Hirdetés

Huawei P9 Plus - nyomós ok

Nyomásérzékelős előlappal, AMOLED kijelzővel, 64 gigabájtos tárolóval és nagyobb akkumulátorral támad a phabletes P9, ám az Erő legyen azzal, aki az árcédulát meglátja.

Nyomásérzékelés a gyakorlatban

Mivel a rendszer megkülönböztet sima érintést és erős (illetve egyre erősebb) nyomást, jó hír, hogy a beviteli érzékenység szabályozható. Én a legnagyobbat preferáltam (azaz a legkisebb nyomásra való reagálást), és egyszer sem fordult elő, hogy véletlenül erős funkciót vittem volna be, amikor szimpla érintést akartam. Az biztos, hogy szokni kell ezt a fajta, alternatív bevitelt, ám az sosem éreztem kényelmetlenül nehéznek a lenyomást. Inkább okozott gondot a felső képernyőrészeken erőt kifejteni, ha egy kézzel használtam a P9 Plust – ilyenkor egyébként is nyújtózkodnia kellett az ujjaknak. Azzal is számolni kell, hogy ha a phablet egyenetlen, puha felületen pihen, erősebb nyomásra elmozdulhat. A legideálisabb Press Touch használat a kétkezes – egy phablettel különben is így bánik az ember.


Ügyesen megoldotta a Huawei a kezelőgombok elrejtését [+]

Egy ponton persze fel kell tenni a kérdést: nem nagyobb „munka” erősen odanyomni egy funkcióért, amit két-három, leheletfinom érintéssel is el lehet érni? Mondok egy példát, ami a kritikusoknak is bejöhet. Az ízlés kérdése, hogy a virtuális androidos kezelősáv, avagy a képernyő alatti, igaziból is létező a jobb. Az viszont tény, hogy az utóbbi nem csökkenti a hasznos képernyőfelületet, ahol pedig a virtuális gombok elrejthetők, ott extra mozdulat kell az előhúzásokra – kényelmetlenség, még ha apró is. A Huawei opcionálisan elérhető trükkje az, hogy ugyan elrejthető a három gomb, ha viszont a helyükre, a képernyő legaljára határozottan rányom az ember, akkor „láthatatlanul” működik a megszokott alkalmazásváltó, kezdőoldal és vissza funkció. Ez szuper, mert így a teljes 5,5 hüvelykes képátló hasznos tartalommal tölthető meg, és fizikai gombokat sem kell alul keresgélni. A három funkcióbillentyű helyét a képernyő alján egy-egy apró pötty jelzi.

Egykezes használathoz zsugorított képernyőtartalom
Egykezes használathoz zsugorított képernyőtartalom [+]

Üröm az örömben, hogy a virtuális gombokon jobbra-balra simítva elérhető egykezes megjelenítési mód rejtett kezelősáv esetében nem működik. Pedig érzékeli a rendszer, ha erősen végighúzom alul az ujjamat, pofonegyszerű volna ehhez a kapcsolódó funkciót hozzácsapni. A képernyő felső két sarka is Press Touch tevékenységre fogható: erős lenyomásra alkalmazások indíthatók. Én például úgy léptem be a kamerába, hogy fényképezéshez a P9 Plust balra döntöttem, majd a bal hüvelykujjal rányomtam a sarokra, úgyhogy ez is praktikus megoldás, bár egy kézzel nehézkesebb. A harmadik Press Touch funkciócsoport a galériához kapcsolódik: egy kép adott részletére rányomva a szoftver belenagyít a fotóba – minél határozottabb a nyomás, annál jobban.

Rengeteg egyéb kezelési mód akad, amelyekről a P9 kapcsán már írtunk Rengeteg egyéb kezelési mód akad, amelyekről a P9 kapcsán már írtunk
Rengeteg egyéb kezelési mód akad, amelyekről a P9 kapcsán már írtunk [+]

Bár el tudom képzelni az életemet nyomásérzékelős kijelzők nélkül, a mindennapi használat mellett jól jöttek a Press Touch funkciók, sőt: el tudtam volna viselni még többet belőlük. Mondjuk az Okos vezérlő ikonjára tapadva alternatív távirányító indítását, a Zenére nyomva azonnali lejátszást, esetleg kikapcsolt képernyőre nehezedve az értesítések felvillantását. Press Touch típusú képernyőfeloldás? Miért ne? Ami viszont a hiányzó funkciókat illeti (egyik Google vagy harmadik féltől származó app sem rendelkezik extrafunkciókkal, és nincs a levelekbe való bepillantás sem), az Android egyszer remélhetőleg tényleg elhozza és megnyitja a fejlesztők előtt ezt a feature-t. Ha nem is esszenciális a nyomásérzékelés, működőképes – akkor meg miért ne terjedjen el széles körben?

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Huawei P9 - 9 pont, feketén-fehéren

    A színes és monokróm szenzorral is rögzítő, dupla Leica kamerás P9 a Huawei eddigi legjobbja, és a Kirin 955-ös SoC is hozza a csúcssebességet a mutatós készülékházban.

  • Veletech: dupla kamerával villant a Huawei P9

    Itthon is bemutatkozott a neves gyártó legújabb csúcskészüléke, a Leicával közösen megalkotott Huawei P9. A P9 Plus is érkezik.

  • Huawei Mate S - az Erő nincs vele

    Nem minden Mate S született egyenlőnek: a nálunk járt, 32 gigabájtos változat Force Touch technológiával nem, villámgyors ujjlenyomat-olvasóval és optikai képstabilizátorral viszont fel lett vértezve.

  • Huawei P8 - nekik nem 8

    Erős csúcskészülékkel rukkolt elő a Huawei, amely a küllem és a kamerák tekintetében is megszorongathatja a riválisokat, ám hiba is becsúszott a gépezetbe.

Hirdetés