Hirdetés

Karbonn Titanium X - nincs benne X-faktor

Külső

A Titanium X formavilágát a lekerítettség jellemzi, szinte mindenhol íves sarkokkal találkozunk, a hátlap pedig gyönyörűen domborodik, ezáltal nagyon jól illeszkedik a telefon a tenyerünkbe. A dizájn viszont sajnos nem egyedi, pont van nálunk egy Archos masina, ami egy az egyben ugyanúgy néz ki, vagyis valószínűleg az indiaiak is ráböktek egy mintára, ami Kínában éppen sorozatgyártás alatt állt, és összeválogatták hozzá a belső komponenseket. Az anyaghasználat közepes, külsőleg műanyagból és üvegből épül fel a szerkezet, az összeszerelési minőség viszont kiváló, egyáltalán nem recseg a ház, ha komoly erőhatásoknak tesszük ki. Dimenziókat tekintve 143,9 x 70,5 x 9,9 milliméteres méretekről és 143 grammos tömegről beszélhetünk, a képernyő átellenes pontjait a lapátkezűek elérik, a rövidebb ujjakkal rendelkező felhasználóknak viszont nyújtózkodniuk kell.

Karbonn Titanium X elölről
[+]

Az előlapnak jól áll a fekete-fehér színkombináció, jól alkalmazták a vizuális megtévesztést, mivel így kevésbé látszódik vastagnak a kijelzőt körülölelő káva. Felül az öt megapixeles előlapi kamera, a ledes villanó, a beszédhangszóró, a fény- és távolságérzékelő szenzor, valamint a kizárólag pirosban világító eseményértesítő led látható. Alul már kicsit kevésbé zsúfolt a helyzet, három darab érintésérzékeny vezérlőgombot figyelhetünk meg, a háttérvilágítás nem maradt el mögülük, kialakításban pedig erősen hajaznak a Meizunál látott megoldásra. Összesen négy funkciót látnak el, az almenüket hozhatjuk elő, a kezdőképernyőre ugorhatunk (hosszú megnyomásra pedig az alkalmazásváltót nyithatjuk meg), valamint akár visszaléphetünk segítségükkel. A Titanium X vonzereje viszont leginkább a megjelenítőben keresendő, az 5 hüvelykes, 1080 x 1920 pixel felbontású IPS LCD panel kellemes meglepetés, a betekintési szög tökéletes, a színek nagyon szépek, a fényerő rendben van, a karcálló üveg pedig csak csekély mértékben csillog, így napfényben is jól látható marad a tartalom. Az érzékenységgel viszont akad gond rendesen, sok esetben a kijelzőt végigsimítva egyszer csak megnyílt egy program, plusz a kétujjas nagyítás sem működött mindig rendben.

Karbonn Titanium X oldalról
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Karbonn Titanium X UMi X3 ASUS Fonepad Note FHD 6 Prestigio MP 5508 DUO
Fehér fényerő 377 nit 345 nit 450 nit 428 nit
Fekete fényerő 0,47 nit 0,44 nit 0,29 nit 0,46 nit
Kontrasztarány 802:1 785:1 1552:1 931:1
Színhőmérséklet 8176 K 8881 K 7442 K 7848 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Oldalt viszonylag vékony, a középső résznél azonban elég vaskos a telefon, a hátlap egy elemből áll, ami odahajlik az előlapi üveg mellé. A masina jobboldalán a bekapcsológomb tapogatható meg, ezzel élesztjük fel a kijelzőt is, az átellenes területet pedig a hangerőszabályzó billentyű uralja. Nyomáspontjuk kellemes, pont annyira kemény, hogy ne lehessen véletlenszerűen benyomni. A felső részre építették a microSIM foglalatot, a kártyák behelyezését egy tálca segítségével végezhetjük el. Közvetlenül mellette fekszik a fülhallgató kimenet, melybe szabványos, 3,5 milliméteres fülesek dughatók. A készülék aljára került beszédmikrofon és a microUSB csatlakozó.

Karbonn Titanium X hátulról
[+]

A hátlap egybeöntött műanyag, felülete matt, így egy kicsit elegánsabb a telefon, nem utolsó sorban pedig egyáltalán nem gyűjti az ujjlenyomatokat. Az egységet legfelül a tizenhárom megapixeles kamera, a dupla ledes villanó, valamint a másodlagos, zajszűrő mikrofon bontja meg, elvétve néhány feliratot láthatunk még, a bal alsó sarokban pedig a hangszóró bújik meg. A hátlapot nem lehet leszedni, így nem tudjuk sajnos cserélni a beépített akkumulátort.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés