Gigabyte GSmart M3447 - nem rossz, de nem is jó

Bevezető, tartozékok

A Gigabyte nevét a technikai jellegű dolgokban kevésbé ismerő felhasználók valószínűleg egyáltalán nem ismerik, a kicsit geekebb beállítottságúaknak pedig minden bizonnyal az alaplapok és egyéb számítástechnikai alkatrészek ugranak be. Vannak viszont telekommunikációs szempontból elképesztően művelt emberek is (ők a Mobilarena olvasók), akik bizonyára tudják, hogy a Gigabyte egy ideje már foglalkozik okostelefonok gyártásával, virtuális hasábjainkon négy készülékükről is lehet cikket olvasni – a legemlékezetesebb minden bizonnyal az igencsak pofásra sikeredett Windows Mobile-t futtató S1200, valamint a szintén Microsoft operációs rendszerre épülő kétkártyás S1205.

Gigabyte GSmart M3447
[+]

Ám akármennyire szép is volt az egyedi felhasználói felületet használó, Windows Mobile operációs rendszerre épülő S1200, és akármennyire sikeres is volt a szintén Microsoft OS-t használó S1205, szegény Gigabyte nem tudott felkapaszkodni az ismert gyártók közé. Ennek oka többek között az, hogy nagy energiát fektettek a Windows Mobile alatt futó, Flash alapú felhasználói felületükbe, ami magával a rendszerrel együtt el is tűnt a süllyesztőben. Az S1205 relatíve sikerességét látva a tajvani vállalat úgy döntött, hogy folytatják a kétkátyás okostelefonok gyártását, de ezúttal Androiddal szerelik őket, ami egy kicsit időtállóbb dolognak tűnik, mint a korábbi megoldás. Hasonlóan érdekes viszont, hogy az olcsóbb készülékek felé is nyitottak, aminek első jele a Speedshop által biztosított GSmart M3447-es készülék (könnyű megjegyezni, nem igaz?). Egy MTK-platformra épülő masináról van szó, számomra nagy kérdés, hogy miért rukkoltak elő vele, hiszen a hasonló cuccokkal Dunát lehetne rekeszteni, a Gigabyte pedig ugye nem egy olyan brand, ami miatt a felhasználók szívesebben választanák az GSmartot, mint bármelyik másik modellt. Persze ki tudja, lehet, hogy olyan dolgok vannak a háttérben, melyekről nekem fogalmam sem lehet.

Gigabyte GSmart M3447
[+]

Az újdonság egy közepes méretű dobozban érkezett hozzánk, mely magán a vason kívül némi irodalmat, egy töltőt, egy microUSB adatkábelt és egy 3,5 milliméteres csatlakozóval rendelkező sztereó headsetet tartalmazott. Ez utóbbi két tartozék alapján levonhatjuk a következtetést, hogy az M3447 bizony szabványos csatlakozókkal rendelkezik, amiért már az első oldalon jár neki egy piros pont.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés