Alcatel One Touch Pop 2 (4.5) - szem behuny, lélek kitár

Kamera, video, audio

Nyilván nem a fotózásra lett kihegyezve a készülék, a hátlapon egy 5 megapixeles fényképezővel, az előlapon pedig egy VGA kamerával tudunk képeket lőni, előbbihez természetesen egy ledes villanó is tartozik. A szoftver egész sok mindenre lehetőséget ad, kapásból lehet egy gombnyomással fotózni, a maximum 1080p-s videózásra pedig egy kapcsoló segítségével válthatunk. A beállításokon belül azonnal elénk tárulnak a módok: HDR, panoráma, mosolyfelismerés, este, sport, QR-kód, szűrés (vagyis effektusok, így a szépia, a retró, a halszem, a vázlat, a domború és a körvonal). Még mindig teljes képernyő alatt fut a képarány (ezt sürgősen meg kellene már változtatni), a speciális menüpontban pedig a képméretet, az időzítőt, a sávszűrőt, az ISO-t, az expozíciót babrálhatjuk.

Jobban sikerültek a fotók, mint vártam. Nyilván egyáltalán nem veszi fel a versenyt a masina a csúcsmodellekkel, kategóriájából viszont valamennyire kiemelkedik. A dinamikatartomány megfelelő (bár olykor-olykor vendég a kromatikus aberráció), még HDR nélkül sem égnek ki különösebben a részletek, azok a részletek, amik egyébként közepesek, a közelebbi tárgyakon még minden meglátszik, a távolabbi dolgok azonban már elmosódhatnak. Hibát lehet találni a vonalélességben is, az egyenes szélekkel rendelkező tárgyaknál nincs minden a helyén. Az éjszakai fotókat jobb hanyagolni, a vakus alkotások még csak-csak használhatók, maximum másfél méterről persze, de egyébként nem nagyon tud mit kezdeni a sötét fényviszonyokkal a szenzor. A felvett videókkal sem nagyon lehet villogni majd a barátok között, eme kékkel kiemelt linkre kattintva elérhető tesztfilmen is látszik, hogy bár folyamatos a rögzítés, jó a fókusz is, mégsem elég részletgazdag.

Alcatel One Touch Pop 2 (4.5) oldalról
[+]

A videolejátszó a hivatalos leírás szerint kezeli az Xvid, MP4, H.265 fájlokat, ám a DivX-szel valahogy mégsem boldogult, pedig kétféle filmmel is próbálkoztam. Ez persze azért nem egy megoldhatatlan probléma, hiszen bármikor le tudunk tölteni olyan programot, amivel már gyerekjáték lesz a dolog. A felbontás esetén már nem fogunk akadályokba ütközni, ha 720p-s vagy 1080p-s mozit szeretnénk nézni, azt is vígan futtatni fogja a szoftver.

Alcatel One Touch Pop 2 (4.5) Screen Shot Alcatel One Touch Pop 2 (4.5) Screen Shot

A zenelejátszóban kedvencek, mappák, előadók, albumok, műfajok, és listák szerint rendezve láthatjuk a számokat. Amikor elindítunk egy dalt, akkor már megjelennek az albumborítók is, plusz a szükséges ikonok az ismétléshez, valamint a véletlenszerű lejátszáshoz. Van equalizer, azaz hangszínszabályzó (pop, rock, hip-hop és számos más stílussal). Az alsó kategóriában a rádió elhagyása még egyáltalán nem divat, így szerencsére van RDS-képes modul, bár működéséhez mindenképpen szükségünk lesz egy headsetre, mert az szolgál antennaként. A fülhallgató kimenet egyébként mérések alapján nem túl acélos, kipróbálva viszont semmilyen problémával nem szembesülünk, egy jobbfajta fülessel teljesen élvezhető lesz a zenehallgatás.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Mobilarena TV: ringlispíl

    Mai műsorunk kereszttüzében az Alcatel One Touch Idol 3, annak is a 4,7 hüvelykes, HD kijelzővel szerelt variánsa áll majd, mely sztereó előlapi hangszórót és 13 megapixeles kamerát kapott.

  • Alcatel One Touch Idol 3 (4.7) - veled fordul a világ

    A vállalat kompakt házba csomagolt készüléke jó ellenfél a középkategóriás vetélytársaknak, köszönhetően a HD kijelzőnek, a 1,5 GB RAM-nak és a sztereó előlapi hangszórónak.

  • Mobilarena TV: a nagy felfordulás

    Mai adásunkban az Alcatel OT Idol 3 nagyobb verzióját látjuk vendégül, ami 5,5 hüvelykes és Snapdragon 615 SoC hajtja. Bónuszként itt lesz a kör alakú, dizájnos Watch okosóra is.

  • Alcatel OneTouch Idol 3 (5.5) - körhinta

    A vállalat újdonságának nagyobbik változata nem csak képernyőméretben és felbontásban különbözik, hanem hardveres téren is, a dizájn viszont szerencsére megmaradt.

Előzmények

Hirdetés