itthon még az angolul beszélők száma is rettentően alacsony az európai arányokhoz képest.

Samsung Spica menü

A Samsung ezen kívül nem sokat szüttyögött az Android rendszer testreszabásával, beledobták a gépbe az 1.5-ös verziót, aztán készen is voltak, még egy Facebook widget befigyelt az alap eszköztár mellé, aztán elmentek inni. Három oldalas az alapképernyőnk, s belül sincs saját menü, vagy bármi extra, jó lesz ez az Android úgy ahogyan van, a 800 MHz-es processzor majd szépen meghajtja, aztán legyen mindenki boldog.

Spica és SDK

Itt kérek elnézést mindenkitől a csúf menüképekért. De a szitkokat áthárítanám a gyártóra, lévén a készülékhez pillanatnyilag nem létezik olyan driver, amelynek használatával az Android SDK is életre kelne - enélkül pedig nem lehet screenshotot készíteni. Mást se nagyon lehet, ami néhány - a rendszerbe komolyabban belenyúlni óhajtó - potenciális vásárlót eltántoríthat, de reméljük, hogy csak idő kérdése, s megoldódik ez a probléma is. Egyik fórumozónknak már sikerült összehoznia, úgyhogy nem lehetetlen a küldetés.

Hát én speciel nem lettem boldog. Persze megy a marketing, hogy apám, ez a CPU aztán tényleg egy szélvész, ami biztos így is van, ha egy másodfokú egyenlet megoldását kell kiszámolni, de hogy megint nem sikerült optimalizálni rendesen, az tuti. Eleinte nem nagyon gyanakodtam, mert az Android elég jól meg van írva ahhoz, hogy a menüben bóklászva ne tűnjenek fel túlzottan a döccenések, de egy Hero mellett már látszik a különbség (hangsúlyozom: így sem veszélyes), ám ott már azért feltűnik a dolog, amikor a Marketről leszedett ingyenes játékok szaggatnak. Mert szaggatnak, hogy a macska rúgja meg, főleg a mozgásérzékelős alkalmazások okoznak csalódást, a Hyperspace-ben az első pályát is alig bírtam lenyomni, ugrott a kép és késve reagált a mozdításokra a szoftver.

Samsung Spica menü

Nem tudom, hogy mi ütött a mérnökökbe. Ez már nem az első Samsung okostelefon, amiben van egy izmosnak mondott processzor, de a gyakorlat mégis mást mutat. A Jet (jó, ez nem okostelefon), vagy az Omnia II felülete is döcög, előbbinél végre kijött egy komoly frissítés, de hát nyilván nincs ez így jól. Jeleztem is aggályaim a gyártónak, akik elvitték, tettek rá friss szoftvert, és valóban gyorsult a masina, de melléraktam egy Motorola Milestone-t, s bizony még így is van különbség.

Mielőtt a komplett fórum elküld a vérbe, azért leszögezném, hogy árához képest a Spica teljesen oké. A lassulás csak helyenként érhető tetten (például érdekes módon a szövegbevitelnél), a menüben és a fő funkcióknál gördülékeny a kis Samsung. Csak ne higyjük azt, hogy a 800 MHz-en ketyegő processzor automatikusan megold minden problémát. Alant egy kis videó, ahol a menüt és az iGO-t mutogatom.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés