Hirdetés

BlackView Alife P1 Pro - Extra szórakozás?

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A telefon támogatja a Cat.4-es, 800/900/1800/1900 MHz-es FDD-LTE hálózatokat, vagyis legjobb esetben 150 Mbps letöltési sebesség érhető el. 3G-re váltva 42,2 Mbps-ra változik az elméleti maximum, a feltöltés is kevesebb, 50 helyett 5,76 Mbps-mal küldhetjük fel online a fájlokat. A készülékben egy normál és egy microSIM foglalat található, a kártyák kizárólag standby módban lógnak egyszerre a hálózaton, vagyis ha az egyikről hívást kezdeményezünk, akkor a másik lekapcsolódik a hálózatról. Lehet navigálni a mobillal, köszönhetően a GPS modulnak (GLONASS nincs), illetve van még internetmegosztásra alkalmas, 802.11b/g/n-es WiFi, plusz adott a Bluetooth 4.0 (A2DP), illetve USB-OTG, ezáltal külső eszközöket tudunk tesztalanyunkhoz kapcsolni. Az NFC sok vásárlónak hiányozhat, ám ebben a kategóriában sajnos még nem divat beépíteni ezt a chipet.

BlackView Alife P1 Pro screenshot - képernyőkép BlackView Alife P1 Pro screenshot - képernyőkép
[+]

A szokásos Chrome mellett egy AOSP-alapú böngészőt kapunk. A programban alul érjük el a háttérben megnyitott lapokat és az elmentett könyvjelzőket, az opciók között találjuk az offline olvasást és az asztali nézet kérését, sajnos aki az inkognitó üzemmódra vágyik, annak a Google megoldását kell használni. Jó hír viszont, hogy ha két ujjal ránagyítunk a szövegre, és ezután duplán rákoppintunk a képernyőre, akkor a szavakat a kijelző széléhez rendezi a szoftver. A Flash tartalmat egyik alkalmazás sem kezeli.

BlackView Alife P1 Pro akkumulátor, SIM és microSD foglalat
[+]

Értékelés: BlackView Alife P1 Pro
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A hátlap alatt található lítium-ion akkumulátor 3000 mAh kapacitású. A napi vegyes használat azt mutatja, hogy körülbelül 3,5 óra kijelzőidő hozható ki a telepből, ebbe telefonálás, közösségi és más weboldalak böngészése és sok fotó készítése fért bele. A MinDig TV teszt 5,5 órán keresztül futott, vagyis talán egy kicsit a várakozások alatti üzemidőt produkált a mobil.

A BlackView Alife P1 Pro egy újabb olyan termék, ami egy eddig számunkra is ismeretlen vállalat boszorkánykonyhájából származik. A készülék újfent bizonyítja azt, hogy a kínai termékek már nem jelentenek egyet a gyenge minőséggel, hiszen a fém keret és a korrekt összeszerelési minőség már egyáltalán nem juttatja eszünkbe a pár évvel ezelőtti plasztik világot. Mivel 150 eurónál kisebb értékű külföldi küldeményekre a vámot ugyan nem, de az ÁFÁ-t meg kell fizetni, így hiába kerül kint 118 euróba (130 dollár) tesztalanyunk, mire hivatalosan megérkezik Magyarországra, addigra körülbelül 46 ezer forintot kóstál majd. Ezért kapunk egy 5,5 hüvelykes HD kijelzőt, aminek fehéregyensúlya hűvösre lett kalibrálva, bár azért jól használható, illetve egy 64 bites középkategóriás hardvert, ami a legtöbb esetben jó párost alkot a megjelenítővel, igaz, nagyobb terhelés esetén már néha akadozik az Android Lollipop rendszer. Szerencsére az adattárolóval nem spóroltak, a papíron 16, vagyis 11,47 GB azért sok mindenre elég, plusz ott van a microSD foglalat is. A kamera sajnos a legtöbb helyzetben felejtős, és alapvetően az ujjlenyomat-olvasó is az, mivel frankó dolog, hogy van, de semmire nem használható. Az üzemidő sem hozza azt a szintet, amire vágyna az ember, szóval a P1 Pro tulajdonosa azért nem lesz maradéktalanul elégedett a termékkel. A duál SIM képesség azonban csökkenti a konkurensek számát, itthon ennyi pénzért windowsos fronton ott a Microsoft Lumia 640, androidos téren pedig a kisebb felbontású és méretű képernyővel szerelt Sony Xperia E4g. Összességében tehát nem vészesen rossz vétel a Blackview újdonsága, ám messze áll attól, hogy ajánlott legyen.

Legendd

A tesztkészüléket az Coolicool küldte el nekünk, a vásárláshoz kérem, kattintson ide.

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • BlackView BV5000 - zsoldoskatona

    A hongkongi cég a strapatelefonok piacán is szerencsét próbál termékével, ami a vetélytársakhoz képes jobban néz ki, IP-védettséget kapott, vállalható a kamera és az ára sem vészes.

  • Sötétben is kiválóan lát a Lumingon T3

    A világ első, éjjellátó kamerájával felszerelt okostelefonja egy dán cég szüleménye, ami dizájn szempontjából is különleges, és a felszereltsége is nagyszerű.

Előzmények

  • uleFone Be Touch 2 - homage vagy lopás?

    Nyolcmagos rendszerchip, 3 gigabájt RAM, Full HD kijelző, fémkeret és vállaltan az iPhone 6 Plust megidéző külső – mire megy a fiatal márka a felső-középkategória legjobbjai ellen?

  • iOcean Rock M6752 - kemény legény

    Ismét egy új márka debütál lapunk hasábjain, az iOcean-tól elsőnek a Rock phablet került nagyító alá. Még akad néhány csiszolnivaló, de kezdésnek nem rossz.

  • Allview E3 Sign - ujj-féle megközelítés

    Friss phabletet teszteltünk, melynek egyik érdekessége a meglepően jól működő ujjlenyomat-olvasó, de akad még néhány egyéb extra is.

  • GoClever Quantum 600 - túl nagy az arca

    Nagy kijelzős phablet kedvező áron. Akár ez is lehetett volna a Quantum 600, de a koncepció finoman szólva is zsákutcába futott, számos ponton vérzett el a készülék.

Hirdetés