Négymagos okostelefonok viadala

Rendszer, felhasználói felület

Mindhárom telefonon az Android rendszer Ice Cream Sandwich névre keresztelt variánsa fut, ám az üdeségi versenyt a Galaxy S III nyeri. A Samsung versenyzőjén ugyanis Android 4.0.4 található, míg a One X és az Optimus 4X HD 4.0.3-mal van felszerelkezve. Fontos szempont a további update-ek érkezése: a Samsung és a HTC egyaránt megerősítette, hogy dolgoznak a Jelly Bean frissítésen, az LG esetében a lehetőségek feltérképezése zajlik; nagy valószínűséggel előbb vagy utóbb mindhárom mobil megkapja a zselés cukorkát.

HTC One X Samsung Galaxy S III LG Optimus 4X HD
HTC One X, Samsung Galaxy S III, LG Optimus 4X HD

Mint az manapság menő, mindhárom versenyző egy saját verzióra cserélte a gyári felhasználói felületet. Az LG az Optimus UI 3.0 elnevezéssel illette a felületet, a három versenyző közül ez illeszkedik a legjobban az androidos Holo irányelvekhez. Testreszabási szempotból is az Optimus UI a nyerő, szinte mindent át lehet variálni, a képernyőzártól kezdve az ikonkészleten és a mappázáson át a főképernyő lapozási animációjáig sok helyen belenyúlhatunk a kinézetbe, még a lehúzható panel indikátorait is meg lehet határozni. A felület szerves részét képezi a Quick Memo, melynek személyében egy okos kis jegyzetelőszolgáltatást tisztelhetünk. Szerkesztőségünk egybehangzó véleménye szerint viszont a versenytársak megoldásai érezhetően csiszoltabbak és egységesebbek az Optimus UI-nál, ami különösképpen a HTC felületére igaz.

HTC One X Samsung Galaxy S III LG Optimus 4X HD
HTC One X, Samsung Galaxy S III, LG Optimus 4X HD

A megújult Sense UI sokat fejlődött, az immár 4.0-s verziószámmal rendelkező felhasználói felület visszafogottabb és letisztultabb lett a kissé túlzsúfolt elődnél. Továbbra is rengeteg témát, minialkalmazást és egyedi képernyőzárat kapunk egy rakás extra programmal megspékelve, nem is beszélve a sokrétű beépülő szolgáltatásokról. Mindez viszont azt is eredményezi, hogy a Sense alatt nehéz felfedezni az Androidot, néhol mintha egy eltérő rendszert használna az ember, így a gyári verzió kedvelői számára nem biztos, hogy a One X a legjobb választás. A Sense tehát továbbra is az egyik legjobb választás androidos berkekben, bár az előnye érezhetően csökkent a versenytársakkal szemben, amely a Honeycombban debütáló Holo UI hatásának is köszönhető.

HTC One X Samsung Galaxy S III LG Optimus 4X HD
HTC One X, Samsung Galaxy S III, LG Optimus 4X HD

A Samsung saját, TouchWiz névre hallgató megoldását sokan kritizálták, ám a Galaxy S III-ban debütáló MotionWiz viszonylag kis százalékban emlékeztet az előző verzióra. A természet ihlette felület csobogásszerű hangokkal és élő háttérképekkel támad, a fodrozódó vízre épülő képernyőzár különösen látványos. A főképernyő maximum hét oldalas lehet, a képernyő tetejéről lehúzható felületben az adatkommunikációs kapcsolók is helyet kaptak, a betűtípus saját szájíz szerint állítható. A rengeteg extra minialkalmazás és beépülő modul mellé néhány okos szolgáltatással is számolni lehet, melyekről a cikk folyamán bővebben is értekezünk majd.

HTC One X Samsung Galaxy S III LG Optimus 4X HD
HTC One X, Samsung Galaxy S III, LG Optimus 4X HD

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés