Vodafone Smart Ultra 7 - nyolc magból éretlen termék

Papíron meggyőző hardverkörnyezetet biztosít a Vodafone középkategóriás ajánlata, a gyakorlatban azonban előkerülnek a problémák.

Hardver és szoftverek

Nincs abban semmi meglepő, hogy a középkategóriában lassan elterjednek a nyolcmagos rendszerchipek, az viszont nem mindegy, melyik modell melyiket használja. A Smart Ultra 7 a MediaTek Helio P10 (MT6755M) mellett tette le a voksát, amely négy 1,8 gigahertzre skálázott és négy 1 gigahertzre skálázott Cortex-A53 magot tartalmaz, a Mali-T860MP2-es grafikus gyorsító, 2 gigabájt RAM (a rendszer a felét használja), 16 gigabájtos belső tároló (10 gigabájt elérhető) és microSD foglalat társaságában. A kártyát elsődleges telepítési helynek is formázni lehet (adoptable storage). A rendszersebesség alapvetően jó és a felület is javarészt gördülékeny, felébresztés után, letöltések/háttérfolyamatok közben és alacsony töltöttségnél ugyanakkor előfordultak indokolatlanul hosszú várakozások és lankadó reakcióidők.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Vodafone Smart Ultra 7 LeTV Le 1s Xiaomi Redmi Note 3 Pro ZUK Z1
Rendszerchip MediaTek Helio P10 MediaTek Helio X10 Snapdragon 650 Snapdragon 801
AnTuTu Benchmark 6.x 38420 pont 54109 pont 77036 pont n/a
Vellamo Browser 2973 pont 2732 pont 4978 pont 3371 pont
Vellamo Metal 1001 pont 1430 pont 2613 pont 1523 pont
Geekbench 3 (single) 775 pont 980 pont 1552 pont 1006 pont
Geekbench 3 (multi) 3064 pont 5050 pont 3724 pont 3032 pont
GFXBench Man. onscreen 5,4 fps 9,5 fps 14 fps 12 fps
GFXBench Man. offscreen 5,5 fps 10 fps 14 fps 11 fps
GFXBench T-Rex onscreen 14 fps 27 fps 31 fps 28 fps
GFXBench T-Rex offscreen 14 fps 27 fps 31 fps 26 fps


[+]

Ez a kettősség újra meg újra tarkóvakarásra kényszerített bennünket: pont, amikor minden klappolni látszott, megint elvonult a rendszer gondolkodni. Kevesebb a játékoknál a kettősség: sem a Real Racing 3, sem az Asphalt 8 nem futott vállalható képfrissítéssel. Nyilván a kisebb hardverigényű játékoknak elég a Helio P10, összességében ugyanakkor a lóerő és az optimalizálás frontján is maradt kívánnivaló. Pedig a rendszer friss, és a 6.0-s Android csak minimális vodás köntöst kapott. Egyik-másik ikon vörösbe öltözött és a hátterek is változtak, a Material Design stílusú animációk, az alkalmazástár, a programváltó, az értesítési- és kapcsolópanel, illetve a magyarul is tudó AOSP-alapú billentyűzet maradt a nexusos alapoknál.


[+]

Az alkalmazástárban 5 x 4-es, a főoldalon 4 x 4-es az ikonkiosztás, a tálcára és a zárképernyő aljára öt elem fér. Beállítható, hogy a kezdőképernyő első lapján jobbra simítva egy megadott alkalmazás elinduljon. A Call+ telefonkönyv és Message+ üzenetküldő is követi a Material Design stílust letisztult megjelenítésével. A tárcsázóban működik a gyorskeresés és a gyorshívás, a tételek behívhatók számos fiókból, SIM-ről és a telefonról, a névjegyek pedig rendezhetők vezeték- és keresztnév szerint. A Call+ extra szolgáltatásai közé a hívás mellé járó tárgy és üzenet tartozik, a hívó fél így előre megtudhatja, milyen témában keressük. A Message+ csevegő szolgáltatásként is funkcionál.


[+]

A Mobil Vodafone gyors SIM-hez kapcsolódó beállításokat tesz lehetővé, illetve a számla, az adatforgalom és a szolgáltatások felügyelését egy egyszerű és átlátható alkalmazásfelületen. A Vodafone Protect a McAfee vírus- és rendszervédelem átkeresztelt neve. A szolgáltatói alkalmazásokat a Start nevű app fogja össze, levelezni az Outlookkal lehet. Az extra szoftverek java részét a szokásos Google csomag teszi ki, egy-két duplikációval (AOSP-alapú telefonkönyv, üzenetküldő, Gmail).


[+]

A Chrome manapság a legalapvetőbb androidos szörfdeszka az internetre. Szinkronizálja a Google-fiókhoz tartozó kedvenceket és keresési előzményeket, gyorsan vált asztali nézetre vagy inkognitó módba, van keresés, nyomtatási lehetőség és mentés offline olvasáshoz. Zoomalapú sortörés nincs, azonban az 5,5 hüvelykes Full HD panelen anélkül is kényelmes netezni. A sebesség már hagy kívánnivalót maga után. Egyszer fluid a böngészés, máskor viszont belassul a szoftver, ez is a hardver és a szoftver pongyola összehangolására enged következtetni. Ennél szerintünk több van a Helio P10-ben, főleg ennyire érintetlen rendszerfelület mellett.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Flash Plus 2 - mint a villám

    Az Alcatel sorozatából önálló márka lett a TCL berkein belül, amelynek legifjabb ajánlata fémházzal, erős hardverrel és ujjlenyomat-olvasóval száll harcba a közösségi csatornákon terjedő mobilokkal.

  • Vodafone Smart Turbo 7 - hiányos teljesítmény

    Nem csak egy tízesbe kerül, de nagyon kedvező áron adják a turbósított okostelefont, ám a konkurencia ezen a szinten már elég erős.

  • Három modellel bővül a Vodafone Smart-széria

    A piros szolgáltató továbbra is saját márkás termékekkel egészíti ki készülékkínálatát, ezúttal két új mobil és egy tablet látott napvilágot. Ez utóbbi egyelőre még csak Angliában érhető el.

Előzmények

Hirdetés