Hirdetés

Nokia 225 Dual SIM - hagyományokat követ

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Eléggé le kell adnunk az adatkommunikációs igényeinket, ha a Nokia 225-öt választjuk. Jó hír, hogy a készülék egy és két SIM-es változatban is piacra kerül, melyek normál méretű kártyákat fogadnak. A hangminőség csendes környezetben kimondottan jó, a háttérzajokkal viszont nehezen birkózik meg a finnek újdonsága. A két SIM kizárólag készenléti módban képes együttműködni, ha az egyikről csevegést kezdeményezünk, a másik lekapcsolódik a hálózatról. Nincs WiFi, NFC és GPS sem, mobilnetezni az EDGE sebességével tudunk csak. A legmenőbb adatátviteli szolgáltatás a Bluetooth 3.0, amit megtoldottak SLAM-támogatással, ami az NFC-hez hasonlóan villámgyors kapcsolódást tesz lehetővé más eszközökhöz, azaz kihagyhatjuk a párosítás nyűgjeit. A microUSB csatlakozó 2.0-s szabványú, adatátvitelre és töltésre használható.

Nokia 225 Dual SIM screen shot Nokia 225 Dual SIM screen shot

Az EDGE-et látván kicsit húzza a száját az ember, a mai 4G-s világban ez már korszerűtlennek mondható. A finn gyártó is tudta ezt, így a készülékre feltelepítette saját Nokia Xpress böngészőjét, mely a gyors adattömörítésnek köszönhetően a vártnál egy fokkal jobb netezési élményt nyújt. A kijelző mérete és a felbontása persze nincs egy szinten még egy belépőszintű okostelefon négy hüvelykes megjelenítőjével sem, ám az előzetesen vártnál tényleg sokkal gyorsabban töltődtek be az oldalak. A könyvjelzők mentése természetesen adott, a beállításokon belül kiválaszthatjuk az elsődleges keresőmotort, valamint azt, hogy a képeket milyen minőségben töltse be a szoftver.

Nokia 225 Dual SIM
[+]

Értékelés: Nokia 225 Dual SIM
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 4 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 3 pont
Felhasználói felület élménye 6 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 4 pont
Multimédia
Vizuális 3 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A hátlap alatt egy cserélhető, 1200 mAh kapacitású akkumulátor kapott helyet, ami számára nem nagy kihívás a telefon energiaellátása, nem véletlen, hogy a majdnem 50 órányi zenehallgatás mellett 21 óra beszélgetési és 648 óra (azaz 27 nap) készenléti időt biztosít a felhasználó számára.

A hagyományos kialakítású Nokia 225-tel a finnek célja az volt, hogy alternatívát nyújtsanak a belépőszintű telefonok között, de ettől függetlenül az újdonság természetesen másodlagos készülékként is jól megállja a helyét. Bár a bejelentéskor 40 eurós árcímkét lebegtettek, a hazánkba ténylegesen eljutó készülékek ennél egy nagyon kicsit drágábbak, jelenleg nagyjából 15 ezer forintot kell fizetni érte. A gyártó újdonsága egyébként sok szempontból kimondottan kellemes, jó rajta gépelni, a billentyűzet csepp- és porálló kivitelezése pedig némi nyugalmat hoz a nedves környezetben dolgozók számára is. A rendszer sebességére nem lehet panasz, a böngésző a körülményekhez képest jól működik. Nyilván hasonló áron lehet már kapni használható okostelefonokat is, ilyen például a Vodafone Smart 4 mini, de tesztünk tárgya más kategóriában versenyez. A finnek mindig értettek a hagyományos kialakítású mobilokhoz, ez manapság sincs másképpen, ennyi pénzért tetszett a 225, főleg úgy, hogy két SIM-et is kezel.

Nokia 225 Dual SIM

Legendd

A tesztkészülék az XXL GSM jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

  • Nokia Lumia 630 - okos folytatás

    A finnek újdonsága jól illeszkedik az elérhető árú Lumiák szériájába, hiszen szép, kellemes a tudása, ár/érték aránya pedig elődeinél is jobb.

  • Nokia X Dual SIM - bétateszt következik

    Érdekes gondolat olyan androidos okostelefont csinálni, ami feature phone-nak akarja mutatni magát. A finnek újdonsága ennek ellenére piacra került.

  • Nokia Lumia 1320 - visszafogott óriás

    A finn gyártó közelmúltban bemutatott készüléke a 1520 gyengébb változata, ám ettől még nagyon jól használható, hatalmas képernyővel rendelkezik, és nagyon gyors is.

  • Nokia Asha 503 - talán sosem olvad fel

    A finn gyártó újdonsága teljesen más megközelítésbe helyezi az Asha szériát, ugyan ez most a legerősebb tag, sokat okosodott, mégis kicsit fura szemmel nézünk rá.

Hirdetés