Sony Xperia Z3 Compact - jó, hogy kompakt

Külső

A Z3 Compact tagadhatatlanul magán hordozza a Sony eszközök formavilágát: szögletes kialakítás, íves oldalak, megkapó küllem jellemzi. Az anyaghasználat sem rossz, bár azért némi csalódás érheti majd a felhasználót, amikor először kezébe veszi újdonsült kedvencét, hiszen a Z3-mal ellentétben a keret nem fémből, hanem valamiféle átlátszó műanyagból készült, ami messze nem annyira minőségi, mint a nagytesónál, vagy egy-két konkurensnél használt megoldás. Az üveg elő- és hátlap mindenesetre már vigasztalóbb, mint ahogy a hibátlan összeszerelési minőség is, hiszen még erősebb megmarkolás esetén sem recseg vagy ropog a készülékház. A 127,3 x 64,9 x 8,6 milliméteres dimenziókkal és 129 grammos tömeggel rendelkező telefonnak van még egy nagyon fontos tulajdonsága, méghozzá az, hogy vízálló. A Sony ráadásul próbálta maximalizálni a védelmet, a legújabb büszkesége így IP68-as védettséget kapott, így akár a másfél méteres vízbe merülés sem okoz gondot, persze egy elméletileg meghatározott 30 perces időtartamig.

Sony Xperia Z3 Compact elölről
[+]

Az előlap legnagyobb részét a karcálló üvegborítással (talán a Corning valamelyik generációs megoldása, de erről nincs hivatalos információ) védett kijelző foglalja el, mely az elődmodellhez képest nagyobb, 4,6 hüvelykes lett. A felbontás ugyan maradt 720 x 1280 pixel, ám még így is kiválónak mondható az IPS-LCD képernyő, köszönhetően az átlagosnál jobb fényerőnek, és a majd száznyolcvan fokos betekintési szögnek, igaz a kalibráció meglehetősen hűvösre sikeredett. A 319 pixel / inch képsűrűségnél láttunk már jobbat, de nem hiszem, hogy szükség lenne az 1080p-s kijelzőre, így legalább bőven marad tartaléka a hardvernek. A képernyő felett baloldalt a fény- és távolságérzékelők és az értesítő led, középen a beszéd- és a normál hangszóró (legalábbis egyik eleme), jobbra pedig a 2,2 megapixeles előlapi kamera található. Az alsó részen a hangszóró másik párja található, vagyis ezáltal biztosított a sztereó hangzás. Érintésérzékeny vagy fizikai vezérlőgombok már régóta nem találhatók a Sony eszközein, a visszalépés, kezdőképernyőre ugrás és az alkalmazásváltó funkciókat a képernyőről érhetjük el.

Sony Xperia Z3 Compact oldalról
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Sony Xperia Z3 Compact Motorola Moto G Apple iPhone 6 Samsung Galaxy Alpha
Fehér fényerő 530 nit 421 nit 576 nit 301 nit
Fekete fényerő 0,51 nit 0,58 nit 0,38 nit 0 nit
Kontrasztarány 1018:1 726:1 1517:1 n/a
Színhőmérséklet 10263 K 7755 K 7321 K 7455 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A készülék széleit műanyag borítás fedi, ami érezhetően gyengébb minőséget képvisel, habár még így is kényelmes kézben fogni a telefont, a kijelző átérésével sincs különösebb probléma. Jobboldalra helyezték a dedikált kameragombot, mely két állásban nyomható meg, az első a fókuszálást, a második az exponálást indukálja, de arra is használható, hogy zárolt képernyő esetén hosszan nyomva a kameraszoftverbe lépjünk, vagy akár azonnali képet rögzítsünk. Ugyanerről a szélről érjük a hangerőszabályzó billentyűt és a bekapcsológombot, felül pedig a 3,5 milliméteres jack kimenetet és a zajszűrő mikrofont fedezhetjük fel. Balról két meglehetősen hosszú ajtócskát láthatunk, a felső mögé rejtették a microUSB csatlakozót és a microSD kártyahelyet, az alsó a nanoSIM foglalatot rejti, a kettő közé pedig a dokkoláshoz szükséges elemet építették be.

Sony Xperia Z3 Compact hátulról
[+]

Az üveg hátlap némileg kárpótol a plasztik oldalakért, az egységet bal felül a 20,7 megapixeles kamera és a mellé szerelt erős ledes villanó bontja meg. Középen látható az NFC jele, valamint egy Sony felirat, alul pedig szintén szöveges formában jelölték az Xperia sorozat megnevezését. A minimalista dizájnhoz hozzátartozik, hogy a hátlapot nem lehet levenni, így az akkumulátorhoz sem lehet hozzáférni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Sony

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés