Samsung Galaxy Tab 10.1 - a Honeycomb csúcsa

Hardver, rendszer, sebesség

A táblagép lelke egy NVidia Tegra2 250 SoC, amely egy kétmagos, egyenként 1 GHz-en pörgő processzort és egy GeForce ULP grafikus gyorsítóchipet tartalmaz. Ezek mellé 1 GB LP-DDR2 RAM memória került (az LP szócska az alacsony energiafelvételre utal) és modelltől függően 16, 32 vagy 64 GB belső memóriát kapunk. Utóbbi nem bővíthető microSD kártyával, mivel a táblagépen nincsen memóriakártya-foglalat.

Samsung Galaxy Tab 10.1 Samsung Galaxy Tab 10.1

A készüléken a Google mobil operációs rendszerének táblagépekre tervezett változata, az Android 3.1 fut; a benne eszközölt javításoknak és extráknak már szenteltünk egy kisebb cikket. A rendszert a Samsung kiegészítette a saját felhasználói felületével, azaz a mobilokról már ismerős TouchWizzel, bár itt a változások kevésbé szembetűnőek, mint a telefonok esetén. A felületek és menük átrajzolása mellett számos extra minialkalmazást kapunk, valamint az alsó vezérlősáv is kiegészült egy miniapps névre hallgató elemmel, melyen keresztül hat alkalmazást érhetünk el. A bal alsó sarokban lévő vezérlőgombokat pedig egy új virtuális billentyűvel egészítették ki, melyet megérintve képernyőfotót készíthetünk. Javítottak a másolás és beillesztés funkción is: immár nem csak szövegeket, hanem képeket és linkeket is a vágólapon tartatunk, valamint a virtuális klaviatúra is új külsőt kapott. A kezelést is kibővítették két, a táblagép szenzorait kihasználó módszerrel. A képeken és weboldalakon két ujjunkat lenyomva tartva, a masinát előre vagy hátra döntve zoomolhatunk, az ikonok átpakolásakor pedig ugyanezzel a módszerrel lapozhatunk a főképernyő oldalai között.

Samsung Galaxy Tab 10.1 Samsung Galaxy Tab 10.1

A rendszer sebessége általában igen gyors: a főképernyő oldalainak lapozása és a menük görgetése folyamatos, a kétujjas nagyítás képek és weboldalak esetében is azonnal végbemegy, függetlenül attól, hogy egy háttértáron lévő fájlt vagy egy beágyazott YouTube videót döngetünk, az 1080p-s videók lejátszása pedig meg sem kottyan a gépnek. Sajnos azonban a Samsung versenyzője másodszor sem tudta levetkőzni a Honeycombot futtató eszközök gyermekbetegségét, amely apróbb akadásokban és röccenésekben manifesztálódik, ráadásul a főképernyő lapozgatása is be tud lassulni, ha telepakoljuk minialkalmazásokkal az oldalakat, így már bizonyosnak látszik, hogy ráférne a rendszerre egy jó adag tegrás optimalizáció. Futtattunk pár tesztprogramot is: a Quadrant Standard 1981 ponttal, a SmartBench2011 2853/2175 ponttal, az Antutu Benchmark 4492 ponttal jutalmazta a Galaxy Tab 10.1-et, a Linpack pedig egyszálas esetben 19,41 MFLOPS / 4,32 s, többszálas módon 38,464 MFLOPS / 4,39 s eredményt adott. Az alábbi videón mozgás közben is látható a rendszer.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés