Uhans U200 - városi terepjáró krómozott gallytörővel

Ugyan a vállalat újdonsága hardveresen az alsó kategóriában versenyzik, az anyaghasználat mégis prémium minőségű, a készülék rendkívül ellenálló. És van hazai ára is.

Kamera, multimédia

Az Uhansnak sikerült rátenyerelnie a még régebbről bent maradt Sony IMX 164 szenzorokat tartalmazó készletre. Ezek a modulok elvileg 8 megapixeles képek készítését teszik lehetővé, viszont szoftveresen (interpolláció) a 13 megapixel is engedélyezett. Szelfizni 5 megapixelben lehet, a videók maximális felbontása pedig 720p. Nincs nagy különlegesség a kamerához tartozó programban, a keresőképernyőn a legfőbb módokat (panoráma, arcszépítés, normál) érjük el, megtekinthetjük az elkészült alkotásokat az albumban, valamint megnézhetjük, mit rejt a beállítások menüpont. Itt lehet még egy sor dologgal szórakozni, ilyen a fehéregyensúly, a villódzásgátló, az időzítő, vagy éppen az érzékenység (ISO 100-1600).

A kamera keresőképernyője és a főbb menüpontjai A kamera keresőképernyője és a főbb menüpontjai
A kamera keresőképernyője és a főbb menüpontjai [+]

Ha csak így kattintgat az ember és visszanézi az eredményeket a telefonon, akkor még akár elégedett is lehet. A minőség viszont akkor látszik ténylegesen, ha monitoron tekintjük meg a fotókat: a dinamikatartomány teljesen rendben van, a HDR néha még sok is, mert túlságosan világosak lesznek az alkotások. A részletesség már egy kicsit más tészta, a fókuszpontban még élesek a dolgok, onnantól a képek szélei felé távolodva viszont a zajosodás mellett a homályosodás is megfigyelhető, vagyis az apróbb részletek nem látszódnak igazán. Persze egy tervrajz lefotózása még így is opció, de a tájképek már nem. A vaku egyrészt nem villan elég nagyot, másrészt pedig olyan borzalmasan kék a fehéregyensúly, hogy ilyet tényleg nagyon ritkán látni. A videók a közepesnél gyengébbek, egyrészt a HD felbontás, másrészt pedig nem túl jó minőség miatt, tessék-lássék, itt egy tesztfelvétel.

A kamera nappal nem rossz, éjszaka viszont nem brillírozik, ahogy a vaku sem
A kamera nappal nem rossz, éjszaka viszont nem brillírozik, ahogy a vaku sem [+]

A videolejátszó nem szereti a DivX-et, ellenben az MP4-gyel semmi baja, 1080p-ig minden felbontással megbirkózik a GPU, ennél minőségibb mozikat azonban nem tud, és nem is érdemes elindítani. A beépített alkalmazás viszonylag keveset tud, nincsenek olyan extra fícsörök, mint a háttérbe helyezés vagy éppen a ujjcsúsztatásos hangosítás, a feliratok is ímmel-ámmal jelennek meg, érdemes valami másik appot lehúzni a netről.

A zene- és a videolejátszó A zene- és a videolejátszó
A zene- és a videolejátszó [+]

Zenelejátszásra a Play Zenét vagy a gyári megoldást ajánlja az Uhans, legalábbis ezeket telepítették. A Google kvázi mindkét programja a legszükségesebbeket tudja, egyrészt könnyedén elérjük a megvásárolt muzsikákat, a telefonon lévőket pedig előadók, albumok, listák és számok szerint rendezve láthatjuk. Van hangszínszabályzó, ismétléses indítás, keverés, az albumborítók rendszerint megjelennek. Az FM-rádió sem maradt ki, RDS-es. Egy ellenálló telefonnál fontos, hogy a hangszóró nagy lármát tudjon csapni, így a munkagépek zaja mellett is hallatszódjon a csengés. Ezt az U200 teljesíti is, ordít, mint a fába szorult féreg, komolyan zenélésre azonban nem való, mert sem a mélyek, sem a magas hangok nem az igaziak.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • A Nokia előtt tiszteleg az Uhans

    Régebben kínai koppintásnak hívták, ma már tribute-terméknek nevezik azokat a kütyüket, amik egy sikeres termék nyomdokain próbálkoznak a piacon.

  • Uhans S1 - bőr helyett szén

    A kínai gyártó új mobilkészüléke sokkal jobban néz ki elődeinél, a nyolcmagos rendszerchipre épülő hardver alapvetően rendben van, és az árazás sem szállt el igazán. Akkor hol a hiba?

  • Uhans U300 - a legjobb azért nem ilyen

    Nehezen érthető, hogy miért hivatkoznak áramvonalas formatervre egy nehéz, tömbszerű és egyébként nem is olcsó phablet kapcsán, amikor több egyéb pozitívumra is felhívhatták volna a figyelmet.

Előzmények

  • Archos 55 Cobalt Plus - csak látszólag fém

    A franciák újdonsága 5,5 hüvelykes kijelzővel rendelkezik, és az alsó kategóriás felszereltséggel még nem lenne gond, a 2 gigabájt RAM korrekt, az árazással azonban eléggé mellélőttek.

  • Uhans U100 - luxusmobil harmincezerért?

    Nem túl bizalomgerjesztő az ismeretlen márkanév, a külső is elég furcsára sikerült, de a harmincezer forintos kategóriában egyébként abszolút esélyes versenyző lehet az U100.

  • myPhone Hammer Axe - a melegben sem izzad

    Az Axe és annak LTE variánsa külsőleg ugyanolyanok, ám belső terén lényeges különbségek adódnak: tesztalanyunk MediaTek MT6582 SoC-t, 1 GB RAM-ot és 8 GB háttértárat kapott.

Hirdetés