Hirdetés

BlackView Alife P1 Pro - Extra szórakozás?

Hardver, szoftverezettség

A szívét-lelkét kiteszi a 64 bites architektúrájú MediaTek MT6735P chipset, amikor a HD kijelzőt meghajtja. Az 1 GHz-es, négy Cortex-A53 magot tartalmazó, ARMv8-as processzor mellett az ARM Mali-T720 grafikus gyorsító végzi a legtöbb munkát, az alkalmazások futtatását pedig 2 GB-nyi rendszermemória segíti. Szerencsére a háttértárral sem spórolt a Blackview, hiszen elméletileg 16, gyakorlatilag 11,47 GB-ot tudunk adatokkal megtölteni. Nyilván ez nem mindenki számára elég, így a vállalat egy microSD foglalatot is beépített a készülékbe, ami maximum 32 GB-os kártyát képes kezelni. Hardveres téren említést érdemel még a rezgőmotor: az erőssége közepes, a legtöbb helyzetben észre tudjuk majd venni a jelzéseket, de ha zsebben hordjuk a mobilt és sétálunk, akkor rezgő módba kapcsolva könnyedén elmulaszthatunk eseményeket.

Teljesítmény-teszt
Benchmark BlackView Alife P1 Pro Allview X2 Soul Mini Samsung Galaxy A5 ZTE Blade S6
Rendszerchip MediaTek MT6735 MediaTek MT6732 Snapdragon 410 Snapdragon 615
AnTuTu Benchmark 5.x 21148 pont 33812 pont 21062 pont 34118 pont
Vellamo Browser 1959 pont 2919 pont 2024 pont 2231 pont
Vellamo Metal 783 pont 1150 pont 872 pont 975 pont
SunSpider 1.0.2 1967,3 ms 1022,5 ms 769,8 ms 1136,6 ms
Geekbench 3 (single) 485 pont 732 pont 481 pont 660 pont
Geekbench 3 (multi) 1379 pont 2132 pont 1427 pont 2390 pont
GFXBench Man. onscreen 3,5 fps 8,5 fps 3,9 fps 12 fps
GFXBench Man. offscreen 1,7 fps 4,2 fps 1,8 fps 5,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 8,5 fps 18,8 fps 9,4 fps 24 fps
GFXBench T-Rex offscreen 5,0 fps 11,2 fps 5,3 fps 15 fps

A táblázatban feltüntetett pontszámokból jól látszik, hogy a MediaTek lapkája pariban van a Snapdragon 410-zel, alig van eltérés a két megoldás között. A hardver és a kijelző viszonylag jó párost alkot, az alapvető funkciók igénybevételekor nem döccen meg a szoftver, teljesen vállalható a rendszersebesség. Akkor kezd gond lenni, amikor több mindent futtatunk a háttérben: telepítünk egy alkalmazást, hallgatjuk a zenét, és közben mondjuk még SMS-t is írunk, bizony ilyenkor már képes elgondolkodni egy kicsit a telefon, pedig a két gigabájt RAM elvileg elég lenne ezekhez a feladatokhoz. A játékokkal is csínján kell bánni, a középkategóriás produktumok futtatásával nincs gond, ám már egy újabb rallyjáték esetén is érezhető, hogy nincs meg a harminc képkocka/másodperc érték. Erősebb terhelés és töltés esetén a mobil hátulja és fém kerete melegszik fel először, vészesnek nem mondanám.

BlackView Alife P1 Pro screenshot - képernyőkép BlackView Alife P1 Pro screenshot - képernyőkép
[+]

A P1 Pro fedélzetén az Android 5.1 operációs rendszer teljesít szolgálatot, a vállalat büszke is arra, hogy az egyik legfrissebb Lollipop verziót sikerült feltelepítenie. Magyar nyelv van, viszont sok helyen sajnos még mindig angol szavakkal és mondatokkal találkozunk majd. Két dologban tér el a szoftver az alap zöld robotos változattól: nincs klasszikus menü, vagyis mindent a főoldalakról érünk el, illetve témázható, ergo az ikonkészlet külseje megváltoztatható, de rendszerszintű változást ez nem okoz majd. Sok téren visszaköszön a gyári felület, a legördülő információs függöny is ilyen, ahol az értesítések mellett a gyorsbeállítások kapcsolóit találjuk meg. A telefonkönyvben a tárcsázó segítségével betűk és számok szerint kereshetünk, a névjegyekhez pedig nevet, címet, telefonszámot, emailt, dátumot, születésnapot, megjegyzést, weboldalt, kapcsolatot és csengőhangot társíthatunk. A naptár napi, heti, havi és napló nézetet tartalmaz, az eseményekhez nevet, időpontot, résztvevőket és értesítést rendelhetünk.

BlackView Alife P1 Pro screenshot - képernyőkép BlackView Alife P1 Pro screenshot - képernyőkép
[+]

A készülék legnagyobb extrája az ujjlenyomat-olvasó, ami érintéses elven működik, azaz elég csak rátenni az ujjunkat ahhoz, hogy felismerje a biometrikus azonosítónkat. A működési hatékonyság körülbelül 80 százalékos, viszont figyelni kell arra, hogy ne csak a képernyő lezárásánál legyen beállítva ez a feloldási módszer, hanem az ujjlenyomat-olvasó menüjén belül még a jelszavas védelmet is aktiválni kell, különben hiába kéri majd azonosítónkat a készülék, a kijelzőn megjelenő csúszka elhúzásával is beléphetünk a főmenübe (kicsit idétlen dolog és a telefon nem is figyelmeztet erre). A gesztussal való ébresztés okos megoldás, a zárolt képernyőre ugyanis betűket rajzolhatunk, így például M-et mintázva a zenelejátszó, C-t formázva pedig a kamera indul el. Ezek egyébként személyre szabhatók és több más lehetőség is kínálkozik. Beépítették még a HotKnotot, így a telefont egy másik eszközzel összeérintve máris szinkronizálhatók a névjegyek, a képek és a zenék.

BlackView Alife P1 Pro screenshot - képernyőkép BlackView Alife P1 Pro screenshot - képernyőkép
[+]

Erre a célra használható egyébként az egyetlen extra alkalmazás, a Xender, itt listába rendezve láthatjuk a megosztásra váró médiafájlokat, appokat. A programkínálat ezen felül elég fapados, van böngésző, zenelejátszó, naptár, kamera, ébresztőóra, számológép, Térkép, zseblámpa, email, FM-rádió, Facebook, fájlkezelő és hangrögzítő, ha másra vágynánk, akkor a Play Áruházba kell ellátogatni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • BlackView BV5000 - zsoldoskatona

    A hongkongi cég a strapatelefonok piacán is szerencsét próbál termékével, ami a vetélytársakhoz képes jobban néz ki, IP-védettséget kapott, vállalható a kamera és az ára sem vészes.

  • Sötétben is kiválóan lát a Lumingon T3

    A világ első, éjjellátó kamerájával felszerelt okostelefonja egy dán cég szüleménye, ami dizájn szempontjából is különleges, és a felszereltsége is nagyszerű.

Előzmények

  • uleFone Be Touch 2 - homage vagy lopás?

    Nyolcmagos rendszerchip, 3 gigabájt RAM, Full HD kijelző, fémkeret és vállaltan az iPhone 6 Plust megidéző külső – mire megy a fiatal márka a felső-középkategória legjobbjai ellen?

  • iOcean Rock M6752 - kemény legény

    Ismét egy új márka debütál lapunk hasábjain, az iOcean-tól elsőnek a Rock phablet került nagyító alá. Még akad néhány csiszolnivaló, de kezdésnek nem rossz.

  • Allview E3 Sign - ujj-féle megközelítés

    Friss phabletet teszteltünk, melynek egyik érdekessége a meglepően jól működő ujjlenyomat-olvasó, de akad még néhány egyéb extra is.

  • GoClever Quantum 600 - túl nagy az arca

    Nagy kijelzős phablet kedvező áron. Akár ez is lehetett volna a Quantum 600, de a koncepció finoman szólva is zsákutcába futott, számos ponton vérzett el a készülék.

Hirdetés