WayteQ xTAB-100S - a különbség látható

Bevezető, külső

Míg korábban kicsit szkeptikusan fogadtuk a tableteket és a hozzá kapcsolódó kezdeti felfokozott őrületet, ma már be kell látni, hogy ezek az eszközök is lassan mindennapossá válnak. Kétségtelen, hogy nincs mindenkinek szüksége tabletre, azonban nem olyan haszontalan jószágok ezek, mint ahogy elsőre tűntek. Az iPad (és a nagy „ellenség” Galaxy Tab) sikere pedig egyértelműen ösztönző a gyártók számára, hogy megpróbálják megvetni a lábukat ezen a piacon is. A nagynevű gyártók portékái komoly felszereltséggel kelletik magukat, ám az áruk is elég borsos. Épp ez ad lehetőséget a kisebb, elsősorban ázsiai gyártóknak, hogy elérhetőbb árú termékeket tegyenek le az asztalra, amivel szélesebb körben terjedhet a tablet, mint olyan.

WayteQ xTAB-100S
[+]

A WayteQ már nem is annyira új motoros itt, hiszen korábban két termékkel álltak elő, az xTAB-70 (korábban xPAD-70) és xTAB-100 rögtön két új alternatívát jelentett az olcsóbb tabletek között. Azonban tétlenkedésnek itt sincs helye, a fejlődés folyamatos, ennek eredménye az xTAB-100S. Mint a neve is mutatja, ez nem teljesen új modell, inkább egy közepes ráncfelvarrásnak tekinthető. A már megjelent előzetes után kissé elhúzódott a tesztpéldány megérkezése, de most itt van, dobozostul. Ha már doboz, a csomagolás nem változott, viszont a beltartalom igen. A mágneses fedelet felnyitva, egy szivacslap alatt bújik meg a tablet maga, majd ezt kiemelve jönnek a tartozékok. Két kis dobozban vannak szétosztva. Az egyiket elfoglalja a hálózati töltő (nálunk ez üres volt, külön kaptuk a töltőt), a másikban némi tolongás van. Egy pezsgőtablettára hasonlító zacskóban figyel a sztereó füles, továbbá van egy USB adatkábel és egy USB-hoszt kábel is. Sajnos nincs már meg a jó kis szövet védőtok, pedig nem haszontalan dologról van szó.

WayteQ xTAB-100S
[+]

A ráncfelvarrás általában a külső megújításával jár, ez most is így történt. Messziről nézve nem látunk különbséget, de közelebbről észrevehető, hogy már az előlap is változott, más a peremrész, a lekerekítések, az ívek. Nem akarok újabb fórumháborút robbantani azzal, hogy azt mondom, hasonlít ARRA a bizonyos termékre, de szerintem néhány hozzászóláson belül úgyis előjön a téma. Egyébként részemről jobban néz ki az elődnél, főleg, hogy orvosolták az aszimmetrikus érintőgombok okozta anomáliát. Minőségileg eddig se volt nagyobb gond, jobbak lettek az anyagok is, viszont az egyik oldalánál néha megnyekkent a burkolat, amúgy egyben van. Amúgy minden dimenziójában egy hajszállal kisebb lett, viszont a súlya nem változott, 650 grammjával a fajsúlyosabb példányok közé tartozik. Egyedül a csúnyán megbukott HP TouchPad és a fémmel is ellátott Motorola Xoom nehezebb nála.

WayteQ xTAB-100S
[+]

Az előlapon a formai változások mellett egy másik fontos módosítás is történt. Kicserélték ugyanis a kijelzőt, a képátló 10-ről 9,7 hüvelykre változott, amit szemmel nehéz észrevenni. A felbontás maradt 1024 x 768 pixel ám a korábbi sima TFT egy IPS panelnek adta át a helyét, ez pedig szó szerint látható változásokat hozott magával. Sokkal jobb lett a betekintési szög, a színek élénkebbek, kontrasztosabbak és talán fényerőből is több van, a multi-touch meg maradt (ám csak két pontos), ahogy eddig. Felül ott az előlapi kamera, ami nem fotózásra, inkább videochatre lett szánva (ezt megerősítendő, 1,3 megapixelről VGA-ra csökkent a felbontása), eltűnt viszont a fényérzékelő szenzor. Alul végre szimmetrikusan középre kerültek az érintős kezelőgombok, amelyek rajzolata szintén új és kitagadták maguk közül a keresőt, így már csak hárman vannak, viszont világítást most se kaptak.

WayteQ xTAB-100S
[+]

Hátul is vannak módosítások, az immár alulra került csatlakozóknál megtörik az egységes lekerekítés. Megmaradt a WayteQ márka- és típusjelzés, viszont eltűnt a korábbi vonalkódos matrica, helyette egy „Designed in EU” szöveg került fel. Felül két új dolgon akadhat meg a szemünk. Egyrészt van már hátlapi kamera, ennek szolid optikája figyel középen és a két szélén lévő résekből törnek elő a különféle hangok. A minősége jobb lett, bár nem filmnézésre tervezték, viszont a hangereje elég jó.

WayteQ xTAB-100S
[+]

Minő meglepetés, hogy az oldalsó felületek is módosultak, ettől lesz teljes az összkép. A tetején van a bekapcsoló, míg jobbra a hangerőszabályzó. Ezek a gombok jócskán megnőttek, de egyúttal be is süllyesztették őket. A baloldalt egy apró infraablakra lehetünk figyelmesek, de nem sikerült rájönnöm, hogy lehet ezt működésre bírni. Minden egyéb átköltözött az alsó részre, tehát itt sorakozik a 3,5 mm-es jack kimenet, a Reset gomb, a microSD foglalat, az egyedi töltőnyílás, egy HDMI-kimenet és egy microUSB adatcsatlakozó (korábban miniUSB volt).

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés