Gigabyte GSmart M3447 - nem rossz, de nem is jó

Menürendszer, szoftverek

A készülék szíve egy mindössze 216 MHz-es órajelen ketyegő MediaTek MT6268-as processzor és 64 MB RAM; ebből valószínűleg mindenki rájött, hogy egy MTK-platformra épülő masináról van szó. Láttunk már ilyet, leginkább az Alcatelnél, bár ott nem szokták kombinálni a gombokat az érintőkijelzővel, mert elég felesleges. Itt annyi előnyét élvezhetjük a dolognak, hogy a három oldalból álló készenléti képernyőre kirakhatunk widgeteket; a folyamat nagyon gyors, döbbenetes, hogy 216 MHz mennyi dologra elég. Jópofa továbbá a menüt elővarázsoló virtuális gomb melletti ikon, melyhez hozzáérve egy gyorsmenüt kapunk kedvenc alkalazásainkból.

Gigabyte GSmart M3447 Gigabyte GSmart M3447

Elég idegesítő, hogy a tizenkét ikonból álló főmenüt csak a képernyő megnyomásával hozhatjuk elő, a navigációs gomb közepének megnyomása ugyani lapoz egyet a főképernyőn (!), ne pedig menüt hoz elő, ami elég mókás. No, ezt a menüt mondjuk megéri a háttérben hagyni, mert az ikonok a témától függetlenül (négy darab van gyárilag) elég bénán néznek ki, ráadásul nem minden elem ott van, ahol logikus lenne. Pozitív viszont, hogy a rendszer beszél angolul, ráadásul nem találkoztam komoly félrefordításokkal vagy elgépelésekkel. Na jó, pár közepes félrefordítás azért akad, de ez mindig kellemes része az MTK-s telefonoknak.

Gigabyte GSmart M3447 Gigabyte GSmart M3447

Magáról a rendszerről nem érdemes túl sokat beszélni, nem kimondottan felhasználóbarát, viszont elég gyors és alapvetően azért használható. Az alapfunkciós szoftverekből nincs hiány, az Extrák alatt számológépet, mértékegység- és valutakonvertert, BMI-kalkulátort, stoppert, e-könyv olvasót, és eBuddy-t találunk, míg az Opera Mini webböngésző a VRE mappába került. A képszerkesztő, az "AB ismétlő" (nem tudom, hogy mire jó) és a hangrögzítő a Multimédia mappában kapott helyet, a naptár, a feladatlista, az ébresztő, a világóra és a jegyzettömb pedig a Szervezőben található. A készülék belső memóriája nagyjából 30 MB-os, memóriakártya nélkül viszont sok alkalmazás el sem indul, mindenképp érdemes tehát belerakni egyet.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés