Polar Loop - kelj fel és járj

Használat

A Loop használatához nem kell atomfizikusnak lenni. Reggel az ember felteszi (bár aludni is lehet benne és akkor az is bekerül a statisztikánkba), megnyomja a gombot és kap egy “Good Morning”, vagy egy “ Hey you” feliratot a barátság jegyében. Aztán nincs más dolgunk mint menni, ülni, dolgozni, futni, sétálni, tehát ugyanazokat csinálni, mint általában. A Loop négy menüpontot tartalmaz, ha megérintjük a gombot, akkor a legutóbb nézett menüpontot fogjuk látni, újabb nyomkodásra ugrik egyet.

Polar Loop
[+]

Az első az idő - ezt talán nem kell különösebben bemutatni, nekem talán még egy ébresztőóra is elfért volna, de az van a telefonomon is, ugye. A második az aktivitási státuszunk, itt egy négyzetet látunk, ami addig van tele, ahány százalékosra teljesítettük a szintet. Miután ezt jól megnéztük, rögtön arról is tájékoztat a kütyü, hogy a 100%-os eredményhez még mennyit kéne sétálni, futni, illetve csak valamennyire otthon mászkálni (főzni, növényt ültetni, ilyesmi). Ez sokszor elég lehangoló volt nekem, már este 8 van, de még azt javasolja, hogy fussak egy 20 percet, ne már. Pedig igaza van, kéne. A harmadik menüpont a lépésszámláló, a negyedik a napi elégetett kalóriát adja tudtunkra.

Polar Loop

Nyilván ezeket nem valami véletlenszám generátor tolja ki magából, a Polar Loop mozgásérzékelőkkel próbálja lekövetni a kezünk mozdulatait, azok intenzitásából és véletlenszerűségéből következtet arra, hogy most csak otthon ülünk az XBox előtt, vagy éppen kocogunk egy erdőben. A magasságmérő hiányzik belőle, ezért nem tudja mérni a lépcsőzést, mint a Fitbit, illetve a vibramotor sem része a kütyünek, pedig jó lenne, ha szólna, hogy megvan a napi cél (egyébként ezt kiírja), vagy megrezgetné a csuklómat, hogy ideje most már felállni a gép mellől és sétálni egy kicsit. Mert elvileg erre is figyel, ennek “inactivity alert” a neve, és ezt is jelzi a kijelzőn, csak még sosem vettem észre. Pedig volt olyan nap, amikor háromszor is szólt (ezt onnan tudom, hogy utólag is látszik a statisztikában), tespedtem a tévé előtt, és maximum a sört emelgettem meccsnézés közben, érthető, hogy jelzett a rendszer.

Polar Loop

Amikor megcsináljuk a Polar oldalán a regisztrációt, akkor persze meg kell adnunk a magasságunkat, a súlyunkat, a nemünket és az életkorunkat is, ezek alapján alakítja ki a napi célt a kütyü. Ahogy telik-múlik az idő és remélhetőleg a kívánt irányba változik a testsúlyunk, úgy ezt minden nap mellé beírhatjuk és természetesen a szinkronizációt követően már a karperecen is a módosított elvárásokat látjuk. No, nem mintha olyan óriási lenne az eltérés. Hogy mennyire pontos a Polar Loop? Nos, igazából pont annyira, mint a többi hasonló ketyere. Néhány napja a másik karomon egy Gear Fit található, ez kicsit kevesebb lépést mér általában, mint a Polar terméke, de az eltérés 5%-on belül marad. Mások a Fitbitet vették alapul, ott is az jött ki, hogy a Loop többet mér, de szintén nem jelentős a különbség.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Polar

Azóta történt

Hirdetés