Samsung Galaxy Tab 10.1 - a Honeycomb csúcsa

Multimédia, internet

A zenelejátszó is megújult: búcsút kell mondanunk a Honeycombban megszokott cover flow-szerű nézettől, az új szoftver felülete a Galaxy S II megoldására hajaz. A muzsikákat sok aspektus szerint listázhatjuk, a szoftver hat formátumot eszik meg (mp3, aac, aac+, eaac, wma és ra) létrehozhatunk lejátszási listákat, valamint kereshetünk is a zenetárunkban. Végre hangszínszabályzót és hangeffekteket is kapunk, előbbi hat előre definiált beállítást tud felvonultatni (valamint sajátot is létrehozhatunk), utóbbi pedig öt effekttel operál, továbbá a virtuális 5.1 hangzáskivezérlése is elérhető. A videólejátszó is nagyon korrekt, megeszi a leggyakoribb formátumokat (WMV, H264, MPEG-4, DivX, Xvid, H.263, VP8), az 1080p-s videókat folyamatosan, mindennemű akadás nélkül le tudja játszani. Képes a virtuális 5.1 hangzás kivezérlésére, állíthatunk a színtónuson (hideg, meleg vagy normál), a Láthatóság külső fényben opció pedig a kültéri viszonyokon hivatott javítani. Az alkalmazás a .srt kiterjesztésű feliratokat is meg tudja jeleníteni, feltéve, ha a videó és a szövegfájl neve megegyezik. A feliratokat ráadásul át is szinkronizálhatjuk, a betűméretet pedig három lépcsőben szabályozhatjuk.

Samsung Galaxy Tab 10.1 Samsung Galaxy Tab 10.1

A készülék hátlapján egy autofókuszos kamerát is találunk, amellyel maximum 3 megapixeles, azaz 2048 x 1536 képpontos fotókat lőhetünk. A fényképező mellett egy LED-es villanó is csücsül, amely jó hír lehet a fotózzunk tablettel éjszaka mozgalom tagjainak. A Samsung mérnökei a kameraszoftver felületét is átvariálták, az alkalmazás a Galaxy S II hasonló célú programjához hasonlít. Ami a beállításokat illeti: átkalibrálhatjuk a fehéregyensúlyt, a fókuszmódot, a fénymérést, és az expozíciókorrekciót, valamint néhány jeleneteket és effekteket is kapunk. A fókuszálás helyét mi határozhatjuk meg, ezt a képernyőn található kis négyzet tologatásával befolyásolhatjuk. A fotók minősége nem kimagasló, és akkor még finoman fogalmaztunk: a magasra csavart hatásfokú zajszűrő algoritmus miatt elmosódnak a részletek, az alacsony dinamikatartomány pedig csak tetézi a bajt. Természetesen videók rögzítésére is van mód, ezt maximum 720p, azaz 1280 x 720 pixeles felbontásban tehetjük meg; a tesztvideó itt érhető el.

Internetezésre a beépített böngészőt használhatjuk, amely a többi alap alkalmazáshoz hasonlóan új ruhát kapott. A funkcionalitás rendben van: egyszerre több oldalt is nyitva tarthatunk, a Flash- és HTML5-támogatás kipipálva, a lapokat elmenthetjük könyvjelzőként, a kétpontos nagyítás pedig folyamatos és gyors. Lefuttattunk pár tesztet is: a JavaScript- és DOM-kezelést vizsgáló Acid3 teszten 100 pontot kapott a százból, a HTML5-kompatibilitást vizsgáló HTML5test pedig 205+3 ponttal jutalmazta a masinát a maximálisan adható 450-ből.

Samsung Galaxy Tab 10.1 Samsung Galaxy Tab 10.1

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés