Hirdetés

Op3n Dott tablet - igenis számít az ár

Hardver, szoftverezettség

A táblagép lelkét egy 32 nanométeres csíkszélességű Intel Atom Z2520 chipset képezi, melyet a tavalyi év második negyedévében mutatott be a amerikai vállalat. Az x86 architektúrájú processzorban két darab 1,2 gigahertzre skálázott mag dolgozik meg a pénzünkért (négy szálon képes számolgatni a CPU a hyperthreading miatt), a grafikus gyorsításért a PowerVR SGX544MP2 vonható felelősségre, az alkalmazások futtatását pedig az 1 gigabájt RAM segíti. A belső tárhely papíron 8 gigabájt, ám ezzel az a bökkenő, hogy a rendszer 8,73-at ír ki szabadon felhasználható mennyiségnek, ami elég érdekes, lévén elvileg magának a szoftvernek és az alkalmazásoknak is szükség lenne sok száz megabájtra. A microSD bővíthetőség mindenesetre még így is adott, elvileg 32 gigabájtos kártyákkal tud megbirkózni a foglalat. A felhőszolgáltatás (mely a lap alján kerül kifejtésre) további korlátlan mennyiségű tárhellyel kecsegtet, ha még az előbbi mennyiség sem lenne elegendő.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Op3n Dott tablet Alcatel OneTouch Pop8 WayteQ xTab 8Q GPS LG G Pad 8.0 4G
Chipset Intel Atom Z2520 MediaTek MT8183 MediaTek MT8127 Snapdragon 400
Quadrant Standard 6642 pont 5895 pont 8363 pont 9221 pont
AnTuTu 5.x Benchmark 18629 pont 18486 pont 18758 pont 18322 pont
Vellamo Browser 1634 pont 1852 pont 1830 pont 1634
Vellamo Metal 582 pont 690 pont 600 pont 851 pont
SunSpider 1.0.2 1045,9 ms 1332 ms 1355,4 ms 1045,9 ms
Geekbench 3 (single) 344 pont 349 pont 402 pont 344 pont
Geekbench 3 (multi) 1147 pont 1161 pont 1385 pont 1147 pont
GFXBench Manhattan onscreen 3,7 fps n/a n/a 3,7 fps
Manhattan offscreen 1080p n/a n/a n/a n/a
GFXBench T-Rex onscreen 10,3 fps 6,5 fps 10,5 fps 10,3 fps
T-Rex offscreen 1080p 5,8 fps 3,8 fps 7,9 fps 5,8 fps

Az Intel megoldásai rendre jól teljesítenek a szintetikus tesztekben, most azért egy kicsit másképpen történt, egy Snapdragon 400 SoC-hez képest nagyjából a kétharmadnyi pontszámra képes a Z2520, ám naivak lennénk, ha ebből, de főleg az AnTuTuból bármilyen pozitív következtetéseket vonnánk le. A sebesség ugyanis némi kívánnivaló hagy maga után, a sima lapozgatás és programmegnyitás még nem jelent terhet a hardvernek, ha viszont valami durvábbat szeretnénk tőle látni, akkor könnyedén meg lehet döccenteni a rendszersebességet. A játékokkal szintén csínján kell bánni, a középkategóriás produktumokat meghajtja az IGP, a nagyon újnak számító Reckless Racing 3 maximális grafikai beállításai viszont már két vállra fektették tesztalanyunkat.

Op3n Dott tablet Screen Shot Op3n Dott tablet Screen Shot

Meglepő és egyben örömteli, hogy a tabletre az Android 4.4.2 KitKat operációs rendszert telepítették, arról nem esett szó, hogy a Lollipop megérkezik-e a masinára, ám a sajtótájékoztatón folyamatos frissítéseket ígértek. A néhány, meglehetősen tájidegen színűre sikeredett zöld ikonon kívül más változást nem figyelhetünk meg a gyári robotos rendszerhez képest, vagyis bármilyen programhoz kirakhatunk elérési útvonalat, vagy akár widgetekkel is színesíthetjük a főoldalakat. A vezérlőgombok, az alkalmazásváltó, a képernyőkép-készítő, valamint a hangerőszabályzó billentyűk a képernyő alján virtuális formában érhetők el, sorrendjük nem változtatható, mint ahogy elrejtésüket sem tudjuk manuálisan szabályozni. A lehúzható információs függönyt kétféle változatban érhetjük el, bal felülről lefelé legyintve az értesítéseket, jobbról ugyanezzel a mozdulattal pedig a gyorsbeállítások kapcsolóit láthatjuk. A galériában albumok, helyek, alkalom, személyek és címkék szerint jelennek meg a képek és videók, a naptár pedig napi, heti, havi és napló nézetet tartalmaz.

Op3n Dott tablet Screen Shot Op3n Dott tablet Screen Shot

Abszolút fapados a programkínálat, egyedül az Op3n Dott saját applikációja emelendő ki. Mielőtt ezt részletezném, vegyük számba a készüléken lévő alkalmazásokat; van ugyanis böngésző, email kliens, hangrögzítő, térkép, navigáció, zenelejátszó, galéria, ébresztőóra, Drive, fényképszerkesztő, számológép, valamint YouTube. Az említett Op3n Dott viszont egy felhőszolgáltatással kecsegtet, ezt emelték ugyanis legfőképpen ki a tablet bemutatásakor. Ha megvásároljuk a készüléket, akkor három hónapig ingyenesen tárolhatunk korlátlan mennyiségű adatot a felhőben (feltöltéskor 2 gigabájt a fájlonkénti limit), de nem csak mi tudunk ide fájlokat helyezni, hanem a videotéka és a könyvtár kínálatából is szemezgethetünk, utóbbinál a Tesco szerint elvileg szinte teljes a tartalomkínálat. Ha letelik a három hónap, akkor éves szinten 50 euróért, vagyis 15 ezer forintért vehetjük igénybe a korlátlan tárhelyszolgáltatást, ami elég vonzó ajánlat, arról viszont nem esett szó, hogy ezt mivel védik a külső behatolásoktól, vagy hol és milyen szervereken tárolják ezt a hatalmas adatmennyiséget. Azt mindenesetre írják a weboldalon, hogy harminc verziót tárolnak a fájlról, és a letörölt dolgokat is ilyen intervallumig tárolják. Ez a szolgáltatás tesztünk idején még nem működött teljes körűen, úgyhogy nem tudtuk ellenőrizni az ígéretek valóságtartamát.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Jolla táblagép érkezett

    A finn vállalat újdonsága 7,9 hüvelykes nagy felbontású kijelzőjével és egyedi Sailfish névre hallgató operációs rendszerével hódítana.

  • Építs és működtess saját Tesco áruházat!

    (x) Az Én Kicsi Tescóm alkalmazás segítségével a játékosok maguk építhetik fel saját Tescójukat, fejleszthetik, szépíthetik azokat, illetve barátaikkal is üzletelhetnek.

  • Három HP táblagép érkezett

    Megint tovább bővült a tabletes piac, most éppen az amerikai vállalat mutatott be háromféle kijelzőmérettel rendelkező eszközt.

  • Mobilarena TV: a gazdaságos telefon

    Mai adásunkban a Tesco saját forgalmazású készülékét teszteljük, mely négymagos processzorral, kellemes árral, és jó kijelzővel kecsegtet.

Előzmények

Hirdetés