Polar Loop - kelj fel és járj

Extrák és hiányosságok

Amikor elkezdtem használni a Polar Loopot, akkor kicsit csalódnom kellett, hogy még nincs Android rendszerre alkalmazás. De kipróbáltam az iOS verziót, ami nagyjából azt tudja, amit a webes felület is: áthúzza a Loop adatait, láthatom, hogy miképp alakult a napom, mennyit kell még aktívkodnom, megnézhetem visszamenőlegesen a statisztikákat és igen, itt megkapom az “inactivity alert” üzenetet, ha egy ideje már egy helyben vagyok. A cég azt ígéri, hogy jön az androidos app is heteken belül, ehhez minimum 4.3-as verzió lesz szükséges.

Polar Loop Polar Loop

A másik alkalmazás - és ez Android rendszerre is elérhető - a Polar Beat. Ez olyasmi, mint az Endomondo, a RunKeeper, vagy a Samsung S Health. Konkrét aktivitáshoz kapcsolódó tracker, ami alapvetően a telefonunk szenzorait és GPS adatait használja ahhoz, hogy futás, biciklizés, vagy más sport kapcsán rögzítsük a tevékenységünket. A Polar Beat is sokat tud, de ez sajnos nem működik együtt a Looppal. Erre egyébként jellemzően nem képesek az aktivitást mérő karperecek, a Polar ezt a dolgot úgy igyekszik áthidalni, hogy a Loop viszont kommunikál a H6-os, illetve a H7-es szívritmust monitorozó szíjjal. Ha van egy ilyenünk is (15-20 ezer forint), akkor a csuklónkon látjuk a szívritmus adatunkat, a párosítás nevetségesen egyszerű és logikus: a csuklónkat a mellkasunkhoz kell érintsük, ennyi.

Polar Loop

Egy hiba azért van a történetben, a Loop és a szívritmus pánt is egyszerre egy dologgal kommunikál, tehát vagy egymással beszélgetnek, vagy a telefonnal. A Polarnál úgy gondolták, hogy az ember felpattintja a Loopot és a szívritmus pántot, a telefonra nem lesz szüksége, elmegy futni, a Loop tárolja az információkat és a Flow alkalmazásba majd később áttölti, aztán ott majd lehet elemezgetni, no meg statisztikát készíteni. Nekem ezzel csak egy gondom van: szeretem látni, hogy merre futok, hol voltam lassabb és gyorsabb, ehhez viszont GPS kell, amit a telefon biztosít, ami viszont nem kommunikál egyik kütyüvel sem, ha azok egymással vannak éppen kapcsolatban.

Polar Loop

Ugyanakkor persze tudomásul kell azt vennünk, hogy a Loop az egyik legolcsóbb árú aktivitásmérő, aminek van kijelzője, teljesen vízálló és frankó szoftver van mögötte. Viszont a közösségi élmény csak szőrmentén érhető tetten, lehetnek követőink és mi is követhetünk más Polar felhasználókat, de nem tudjuk megosztani a teljesítményünket egy kattintással, pedig pont ettől népszerű mondjuk az Endomondo. Ami egyébként támogatja a szívritmus szenzort, a Loopot viszont nem. Azt is tudnunk kell, hogy a Polar most lép be erre a piacra és szinte napról napra jönnek az új funkciók, az elmúlt hetekben talán háromszor szólt a Polar Sync, hogy ha nem bánom, akkor átöltene a Loopra egy új szoftvert. Persze, hogy nem bántam.

Összegés. A Polar Loop először is trendi, másodszor pedig egy bizonyos célcsoport számára hasznos is. Most az a szerencsés helyzet állt elő, hogy ebben a bizonyos célcsoportban én is benne vagyok. Pár hete sokkal aktívabb vagyok, többet állok fel a gép mellől, elmegyek futni, otthon hagyom az autót, ha tehetem. Eleinte többet vártam a Looptól, azt reméltem, hogy majd kapok egy olyan összetettségű szoftvert, mint egy prémium előfizetéses Endomondo, de a Loop nem erről szól, ahogyan egyik aktivitásmérő sem erről szól. Ha az ember komolyabban áll neki annak, hogy mindenféle okos kütyüvel a sportolási teljesítményét méricskélje, ahhoz sajnos egy fokkal komolyabb és három szinttel drágább kütyüre lesz szüksége és persze a Polar kínálatában is bőven találunk ilyeneket, GPS vevővel szerelt órákat, szívritmus szenzorokat, pedálfordulatszám mérésre is alkalmas szenzort biciklisek számára. A Loop az első lépés, ami elindíthat egy úton előbb sétálva, aztán kocogva, majd futva - és amikor már itt tartunk, akkor elmondhatjuk, hogy már ezért megérte egy Loopot beszerezni. Viszont végig azt éreztem, hogy ez lehetne egy fokkal összetettebb kütyü, még akkor is, ha drágább. Egy vibramotor mindenképpen dobna a használhatóságon, nekem innen csak egy lépés, hogy legalább a hívásaimat és az üzeneteket is jelezze, és még egy lépés, hogy fejlődjön odáig az okostelefonos szoftver, hogy a lépéseimet, azoknak intenzitását a Loop mérje (ahogyan egyébként is teszi), a telefon pedig hozzádobja a térképet, a távolságot, az előzményeket, esetleg a zenelejátszót. És igen, a mindenféle adatokat, köridőt, átlagsebességet szívesen nézném a Loop kijelzőjén futás közben. Ezt egyébként most nemigen tudja egyetlen aktivitásmérő, a Samsung Galaxy Gear Fit már sokkal közelebb van a célhoz - de hát nem is ennyibe kerül. Olvasgattam nemzetközi véleményeket és teszteket is, a legtöbb felhasználónak pont az a panasza, ami nekem is: most akkor a Polar Flow, vagy a Polar Beat alkalmazást kéne használnom? Az utóbbi nem kommunikált a Looppal, az előbbiben nincsenek térképes infók, miközben mindkét app által begyűjtött adatok ugyanabban a felhős naptárban jelennek meg. Azt hiszem, hogy előbb-utóbb a gyártónál is rájönnek, hogy érdemes valahogyan összegyúrni a funkciókat, a Flow már nincs messze attól, hogy átvegye a Beat helyét, az egészet még meg kéne löttyinteni egy kis közösségi szósszal és akkor sokak számára a Loop egy kiváló termék lehetne - korrekt áron, hiszen most 28 ezer forintba kerül. Addig is részünkről megkapja a Tetszett plecsnit, várjuk a frissítéseket és persze hamarosan a többi ketyerét is górcső alá vesszük, mert úgy néz ki, hogy a Bluetooth LE terjedésével egyre nagyobb teret nyernek a különböző fitnesz kiegészítők is.

Polar Loop

Bog

A tesztkészüléket a hivatalos Polar webáruház biztosította, köszönjük! Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

  • Kapcsolódó cégek:
  • Polar

Azóta történt

Hirdetés