Telenor Smart Touch Mini - esélylatolgatás

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A Smart Touch Mini még az egyszerűsége mellett is egész korrekt adatkommunikációs képességekkel bír. Rendelkezésünkre áll a 802.11b/g/n-es, internetmegosztásra képes WiFi, a fájlküldésre vagy külső eszközök csatlakoztatására is szolgáló Bluetooth chip, de az A-GPS modulnak köszönhetően navigálhatunk is, más kérdés, hogy a pozicionáláshoz legalább egy percre szükségünk lesz. Mobilinternetezés esetén maximum 7,2 Mbps letöltési és 5,76 Mbps feltöltési sebesség elérése lehetséges. A hangminőség kielégítő, viszonylag tisztán hallják egymást a beszédpartnerek.

Telenor Smart Touch Mini screen shot Telenor Smart Touch Mini screen shot

A böngésző lassan nem téma, olyan értelemben nem az, hogy még egy ilyen hardveren is tökéletesen működik, nagyon folyamatos a görgetés. A kétujjas nagyítás viszont nehézkes, bár ez nem szokott probléma lenni, itt a kijelző ügyefogyottsága sajnos meggátolja a júzert ebben, marad így a dupla koppintás. Flash-t ugyan gyárilag nem telepítettek nekünk, de az Adobe-nak hála nagyon könnyen meg lehet oldani ezt.

Telenor Smart Touch Mini
[+]

Értékelés: Telenor Smart Touch Mini
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 5 pont
Belső
Kezelhetőség 6 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 4 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 5 pont
Hogyan értékelünk?

Az 1400 mAh-s akkumulátor egy ilyen készüléknek bőségesen elég, legalábbis ahhoz, hogy egy napig vígan elhajtsa a telefont. Ez egy kicsit nyomkodósabb használatot jelent, kevesebb mobilnetezés vagy WiFizés esetén a másfél nap is gond nélkül elérhető.

A Telenor Smart Touch Mini egyértelműen azoknak készült, akik ismerkednének az Androiddal, vagy egy klasszikus telefonról váltva egyszerűen egy ilyen telefon tudása is elég nekik. A készüléknek számomra egyértelműen két nagy hibája van, az egyik, hogy a vezérlőgombok nem kaptak háttérvilágítást, ezáltal nagyon nehéz sötétebb fényviszonyok között megtalálni ezeket. A másik az ár, ami kártyás csomagban nagyjából 24-25 ezer forintot jelent, ez elég sok. A hasonló képességekkel bíró Vodafone Smart Mini szűk tíz ezer forinttal olcsóbb (bár abban nincs rezgőmotor), a legmegdöbbentőbb viszont az, hogy alig pár forinttal kerül most többe magentáéknál a Huawei Ascend Y300, ami mondanom sem kell, hogy fényévekkel jobb és gyorsabb tesztalanyunknál. A masina nem lenne pedig rossz, ha a piros szolgáltatónál kapható verzió árán debütálna, de így még a Telenornál házon belül is akad jobb választás az ugyanennyibe kerülő ZTE Blade III személyében. Érthető, hogy a Touch Mini pont a szolgáltatónál továbbra is hűséget vállaló vásárlóknak készült, ám aki ezt választja valamelyik említett telefon helyett, az nagyon nem lett felvilágosítva az alternatívákról.

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés