Vodafone Smart Ultra 7 - nyolc magból éretlen termék

Papíron meggyőző hardverkörnyezetet biztosít a Vodafone középkategóriás ajánlata, a gyakorlatban azonban előkerülnek a problémák.

Multimédia

Az előlap 5 megapixeles kamerának ad otthon, a hátlap pedig 13 megapixeles modulnak, f/2,2-es lencsével és autofókusszal. Vaku mindkét oldalra került. A kameraszoftver egyszerű, jól kezelhető és hasznos opciókkal teli. Az élőképen elérhetők a beállítások, a vakuopciók, a HDR, az önkioldó, a kameraváltó, a galéria, az exponáló, a videofelvevő és a kétujjas jelre való kattintás. Az egyik irányba simítva a panoráma, a másikba a kézi mód hívható elő. Ez utóbbi az érzékenységet (ISO100 - 1600), a záridőt (1/500 - 1/2s), a fehéregyensúlyt (7 séma) és a fókuszt (csúszka) engedi állítani. Rácsvonalak is elérhetők, a camera2 API-ra épülő szoftverek viszont nem használhatók ki maradéktalanul.


[+]

Nappal közepes sebességű a fókusz és az exponáló lenyomása után is várni kell pár tizedmásodpercet a kép mentésére. Az eredmények megbízható fehéregyensúlyról, ám középszerű dinamikatartományról tanúskodnak, ami miatt a rendszer inkább fél fényértékkel alulexponál, ha túl nagyok a kontrasztok. A HDR nem segít, mert a sötét részek mellett a kiégettekre is rávilágosít, ugyebár pont ezt kellene elkerülnie. A vonalélesség középszerű és rengeteg az utómunka: zajmentesítés és élesítés is van dögivel, főleg a HDR képeknél. Mindazonáltal nappal, komolyabb lencsehiba nélkül ez a telefon is elmegy, jobb képrögzítő eszköz híján. A távoli témáknál néha, a makróknál gyakrabban, este pedig rendszeresen téved az autofókusz, és az érintőélesítés sem mindig pontosít, így gyakran sokadjára és időpazarlással lehet csak összehozni vállalható képeket. Naplemente után az automatika magas érzékenységgel és a zajmentesítéstől masszává mosott részletekkel rögzít, amelyen a kézi mód csak némileg segít, mivel inkább a fókuszhibák kiküszöbölésére használatos, semmint tökéletes hobbifotók lövésére. A 30 képkockával rögzített videofelvételek inkább tűnnek felskálázott 1080p-snek, mint igazi Full HD-nak, itt is komoly a zajmentesítés és a dinamika sem az igazi. Íme egy példa. A hangminőség elfogadható, de semmiképpen nem kristálytiszta.


[+]

A Play Zene előadók, albumok, műfajok, dalok és listák alapján rendszerezi a helyben tárolt állományokat és kezeli a Google-től beszerzetteket. Elérhető hangszínszabályzó és füles csatlakoztatásával működésre bírható FM-rádió is. A zenelejátszón a wma, a videolejátszón pedig az AC3 hang és a 1080p-nél nagyobb felbontású klipek fogtak ki. Ezeket egy BS Player még elvitte, a 4K-s tesztfájlt viszont az sem.


[+]

A multimédiás hangszóró hangereje átlagos, a minősége pedig erős közepes. A maximum felé nyomottak és zörejesek a hangok, lejjebb véve javul valamelyest a helyzet, de nem jelentősen. Mivel a hangszóró a mobil alján van, könnyű egy kézzel letakarni, az asztallap persze ilyenkor nem zavar be. A gyári headsetet részlethiányos, dobozhangú, minőségi zenehallgatáshoz egy jobbfajtát csatlakoztatva ugyanakkor elfogadható, ami a 3,5 milliméteres portból kifolyik, kiegyensúlyozott frekvenciaátvitellel és háttérzaj nélkül, valahol az okostelefonos átlagot hozva.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Flash Plus 2 - mint a villám

    Az Alcatel sorozatából önálló márka lett a TCL berkein belül, amelynek legifjabb ajánlata fémházzal, erős hardverrel és ujjlenyomat-olvasóval száll harcba a közösségi csatornákon terjedő mobilokkal.

  • Vodafone Smart Turbo 7 - hiányos teljesítmény

    Nem csak egy tízesbe kerül, de nagyon kedvező áron adják a turbósított okostelefont, ám a konkurencia ezen a szinten már elég erős.

  • Három modellel bővül a Vodafone Smart-széria

    A piros szolgáltató továbbra is saját márkás termékekkel egészíti ki készülékkínálatát, ezúttal két új mobil és egy tablet látott napvilágot. Ez utóbbi egyelőre még csak Angliában érhető el.

Előzmények

Hirdetés