Hirdetés

uleFone Be Touch 2 - homage vagy lopás?

Kamerák, multimédia

Odatette magát az uleFon a kamerák frontján is, hiszen az előlapi, vakuval megtámogatott OmniVision (5 megapixel) és a hátlapi, dupla villanós és F/1,8-as blendéjű lencsével felszerelt Sony IMX214-es szenzor (13 megapixel) is ígéretes. A tucat AOSP-s fényképszoftver viszont nem sok fantáziát mozgat meg, főleg mivel lomhán működik. A gyors fókuszálás csak ígéret, nappal átlagos, sötétben kifejezetten lassú az automatika, és a képek is hosszú ideig készülnek az exponáló lenyomása után. Az érintőfókusz mindenesetre rendben teszi a dolgát, és az élőképről könnyedén elérhetők a módok (pl. panoráma, arcszépítő, többelemes), a HDR, a vaku, a fényképezés, a videofelvétel és a galéria. Kézi beállítási módból csak a megszokottak babrálhatók (ISO, fehéregyensúly, önkioldó), plusz akad egy-két extra (arcfelismerő fókusz, mosolyra exponálás).

Az uleFone Be Touch 2 kamerái nem váltják meg az androidos világot
[+]

Az elkészült képek sajnos nem hozzák a papírformát. A vonalélesség középen még elmenne, és a látószög is nagy, a széleken viszont jelentősen mos a lencse, a zajmentesítés pedig mindenhol megöli a legfinomabb részleteket. Ez szoftveres élesítéssel megfűszerezve (főleg a lassan készülő HDR-módban) bőven hagy kívánnivalót maga után. A dinamikatartomány átlagos, már amennyire a felhős időben lőtt képek engedik az ilyen megállapítást. Makróban egész jó az uleFone phabletje, mivel igen szűk a mélységélesség, így szépen ki lehet emelni a kívánt közeli részleteket a háttérből. Este a végeredmény függ attól, hogy éppen jól működik-e az autófókusz, és stabil-e az ember keze, mivel az optikai képstabilizátor hiányzik. Ha minden klappol, készíthető elfogadható esti fotó, ám ez tíz próbálkozásból csak kevésszer jön össze, mi az ilyenekből válogattunk. Videofelvétel legfeljebb Full HD-ban és 30 fpssel rögzíthető 3gp formátumban, legfeljebb közepes kép- és hangminőséggel, lásd az alábbi demonstrációt.

Az uleFone Be Touch 2 zenelejátszója nulla vizuális körítést nyújt Az uleFone Be Touch 2 hangszínszabályzót és FM-rádiót is kapott
[+]

Az AOSP-alapú zenelejátszó annyira öltözött ki az alkalomhoz, mint a hóhér a saját akasztásához. A díszítetlen szoftver előadók, albumok, dalok és listák szerint rendezi zeneállományainkat (a WMA kódolással nem birkózik meg). Aki szereti az ilyesmit, hangszínszabályzót is beállíthat, füles csatlakoztatásával és a fapados FM-rádió ikonját megérintve pedig nem csak a tárolóról szólhat a muzsika. Önálló videolejátszó nincs, csak a galériához mellékelt darab, az viszont az AC3 hangon és a feliratokon kívül minden fájltípus megeszik, a hiányosságokat pedig egy BS Player orvosolja. 1080p-ben minden okés, a 2K-s tartalmak lejátszása viszont nem dadogásmentes.

Teszt uleFone Be Touch 2 Samsung Galaxy E5 HTC Desire 620G Dual SIM Sony Xperia M4 Aqua Lenovo K3 Note
Frekvenciaátvitel (40 Hz-től 15 kHz-ig), dB: +0,15, -0,00 +0,02, -0,05 +1,43, -1,96 +0,02, -0,05 +1,51, -1,93
Zajszint, dB (A): -94,0 -91,3 -88,8 -87,7 -84,8
Dinamikatartomány, dB (A): 94,1 91,1 88,8 88,1 85,3
THD, %: 0,0160 0,0083 0,0030 0,0075 0,0086
IMD + Zaj, %: 0,018 0,012 0,124 0,021 0,019
Sztereó áthallás, dB: -89,0 -89,6 -87,7 -87,3 -83,1

A készülék alján elhelyezett mono hangszóró annyira hangos, hogy biztos meghalljunk majd a telefoncsöngést, a kiáradó zajjal viszont már akad bőven gond a maximumon, konkrétan sercegő alapzúgást hallani. Lejjebb véve is csak közepes a hangminőség. A mellékelt füles zeneileg felejthető darab, headsetként viszont megfelelően funkcionál.

Audiomérésünkben, amely a fülhallgató-kimenetet képességeit vizsgálja, jól szerepelt az uleFone üdvöskéje. A frekvenciaátvitel görbéje lapos a hallható tartományban, a zajszint alacsony, és saját fülünkkel sem érzékeltünk semmiféle torzítást, hacsak nem aktiváltuk valamelyik hangzásjavítót vagy hangszínsémát.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés