Uhans U200 - városi terepjáró krómozott gallytörővel

Ugyan a vállalat újdonsága hardveresen az alsó kategóriában versenyzik, az anyaghasználat mégis prémium minőségű, a készülék rendkívül ellenálló. És van hazai ára is.

Hardver, szoftverezettség

Igazából azért fura, hogy fél éven belül két terméket is kiadott az Uhans, mert hardveresen az U200 szinte egy az egyben megegyezik elődjével: belsejében egy 28 nanaométeres node-on gyártott MediaTek MT6735P chipset teljesít szolgálatot. Az ARMv8 architektúrájú processzorban a négy darab Cortex-A53 mag maximum 1 gigahertzen képes működni, a grafikus gyorsításért a Mali-T720 IGP tehető felelőssé, rendszermemóriából pedig 2 gigabájtot pakoltak a telefonba. Az adattároló mérete sem változott, továbbra is 16 gigabájtos, ám a rendszer és a programok bő 4 gigabájtot elfoglalnak, bár legalább ott a maximum 32 gigabájtos microSD támogatás. A rezgőmotor lehetne erősebb, picit lágy, vastagabb farmerzsebben már nehezebb megérezni a jelzéseket.

Viszonylag vaskos, ám ellenálló
Viszonylag vaskos, ám ellenálló [+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Uhans U200 myPhone Hammer Axe Evolveo StrongPhone Q6 Cat S50
Rendszerchip MediaTek MT6735P MediaTek MT6752 Snapdragon 410 Snapdragon 400
AnTuTu 6.x Benchmark 24150 pont n/a n/a n/a
Vellamo Browser 1915 pont 3313 pont 1991 pont 1718 pont
Vellamo Metal 778 pont 1866 pont 863 pont 640 pont
Geekbench 3 (single) 471 pont 821 pont 487 pont 330 pont
Geekbench 3 (multi) 1330 pont 4173 pont 1444 pont 1084 pont
GFXBench Manhattan onscreen 3,5 fps 11,0 fps nem futott le 4,1 fps
Manhattan offscreen 1080p 1,6 fps 5,7 fps nem futott le 1,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 8,2 fps 25,0 fps 9,2 fps 10,7 fps
T-Rex offscreen 1080p 4,9 fps 16,0 fps 8,5 fps 5,8 fps

Nem egy árkategória a kettő, de mind az Evolveo, mind pedig a CAT készülékei jobb nyers számítási kapacitással rendelkeznek, ami azért több erőtartalékot jelent. Az U200 ugyanis az alapfeladatoknál egyáltalán nem döccen meg, ergo a normál telefonhívásos vagy SMS-es funkcióknál, programváltásnál nincs gond, ám akkor talán egy kicsit jobban elgondolkodik a telefon, amikor egy sok képet tartalmazó dokumentumot vagy oldalt nyitunk meg, és akkor sincs a helyzet magaslatán, ha mondjuk az újabb játékokkal szeretnénk elütni az időt. Persze ez a masina nem is ilyen célból készült, és egyáltalán nem melegszik, még töltőre csatlakoztatva sem.

A tárcsázó és a legördülő információs függöny A tárcsázó és a legördülő információs függöny
A tárcsázó és a legördülő információs függöny [+]

Az Uhans az Android 5.1 operációs rendszert választotta, és habár az esetek túlnyomó többségében a gyári rendszer köszön vissza, az ikonkészletet teljesen átvariálta a cég, nem mondom, hogy jó irányba, mert ez az áttetsző megoldás eleinte nagyon zavaró tud lenni. Nincs klasszikus értelemben vett menü, a főoldalakra 4 x 4 ikon tehető ki, de színesíthetjük a lapokat widgetekkel, mappákkal is. Felülről lehet lehúzni az információs sávot, ahol az elmulasztott értesítéseken szaladhatunk végig, vagy a legfontosabb gyorsbeállításokhoz tartozó kapcsolókat lelhetjük fel. A telefonkönyv pöpec módon üzemel, tudunk prediktíven keresni a névjegyek között, az SMS-kezelővel sincs gond, hiszen jól elkülönülnek az üzenetek és kézbesítési jelentés is kérhető.

A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő
A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő [+]

Három izgalmas menüpontot találunk a beállításokban, az egyik az okosmozgások, a másik a gesztusok, a harmadik pedig a rajzolás. Előbbi olyan mozdulatokra helyezi a hangsúly, mint a képernyő feletti legyintéssel való hívásfogadás, a fülhöz emeléssel történő csevegésindítás, vagy a könnyed képernyőfelvétel-készítés. A másik sem kevésbé izgalmas, hiszen itt is a megjelenítő feletti kézlendítésekre helyeződik a hangsúly, így lehet váltani a galériában a fotók, lépegetni a számok között, vagy éppen a rádióban a csatornát keresni. A minták készítése a zárolt képernyőnél lehet hasznos, hiszen C-t rajzolva a kamera, E-t formázva a fájlkezelő, jobbra húzás során pedig a következő számra ugrás érhető el.

Az ébresztési gesztusok és a mozgással kapcsolatos módok Az ébresztési gesztusok és a mozgással kapcsolatos módok
Az ébresztési gesztusok és a mozgással kapcsolatos módok [+]

Nem érezte szükségesnek (helyesen), nem is pakolta teli programokkal a telefont a Uhans. Szinte csak a gyári alkalmazásokkal találkozunk: Drive, YouTube, böngésző, hangrögzítő, galéria, FM-rádió, e-mail kliens, fájlkezelő, ébresztőóra, naptár, számológép, Térkép, zene- és videolejátszó. Minden másra pedig ott a Play Áruház.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • A Nokia előtt tiszteleg az Uhans

    Régebben kínai koppintásnak hívták, ma már tribute-terméknek nevezik azokat a kütyüket, amik egy sikeres termék nyomdokain próbálkoznak a piacon.

  • Uhans S1 - bőr helyett szén

    A kínai gyártó új mobilkészüléke sokkal jobban néz ki elődeinél, a nyolcmagos rendszerchipre épülő hardver alapvetően rendben van, és az árazás sem szállt el igazán. Akkor hol a hiba?

  • Uhans U300 - a legjobb azért nem ilyen

    Nehezen érthető, hogy miért hivatkoznak áramvonalas formatervre egy nehéz, tömbszerű és egyébként nem is olcsó phablet kapcsán, amikor több egyéb pozitívumra is felhívhatták volna a figyelmet.

Előzmények

  • Archos 55 Cobalt Plus - csak látszólag fém

    A franciák újdonsága 5,5 hüvelykes kijelzővel rendelkezik, és az alsó kategóriás felszereltséggel még nem lenne gond, a 2 gigabájt RAM korrekt, az árazással azonban eléggé mellélőttek.

  • Uhans U100 - luxusmobil harmincezerért?

    Nem túl bizalomgerjesztő az ismeretlen márkanév, a külső is elég furcsára sikerült, de a harmincezer forintos kategóriában egyébként abszolút esélyes versenyző lehet az U100.

  • myPhone Hammer Axe - a melegben sem izzad

    Az Axe és annak LTE variánsa külsőleg ugyanolyanok, ám belső terén lényeges különbségek adódnak: tesztalanyunk MediaTek MT6582 SoC-t, 1 GB RAM-ot és 8 GB háttértárat kapott.

Hirdetés