Acer Liquid Z5 - folyékony egyveleg

Szoftverek

A Liquid Z5 az Android túlkoros 4.2.2-es verzióját futtatja, amelyen az Acer enyhén átszabott felhasználói felülete jut. A megjelenés maradt a klasszikus holo dizájn fekete hátterekkel, kék elválasztókkal és fehér betűkkel, az ikonok is gyári androidosak. A kezdő és zárképernyő az Acer saját hátterét kapta meg. A zárképernyőn az időjárás mellett négy ikon is el lett helyezve: a tárcsázó, az SMS, a Play Zene és a fényképező. A kezdőképernyőnek legfeljebb kilenc oldala lehet, ahova 5 x 4-es kiosztásban lehet pakolni az ikonokat és widgeteket, a tálcára a maximum öt elem fér. A kezdőoldalak ujjcsíptetős mozdulattal vagy hosszú érintéssel kezelhetők. A widgetek közül az időjárás érdemel megemlítést, ugyanis az AccuWeather alkalmazásához négyféle minialkalmazás is választható, így van aktuális időjárás, óra és időjárás, illetve időjárás-előrejelzés widget is.

Egyre több gyártó biztosít a hagyományos kezdőképernyő mellett egy csempés, egyszerű módot, ebből pedig az Acer is kivette a részét. A Quick Mode többféle megjelenési módot felkínál funkciótól függően: a Basic névjegyeket és az SMS-küldő ikonját jeleníti meg, a Senior mód három névjegy mellett az időjárás, a rádió, az óra, az üzenetek, a tárcsázó és a nagyító ikonjait. Keypad módban a képernyő nagy részét a tárcsázó fedi le, Classicban pedig az esszenciális alkalmazások indítóikonjai jelennek meg. Lehetőség van a módok PIN-kódos zárolására.

 Acer Liquid Z5 screen shot  Acer Liquid Z5 screen shot

A hátlapi gomb az AcerRAPID menüpontban programozható, bár túl sok opcióra ne számítsunk. Hosszan lenyomva a kameraszoftver indul el, a rövid lenyomáshoz aktív képernyő mellett pedig egy általunk választott applikáció társítható. A telefonkönyv gyári androidos darab a maga egyszerűségével, azonban ha hívás beérkezésekor éppen valamilyen alkalmazásban vagyunk, egy lebegő hívósáv jelenik meg. Az SMS és email appok ugyancsak fapados gyári megoldások, és rendben teszik a dolgukat. Billentyűzetből szintén jár az androidos gyári, illetve az ujjhúzós bevitelről ismert Swype teljes verziója tanítható magyar szótárral, korrektúrával és szójavaslatokkal.

 Acer Liquid Z5 screen shot  Acer Liquid Z5 screen shot

A Z5 a gyári Google alkalmazások egész sorát felvonultatja, így előre telepítve van a Drive, a fájlkezelő, a Gmail, a Google kereső, a Google+, a Hangouts, a Hangrögzítő, a Naptár, a SIM-kezelő, a Számológép, a Térkép, a Teendők, a Vaku és a YouTube. Külön alkalmazás jár a stílusok és a Quick Mode kezelésére. Extraként jár még a Barcode Scanner, ami egy kódolvasó, a szerkeszteni tudó Polaris Office 4.0, valamint a Facebook. Az Acer két, saját felhőszolgáltatásához kötődő appot is mellékelt. Az abFotóval fényképeinket tölthetjük fel és le, illetve tekinthetjük meg telefonunkon, az Acer Portál pedig a gyártó mini alkalmazásboltja, ahonnan abVideo, abMusic, abDokumentumok és abFájlok applikációk tölthetők le. Ezek gyárilag nincsenek rajta a készüléken.

Az Acer Liquid Z5 böngészője Az Acer Liquid Z5 böngészője

Böngészőből kétféle jár a Z5 mellé: a gyári AOSP alapú és a Chrome, mi az előbbit vennénk górcső alá. A szoftver legfeljebb 16 lapot tud egyszerre kezelni, egyébként nyitható inkognitó fül is. Van mód a Google-fiókos kedvencek szinkronizálására, váltásra asztali és mobilos nézet között, valamint a tartalmak mentésére offline olvasáshoz. A zoomalapú sortörés a tartalom fölötti dupla koppintással érhető el. A kétmagos chipset sajnos kevés a felhőtlen böngészéshez, kisebb-nagyobb dadogások gyakran előfordulnak, az élményen pedig az alacsony pixelsűrűség sem segít. A Z5 a SunSpider 1.0.2-es webes teljesítményteszten 1461 milliszekundumos értéket ért el.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Acer

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés