Doogee Turbo Mini F1 - kis versenyautó

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Az adatkommunikációs felhozatal tetején a Cat.4-es LTE modem áll legfeljebb 150 Mbps-os letöltési sebességgel, 3G-n ugyanez az érték 42 Mbps. Az első számú SIM foglalat normál méretű, a második microSIM-et fogad be. Az F1 dual standby technológiájú, azaz egyszerre két kártyával is a hálózaton lóghatunk, hívás során viszont csak az egyik aktív. A vételi érzékenység rendben volt, a beszélgetési hangminőséget viszont mindkét oldalon kásásnak, kissé tompának találtuk. A 802.11b/g/n szabványú WiFi érzékenysége is lehetne jobb, a modul egyébként támogatja a Direct és hotspot funkciókat. Bluetoothból 4.0 jár A2DP-vel, USB-ből pedig 2.0 MTP-vel és OTG-vel. A készülék a földi antennák és routerek mellett a GPS műholdak jeleit is képes fogni a navigáláshoz, a GLONASS szatellitekét viszont nem, ráadásul az iránytű is kimaradt, ennek megfelelően a pozíciószerzés lassú és pontatlan.

Kimaradt az iránytű a Doogee F1-ből
[+]

A készülékház 2000 milliamperórás akkumulátort rejt, ami nem túl combos méret, ennek megfelelően az üzemidő középszerű. Nekünk négyórás képernyőátlag jött ki a napi rutin mellett, a készenléti fogyasztás viszont végig alacsony maradt, így aki csak nagyon ritkán használja készülékét, ráér kétnaponta tölteni, mások viszont biztosan naponta etetni fogják a Doogee-t. A MinDig TV HD adását 5 órán át tudtuk streamelni egy töltéssel, közepes fényerőn.

A Doogee Turbo Mini F1 egész jól sikerült készülék magas kezdőárral
[+]

Értékelés: Doogee Turbo Mini F1
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 7 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 6 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

A méretes Titans 2 után egy merőben más készülék járt nálunk a Doogee-tól, mindenekelőtt egy lényegesen jobb. Nem csak a 64 bites SoC által biztosított fürge rendszersebesség van rendben, a formavilág, a keskeny kialakítás, a pehelysúlyú kivitel és a letisztult felület is a Turbo Mini F1 előnyére válik, akárcsak a tucatnyi hasznos gesztusvezérlési mód. Csakhogy nem 55 ezer forintért, az F1 ugyanis ennyiért startol el június közepén. Ez ugyanis már nem a középkategória alja, és errefelé kevés a qHD-s kijelző, még ha az F1 fényereje ki is emelkedik a mezőnyből (feketéi viszont elmaradnak).

Ebben az árszegmensben hiba az iránytű hiánya, a lassú pozíciószerzés, a középszerű üzemidő, hangszóró és beszélgetési hangminőség, emellett kimaradt az értesítési led és a gombok háttérvilágítása is. A kamera inkább ront, semmint javít az összképen, az automatika ugyanis hajlamos túlexponálni. A 2 SIM befogadása, a microSD kártyára való telepítés és az LTE támogatás mindenesetre a jól egyberakott eszköz mellett szól, úgyhogy ha mérséklődik az ára, alternatívája lehet a Sony Xperia E4g-nek, a Microsoft Lumia 640-nek vagy a Huawei Ascend G620s-nek, amelyek ár/érték aránya jelen pillanatban jobbak.

Bone123

A tesztkészülék a PingDigital jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Tervezőasztalon az új Doogee Valencia2

    Az új Doogee készülék igazi érdekessége az oldalkereten elhelyezett három darab led lesz, aminek kialakításához felhasználói ötleteket is vár a gyártó.

  • Lollipop frissítést kapott a Doogee DG700

    A Doogee kiadta az Android 5.0-s frissítést középkategóriás, strapabíró okostelefonjára, a Titans 2-re, amit a felhasználók már le is tölthetnek a gyártó oldaláról.

  • Doogee Titans 2 DG700 - nem harap

    Stílusos megjelenésű az első Doogee termék, amelyet tesztasztalunkon kipróbáltunk, a Titans 2 ráadásul víz-, por- és rázkódásálló borítást kapott.

Hirdetés