Hirdetés

Samsung S5670 Galaxy Fit - majdnem illeszkedik

Hardver, operációs rendszer

Míg a Gio hardveresen az Ace-re hajaz, addig a Fit-nél a Minit vették alapul. Ennek megfelelően processzor gyanánt a már régi ismerős Qualcomm MSM7227-et forrasztották bele, ami 600 MHz-es órajellel üzemel. Mellette egy Adreno 200-as grafikus gyorsító ketyeg, meg persze van RAM is, aminek teljes mérete nem ismert, de a rendszer 280 MB-ot használhat belőle. Van még 512 MB ROM, amiből 180 MB-ot használhatunk belső tárként. Nem egy izmos összeállítás, ám meglepő módon nem kell súlyos akadásokra számítanunk. A telefon meglepően normális sebességgel működik, amiben mindenképp szerepe van az alacsony felbontásnak is.

Samsung S5670 Galaxy Fit Samsung S5670 Galaxy Fit

Bekapcsolás után igazi meglepetésként ért, hogy nem a mindenhol feltűntetett 2.2-es Android fogadott, hanem a jelenlegi legfrissebb, 2.3.4-es verzió bootolt be. Ez megint csak jót tesz az általános sebességnek és feltétlen pozitív dolog, hogy a frissességre nem lehet panaszunk. Ahogy azt már megszoktuk a Samsungnál, itt is a TouchWiz kezelőfelülettel találkozunk, abból is a 3.0-s verzióval. Ez némileg át is alakítja az alap Android felületét, több gyári funkciót (telefonkönyv, üzenetek) pedig extra opciókkal lát el. A főképernyő maximum hét oldalas lehet, a sorrend változtatható és ugyanez igaz az oldalra lapozható főmenüre is. Kapunk a gyáriakon felül néhány extra widgetet is, ezeket szabadon elrendezhetjük a kezdőkijelzőkön.

Samsung S5670 Galaxy Fit Samsung S5670 Galaxy Fit

Kissé fukarabb a helyzet szoftverek terén, mivel a gyári alkalmazásokon felül nem sok pluszt kapunk, bár a Marketen bőséges a választék. Kapunk egy jegyzettömböt, aminek funkciója elég egyértelmű. A Social Hub segítségével egyetlen helyről érhetjük el az SMS-eket, emaileket és a Facebook fiókunkat. Van Quickoffice is, ezzel a Word, Excel, PowerPoint, valamint PDF fájlok megnyitása lehetséges, szerkeszteni nem lehet vele. Akad itt még egy teljesen egyszerű fájlkezelő, egy diktafon, illetve a csak megjelenésében módosított számológép. A Feladatkezelővel tudjuk menedzselni a futó programokat, látjuk a szabad RAM-ot és memóriahelyeket. Végül van egy Samsung Apps kliens, a gyártó saját alkalmazásboltjához. Innen is be tudunk szerezni néhány programot, de a választék nagyságrendekkel kisebb, mint a Marketen.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés