BMW i7 menetpróba

Lehengerlő gépkocsi meglehetősen látható mennyiségű pénzért, de új szintre emelheti a BMW-t a luxusszedánok között.

Méretek

A majdnem 5,4 méter hosszú autótól nyilván elvárjuk, hogy fejedelmi helykínálatot adjon. Ez az utastér kapcsán nem hogy adott, hanem masszívan túlzás is. Elöl is irtó kényelmes (pláne az elektromos, hűtő-fűtő és masszírozós ülésekben), de hátul aztán tényleg elszabadul a térérzet. Főleg ebben a konkrét autóban, amiben benne volt az 1,6 millió forintos lounge extra, ami egy gombnyomásra a jobb első ülést előrehúzza és dönti, egy kis lábtartó felemelkedik a hátulján, miközben a jobb hátsó ülés lábtámasza előremozdul, a háttámla pedig hátra, hogy egy nagyon főnökös nyugágy-pozícióba kerüljön a júzer úgy, hogy a kis lábát felteszi a lábtartóra. Lehetőleg cipő nélkül, mert ezt a fehér műanyagot semmi perc alatt össze lehet mocskolni.

Virág Dani jó magas, de simán ki tudta nyújtani a lábát
Virág Dani jó magas, de simán ki tudta nyújtani a lábát [+]

Mindehhez a hátsó utasok az ajtó könyöklőjébe épített érintésérzékeny kijelzőt használhatják, ami azért nagyon high-tech megoldás. Az ötmillió gomb helyett ott egy telefonnyi display, nincs sok menüpont, de itt találni az ülésfűtést, a masszázst, az ülésállítást, valamint a rolók (oldalt és hátul) húzogatását, lehet váltani az egyébként a fedélzeti rendszer által játszott playlisten, állítható a hangerő és vannak módok. Ezeket a sofőr is meg tudja babrálni, a lényeg az, hogy a különböző módok különböző színárnyalatú világítást kapcsolnak az elöl a műszerfal teljes szélességében végigvonuló kristályszerű bevonatra, a fedélzeti kijelzők színsémáját is módosítják, illetve a gyorsulás függvényében kiadott hangeffektust is változtatják, ami igen szórakoztató, még ha funkcionális jelentősége a nullával is vetekszik. Ezeket a hangeffektusokat egy bizonyos Hans Zimmer komponálta és a Bowers & Wilkins hangrendszerből hallgathatjuk őket.


[+]

Ha ezektől eltekintünk, akkor viszont a BMW nem variálta túl a vezetőt körülölelő teret. A kristályos-csillogó sávon van néhány érintőgomb (vészvillogó, kesztyűtartó-nyitó, első-hátsó párátlanítás és a légbefúvók on-off kapcsolója), ami viszont inkább a vezető látóterében van, az két kijelző: pont olyanok, mint az iX-ben. Enyhén ívelt üveg alatt laknak, százféle módon paraméterezhetők. A HUD is alap, ezen is számos információ megjelenhet, a két első ülés között pedig ott a szintén kristályos tekerőtárcsa, valamint néhány egyéb gyorsgomb. Mondjuk a PRND/B kapcsoló, a kézifék, a módváltó, a hasmagasság-növelő és a parkolássegéd billentyűi, hogy ezeket ne a menürendszerből kelljen úgy előtúrni, ahogyan egyébként a klíma kezelését muszáj megoldani. Az ülésfűtés és a kormányfűtés is innen bukkan elő, ami pont kettővel bonyolultabb, mint gombot adni neki, de ha amúgy is egy ponton szoftveresen korlátozzák ezeket, hogy aztán előfizetést kelljen venni, akkor nyilván nem fizikai gombot adnak neki.


[+]

A kormány küllőin is megvan a szokásos gomberdő, a hangvezérlés magyar nyelven továbbra sem partner. Minden más elérhető, csak egy gombnyomás az assisted driving, ami az önvezetés előszele, sávtartót és adaptív tempomatot foglal magába, fél percig enged elengedett kormánnyal közlekedni (60 km/h felett), de roppant finoman csinál mindent és egészen éles kanyarokat is simán bevesz, figyeli a táblákat, működik sötétben, nézi az előttünk haladókat, felismeri a teherautókat és a bringásokat is, ha kell, akkor vészfékez. Nullára meg is áll, de néhány másodperc eltelte után már nem indul újra, ha szabad az út, hanem pampog, hogy mi is tegyünk valamit ennek érdekében. A kormány mögötti kijelző tetején szenzorok figyelik a vezető szemét, ha egy ideig nem látják, akkor arra jut a rendszer, hogy bizonyára alukál, ilyenkor audiovizuális jelekkel próbálja magára vonni a figyelmet, de egy idő után benyomja a vészindexet és lassan megáll.


[+]

A középkonzol alatt széles felület várja a vezeték nélküli töltéshez a telefont, ilyen jutott a hátsó, lehajtható könyöklőbe is. A két ülés közötti dobozban két Type-C csatlakozó üldögél, ez is jutott hátra is. Viszont csak sílécalagút van, az i7 hátsó ülései nem döntetők előre, miközben a csomagtér igazából nem túl nagy, 500 literes, de ebbe beleszámít, hogy a padlószint alatt egy külön rekeszben laknak a töltőkábelek (és itt jön elő, hogy közös a platform a hagyományos hajtású verziókkal), elöl az ebédlőasztal méretű motorháztető alatt nincs pakolótér. És nincs sík padló sem elöl, sem hátul, a kardánalagút az elektromos modellben is jelen van. Nyilván a csomagtér ajtaja is motoros, ha valami miatt nem tud becsukódni, akkor visszanyílik finoman, aztán kereshetjük a hibát.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • BMW

Előzmények

  • BMW iX1 menetpróba

    Ez most a legkisebb elektromos BMW, hiszen az i3 gyártása megszűnt. Ez viszont egy jókora SUV, még ha kisebb is, mint az iX3.

  • Idén 15% lehet az elektromos modellek aránya a BMW-nél

    Hogy ehhez az itthon 52 millió forintról induló i7 mennyit tehet hozzá, az jó kérdés.

  • BMW iX menetpróba

    Művese, két és fél tonnás tömeg és az összes létező elektronikai extra fenyegető aurájú külsőbe csomagolva, ráadásul rengeteg pénzért.

  • BMW iX3 menetpróba

    Annyira jól faragta át meglévő modelljét villanyautóra a BMW, hogy a legfőbb kérdésünk, ami felmerül: miért nem hamarabb kezdték el ezt?

Hirdetés