Acer Liquid Z5 - folyékony egyveleg

Multimédia, kamera, összegzés

A Liquid Z5 5 megapixeles hátlapi és VGA felbontású előlapi kamerát kapott. Az előbbi legfeljebb 3072 x 1728 pixelen tud fotót rögzíteni, ami szélesvásznú képarányt jelent. A videofelvétel maximális felbontása VGA, azaz 640 x 480 pixel. Az élőképen rendben működik az érintőfókusz – bár igen lomha az élesítés – továbbá a felületről elérhető számos beállítási mód, így a vaku, a kameraváltó, a zoom, a fotó- és videorögzítő, a menü, a galéria illetve a kameramódok. Utóbbiból négy jár: a normál mellett elérhető a többelemes HDR-felvétel, a panoráma és a vigyordetektor, vagyis mosolyexpozíció. Kézi módban a fehéregyensúly, az expozíciókorrekció, az érzékenység és az önkioldó állítható. A kameraalkalmazás a hátlapi kezelőgomb hosszú lenyomásával bármikor elindítható, alvó állapotban is.

Az Acer Liquid Z5 kamerája
[+]

A képek ezer sebből véreznek. A szűk fénydinamika és a kiégett részletektől való rettegés miatt a magasabb kontraszttartalmú fotók rendre alulexponáltra sikerülnek, amelyen a HDR-mód tud segíteni valamelyest, csak győzzük a készüléket mozdulatlanul tartani, amíg egy ilyen többelemes fotó elkészül. A képeken fellelhető jó adag színes zaj, a széleken elmosódás, a vonalélesség pedig nem nagyon szerepel a Z5 szótárában. Aligha meglepő, hogy a hibák sötét fényviszonyok között hatványozottan megjelennek, amihez az átlagos erejű vaku tud némi gyógyírként szolgálni. Sokat a 3gp formátumú videofelvételektől se várjunk, alacsony a felbontás és a hangminőség sem ugorja meg a kategória átlagszintjét. Nappali videó itt tekinthető meg.

Az Acer Liquid Z5 zenelejátszója Az Acer Liquid Z5 zenelejátszója

Zenelejátszóként a Play Zene alkalmazás funkcionál, saját fejlesztésű app nincs. A Google alkalmazása kártyaszerűen csoportosítja készülékünkön lévő vagy a Play Áruházból megvásárolt online zenéinket. Jár zeneajánló opció, összeállíthatunk lejátszási listákat, és persze könnyedén vásárolhatunk is számokat, hiszen a Play Zene alapvetően erről szól. Az alkalmazáshoz jár hangszínszabályzó és widget is. A Z5 FM-rádióval is rendelkezik, amihez a gyári fapados alkalmazás jár, beüzemeléséhez fülest kell csatlakoztatni. Ez aligha a gyári headset lesz, a mellékelt darab ugyanis elég gyengén szól, mind a hangerő és hangminőség tekintetében, főleg a mély hangokban szenved hiányt. Az előlapi hangszóró sem túl combos, a maximális hangerő közepes, viszont azon a decibelen egész szép hang áramlik ki a rács felől. A gyári videolejátszó ugyancsak nélkülözi az extrákat, viszont megbirkózik a H.263, H.264 és az Mpeg4 kódolások mellett a DivX és Xvid tartalmakkal is, ám az AC3 kódolás már kifog rajta. A HD felbontású tartalmak még szaggatás nélkül lejátszhatók, a Full HD-s videók viszont már erősen dadognak.

Az Acer Liquid Z5
[+]

Értékelés: Acer Liquid Z5
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 6 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 6 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 5 pont
Hogyan értékelünk?

A két SIM-es Acer Liquid Z5 a GSM-boltokban 45 és 50 ezer forint környékén vásárolható meg, ez pedig a középkategória alsó és talán legzsúfoltabb szegmense, ahol ádáz küzdelem folyik a vásárlók kegyeiért, és egy-egy baki elég lehet, hogy a felhasználó más készülék után érdeklődjön. A Z5 rendelkezik néhány jó tulajdonsággal, amivel kitűnhet, ilyen a programozható hátlapi gomb, amivel a kamera is indítható, vagy a DTS-támogatás, bakiból azonban jóval több akad. A legnagyobb gond a kétmagos MediaTek chipset és a hozzá tartozó, erősen ingadozó teljesítmény, amely nincs egy szinten az elkért árral. De nincs a topon a kamera sem, szűk a dinamikatartomány és magas a képzaj, a kijelző pedig rossz betekintési szögektől szenved, és amúgy is igen alacsony az öthüvelykes megjelenítő pixelsűrűsége, ami tovább ront a dolgon. A Z5 ráadásul elég nagy és nehéz darab, már-már phabletes méretekkel rendelkezik. Hasonló teljesítménnyel, igaz fixfókuszos kamerával majdnem fél áron megvásárolható a Huawei Ascend Y330, de jóval olcsóbb a szárnyait bontogató Krüger&Matz qHD-s telefonja, a Mist is. Ha már Huawei, egyik-másik nevesebb bolt és áruház a Z5 ára körül kínálja a HD kijelzős Ascend G630-at teljes hazai garanciával, amely jóval erősebb hardverrel rendelkezik és kétszer annyi RAM-mal. Hasonló pozitívumokat lehet elmondani a nagyképernyős WayteQ Talk 5H-ról is, bár a készülékhez egyre nehezebb hozzájutni. Ilyen konkurencia mellett nagyon nehéz lenne a Z5-öt ajánlani, nincs igazi vonzereje, az árához képest pedig túl sok a hibája.

Bone123

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Acer

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés