Vodafone Smart II - másodszorra okosabb

Kamera, adatkommunikáció, akkumulátor

A hátlapon egy fixfókuszos kamera csücsül, mellyel maximum 3 megapixeles, az 2048 x 1536 képpontos felbontású képeket lőhetünk, a mozgóképek maximum 640 x 480 képpontosak lehetnek. A kameraszoftverben állíthatunk a fehéregyensúlyon, az expozíción, a méreten és a minőségen, aktiválhatunk néhány színhatást, bekapcsolhatjuk a geotagging funkciót. A képminőség nagy meglepetésünkre kellemes az árcédulán olvasható összeghez képest, egészen vállalható a Smart II teljesítménye. Persze a szokásos gyermekbetegségek ellen tesztalanyunk sincs beoltva, a részletek gyakran elmosódnak, néhol kromatikus aberráció is felfedezhető; a fixfókusz miatt pedig ugrik a makró mód.

Vodafone Smart II

Adatkommunikációs szempontból is használható a Smart II. A GSM-modul négysávos (850/900/1800/1900 MHz), az UMTS-chip kétsávos (900/2100 MHz), mobilhálózaton lógva legfeljebb 7,2 Mbps letöltési sebességre és 5,76 Mbps feltöltési sebességre számíthatunk. Természetesen a WiFi (802.11b/g/n), a Bluetooth (2.1, A2DP-támogatással) és az a-GPS tesztalanyunk esetében is szériatartozék, ezek mellett az internetkapcsolat megosztására is van lehetőség (azaz elérhető a hotspot funkció). A pozicionálás rendben ment, a tartózkodási helyet gyorsan és pontosan megtalálta a telefon.

Vodafone Smart II Vodafone Smart II

Vodafone Smart II
[+]

Értékelés: Vodafone Smart II
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 6 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 5 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 9 pont
Hogyan értékelünk?

Az energiát egy 1150 mAh kapacitású lítium-ionos akkumulátorból nyeri a telefon, amely manapság kimondottan vékonynak mondható, még az előd is nagyobb kapacitással operált. Nagy katasztrófa azért nincs, tesztalanyunk az okostelefonoknál szokásos szintet hozza, azaz egy napig simán elmegy egy feltöltéssel. A hivatalos adatok szerint 300 órányi készenlétre képes a mobil, a beszélgetési idő 2G hálózaton 16 óra, 3G-n keresztül hét és fél óra.

Az Alcatel mérnökei remek munkát végeztek a Smart II-vel, a végeredmény egy igen jó ár-érték arámyú mobil lett. Míg a 858 Smart rengeteg sebből vérzett, tesztalanyunk esetében szinte minden téren javulás tapasztalható: nőtt a kijelző felbontása, a processzor órajele és a RAM mennyisége, valamint az Android verzió is frissült. A fixfókuszos kamera egész jól teljesít ebben az árkategóriában, a 7,2 Mbps letöltési sebességű HSDPA pedig elég kell, hogy legyen. Persze a formaterven és az anyaghasználaton már első blikkre érezni, hogy nem egy csúcsgépről van szó, ezen az áron egy szavunk sem lehet. A Smart II ugyanis kártyás csomagban 23 ezer forintba kerül (extra hátlapokkal négyezerrel nő a tét, 5 ezer forintos feltöltőkártyával viszont egy kicsivel 20 ezer forint alatt hozzá lehet jutni), előfizetéssel pedig akár egy forintért is haza lehet vinni; ezzel egy csapásra a piac egyik legolcsóbb androidos mobiljává vált. Mindezt úgy, hogy a mindennapokban is jól használható a készülék, egyedüli kihívója talán a kissé erősebb processzorral rendelkező, ám pár ezressel drágább Huawei Ascend Y200 lehet. Egy ARMv7 utasításkészletű processzornak és egy autofókuszos kamerának azért örültünk volna, ám így is jó vétel a Smart II, így tiszta szívvel rásütjük az ajánlott plecsnit.

Vodafone Smart II

dr. Kind

A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés