Alcatel One Touch Pop 2 (4.5) - szem behuny, lélek kitár

Hardver, szoftverezettség

A kicsikét gyengécske kijelző és a kellemes ár mellett igen jó hardvert kapott a telefon: a burkolat alatt ugyanis egy 28 nanométeres csíkszélességű, ARMv8 architektúrájú, 64 bites Qualcomm Snapdragon 410 chipset duruzsol. Az 1,2 GHz-es processzorban négy darab ARM Cortex-A53 mag dolgozik, a grafikus gyorsítást pedig az Adreno 306 végzi. Szerencsére rendszermemória tekintetében sem állunk rosszul, hiszen 1 GB-ot pakoltak a gépbe, az adattároló mérete pedig 8 GB, amiből 4,91 GB használható fel. Alapvetően azért ez sem olyan kevés, ha viszont már filmeket is pakolnánk a telefonra, akkor már pikk-pakk elfogyhat a tárhely, ám szerencsére a multimédiára éhesebb felhasználókra is gondolt az Alcatel, így egy maximum 32 GB-os microSD kártyákat kezelő foglalatot is beépített a telefonba. A rezgés egy picit gyengécske, a kezünkben vagy az asztalon tartva biztos megérezzük, meghalljuk, de ha már a zsebünkben van, akkor már ez sajnos kevésbé valószínű.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Alcatel One Touch Pop 2 (4.5) Samsung Galaxy Ace 4 Op3n Dott telefon Gigabyte GSmart Akta A4
Rendszerchip Snapdragon 410 Snapdragon 410 MediaTek MT6582 MediaTek MT6592
AnTuTu 5.x Benchmark 21750 pont 21541 pont 19545 pont 26593 pont
Vellamo Browser 2055 pont 2301 pont 1702 pont 1891 pont
Vellamo Metal 773 pont 788 pont 768 pont 700 pont
SunSpider 1.0.2 873,0 ms 1099,9 ms 1568,6 ms 1400,3 ms
Geekbench 3 (single) 488 pont 476 pont 354 pont 350 pont
Geekbench 3 (multi) 1452 pont 1422 pont 1196 pont 1865 pont
GFXBench Man. onscreen 7,7 fps 8,3 fps nem indult el nem indult el
GFXBench Man. offscreen 1,8 fps 1,9 fps nem futott le nem indult el
GFXBench T-Rex onscreen 14,0 fps 15,3 fps 9,4 fps 16,6 fps
GFXBench T-Rex offscreen 5,3 fps 5,3 fps 4,2 fps 11,6 fps

Egy ilyen hardvernek gyerekjáték meghajtani ezt a kijelzőt, ami a pontszámokon is látszik, ami még szembetűnőbb, ha használatba vesszük a telefont. Nincs ugyanis lassulás, az esetek többségében nincs megakadás, talán akkor döccen meg a rendszer, ha telepítünk valamit a háttérben, és mondjuk közben elindítunk valami erőforrásigényes programot, bár ilyenkor még a csúcsmodellek is elgondolkodnak néha egy kicsit. Ha csak szimplán rányomunk egy alkalmazásikonra, akkor gyorsan megnyílik az app, a nagyobb dokumentumok megnyitásával, és a játékok futtatásával is megküzd a készülék, ráadásul ilyenkor még melegedés sem tapasztalható.

Alcatel One Touch Pop 2 (4.5) Screen Shot Alcatel One Touch Pop 2 (4.5) Screen Shot

A készüléken még az Android 4.4.4 KitKat verziója fut, amit mondjuk, ismerve a sok Lollipopban lévő hibát, egyálán nem kell bánni. Az Alcatel ráadásul egy saját felületet készített, mely legfőképpen az ikonok kinézetében érhető tetten, de lényegében egy teljes témaként is felfogható, mely áthatja az egész rendszert. Aligha kell taglalni ettől még a zöld robotos rendszer működését, nincs semmiféle humbug, van klasszikus menü, több lapos főoldal, gyorskapcsolókat és értesítéseket tartalmazó információs függöny. Kétféle billentyűzetet kapunk, a Swiftkey kevésbé, a gyári klaviatúra már sokkal jobban használható ekkora kijelzőn. A fogaskerékre nyomva aktiválhatjuk a ledes eseményjelzést, a kézmozdulatoknál pedig a dupla koppintásos felébresztés és a lefele fordítás esetén életbe lépő némítás lehetőségét pipálhatjuk ki.

Alcatel One Touch Pop 2 (4.5) Screen Shot Alcatel One Touch Pop 2 (4.5) Screen Shot

A nagyobb gyártók már rájöttek arra, hogy egyáltalán nem túl megnyerő dolog minden felesleges programot előre telepíteni, hiszen hagy döntse el a felhasználó azt, hogy mit szeretne a telefonján látni. Na az Alcatel ezt nem nagyon veszi figyelembe, ugyan nem lett rekorder tesztalanyunk, de ezen is egy seregnyi applikációval találkozunk. A gyári programok közül van böngésző, Chrome, Drive, Email, galéria, Gmail, hangrögzítő, Hangouts, időjárás, iránytű, naptár (ami havi, heti és határidőnézetet tartalmaz), rádió, számológép, YouTube, Térkép, valamint zene- és videolejátszó.

Alcatel One Touch Pop 2 (4.5) Screen Shot Alcatel One Touch Pop 2 (4.5) Screen Shot

A sort az extra appok folytatják, ilyen a közösségi csomag, vagyis Viber, a Whatsapp, a Facebook, a felesleges fájlok eltávolítására szolgáló Clean Master, a jegyzetelést segítő Evernote, a Currency Converter, vagyis a valutaátváltó, a Deezer zeneletöltő, a felhőtárhely elérését biztosító Drive és Dropbox, az elem nélküli Elemlámpa, a dokumentumolvasó Kingsoft Office, a zenefelismerő Shazam, valamint a SwiftKey billentyűzet. Hasznos a One Touch Backup, amivel biztonsági mentéseket készíthetünk a médiafájlokról, valamint a névjegyzékről, SMS-ekről, képekről. Van még egy külön alkalmazásbolt is a Google Playen kívül, ami igazából semmi újdonságot nem tartalmaz.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Mobilarena TV: ringlispíl

    Mai műsorunk kereszttüzében az Alcatel One Touch Idol 3, annak is a 4,7 hüvelykes, HD kijelzővel szerelt variánsa áll majd, mely sztereó előlapi hangszórót és 13 megapixeles kamerát kapott.

  • Alcatel One Touch Idol 3 (4.7) - veled fordul a világ

    A vállalat kompakt házba csomagolt készüléke jó ellenfél a középkategóriás vetélytársaknak, köszönhetően a HD kijelzőnek, a 1,5 GB RAM-nak és a sztereó előlapi hangszórónak.

  • Mobilarena TV: a nagy felfordulás

    Mai adásunkban az Alcatel OT Idol 3 nagyobb verzióját látjuk vendégül, ami 5,5 hüvelykes és Snapdragon 615 SoC hajtja. Bónuszként itt lesz a kör alakú, dizájnos Watch okosóra is.

  • Alcatel OneTouch Idol 3 (5.5) - körhinta

    A vállalat újdonságának nagyobbik változata nem csak képernyőméretben és felbontásban különbözik, hanem hardveres téren is, a dizájn viszont szerencsére megmaradt.

Előzmények

Hirdetés