Négymagos okostelefonok viadala

Üzemidő, egyebek, verdikt

Manapság kényes kérdés az üzemidő, sajnos az okostelefonok esetében az akkumulátorok kapacitásának növekvő tendenciája ellenére is általában egy napos üzemidőre lehet számítani. Versenyzőink is ezt célozták meg, jellemzően este érdemes töltőre dugni a mobilokat, talán a Samsung versenyzője az, amely egy kicsit jobban teljesít ezen a téren. Az Optimus 4X HD egy 2150 mAh kapacitású akkumulátorból nyeri az energiát, a Galaxy S III 2100 mAh-val rendelkezik, a HTC One X 1800 mAh-val operál.

HTC One X, Samsung Galaxy S III, LG Optimus 4X HD
[+]

A rendelkezésre állás próbája esetén a szubjektív tapasztalatok mellett egy valamivel objektívebb módszert is alkalmaztunk. Fél órán keresztül ugyanazt a FullHD felbontású videót játszottuk mindhárom mobilon, maximum fényerő és repülő mód mellett, az akkumulátor maximumra töltése után. A teszt végére a One X tíz százalékot, az Optimus 4X HD nyolc százalékot, a Galaxy S III öt százalékot esett.

HTC One X Samsung Galaxy S III LG Optimus 4X HD
HTC One X, Samsung Galaxy S III, LG Optimus 4X HD

Mindhárom mobil esetében rengeteg szoftveres extrát kapunk, melyeket részletesen is ismertettünk az egyes bemutatóknak, ma csak a legfőbb eltéréseket vesszük sorra. Az LG esetén a legfontosabb talán a Quick Memo, mely egy jól használható jegyzetelőt takar; a hangerőszabályzó gombok lenyomása után képernyőfotó készül, melyre különféle ecsetekkel firkálhatunk. A One X esetében a MediaLink HD képességet érdemes kiemelni; a három ujj elhúzásával elővarázsolható funkció segítségével tükrözéssel és kiterjesztett módban is megoszthatjuk a kijelzőt DLNA-kapcsolat segítségével. A Samsung versenyzője úgynevezett okos funkciók armadájával támad. A smart stay a szemmozgást figyelve vezérli a képernyőzárat, az S Voice személyében egy hangfelismerés-alapú asszisztenst tisztelhetünk, az S Note nagyban hasonlít a Quick Memóra.

HTC One X Samsung Galaxy S III LG Optimus 4X HD
HTC One X, Samsung Galaxy S III, LG Optimus 4X HD

Bog véleménye:

Nehéz egyértelmű győztest hirdetni. Nem is lehet. Nincs olyan telefon a trióból, ami minden tekintetben leüti a versenytársakat. Persze pont azért csináltuk meg ezt az anyagot, hogy mindenki eldönthesse, hogy neki mi a legfontosabb és esetleg ezzel segítsük a döntésében. Nagyon sok szubjektív része van ennek, hiszen lehet, hogy egyszerűen a formaterv, vagy a márkanév miatt dönt valaki egyik, vagy másik eszköz mellett. Szimpátiánk, benyomásaink azonban nekünk is vannak, a magam részéről a HTC mellé tenném le a voksom, ez tűnik a hármas legkiegyenlítettebb tagjának, ugyanakkor ennek is vannak hibái. Számomra a microSD-vel való bővíthetetlenség a legnagyobb szálka, amit viszont ellensúlyoz a kiváló formaterv, a végletekig csiszolt kezelőfelület és az arany középutat bejáró kijelző. Sebességben nincs nagy eltérés, a Galaxy S III extra szolgáltatásai nem hoznak tűzbe, az LG szögletessége engem nem tudott megnyerni. Így aztán nálam a One X nyert, de csak hajszállal. Mert ha nekem kéne a zsebembe nyúlni, akkor a jó 20 ezer forinttal olcsóbb 4X HD biztos megingatna, így, hogy csak virtuális zsetonokat szórok kifelé mégis a HTC mellett maradok.

Kind véleménye:

Nem egyszerű ítéletet hirdetni, a tavalyi mezőnyben sokkal könnyebb volt a dolgom, a Galaxy S II egyértelműen kiemelkedett a mezőnyből. Idén kiegyensúlyozottabb a verseny, ami az egyes bemutatók értékelési részén is látszik, plecsni szinten mindhárom mobil csak ajánlottat kapott. Jelenleg az a helyzet állt elő, hogy a négymagos lapkakészletek (illetve a kétmagos, negyedik generációs Snapdragon SoC-k) már bőven elegendőek az Android 4.0.x akadásmentes futtatásához, nem is beszélve a Jelly Beanről. Így immár kevesebb múlik az optimalizáláson, sokkal nagyobb hangsúlyt kap a formaterv, a kijelző, a felhasználói felület és az egyéb extra szolgáltatások. Így nálam (bár csak hajszálnyival) a One X a favorit, ami elsősorban a Super LCD 2 panelnek és a Sense 4.0-nak köszönhető. De nem lehet szó nélkül elmenni a Galaxy S III konkurenciaverő hardvere mellett, az LG pedig végre egy, a gyártó nevéhez méltó felső kategóriás mobilt tett le az asztalra az Optimus 2X gyengélkedése után, mely ár-érték arányban is nagyon ott van a szeren. Az viszont tény, hogy a marketingcsatát a Samsung nyerte, az olimpia kapcsán a csapból is a Galaxy S III folyik, emellett a HTC és az LG teljesítménye jelzésértékű. Tehát a végeredmény ismét az, hogy nincs győztes, mindhárom mobil remek kvalitásokkal rendelkezik, a választás egyéni preferencia és pénztárca kérdése.

dr. Kind feat Bog, Legendd & Bocha

A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés