Doogee Turbo Mini F1 - kis versenyautó

Külső és kijelző

Bár láttunk már kompaktabb méretű 4,5 hüvelykes készüléket, 133,5 x 66 x 8,2 milliméteres és 112 grammos műanyag házával az F1 mérete egykezes használathoz ideális, igaz, fogása a tenyér oldaláról az éles sarkak miatt kissé kényelmetlen, és ezen az enyhén ívelt hátlap sem segít.

A Doogee Turbo Mini F1 keskeny ám az alsó-felső káva kissé széles
[+]

A Doogee készülékének egyik legkellemesebb tulajdonsága a megjelenítője, a maximális fényerő ugyanis 600 nit fölé tornázható, és ennek megfelelően a napfény alatt is jól látni a megjelenített tartalmat. Ugyanakkor a feketék nagyon messze állnak a koromsötéttől, ezért a kontrasztarány alacsony. Az 540 x 960 pixeles felbontás 4,5 hüvelyken elmegy, persze létezik nagyobb pixelsűrűségű panel is ebben az árszegmensben. A színek élénkségével viszont nincs gond, a kalibráció ellenben hidegre sikeredett. A betekintési szögek az átlagot hozzák, a fényerőcsökkenés mellett a színek enyhe torzulása is megfigyelhető a mobil elfordításakor.


[+]

Kijelző-teszt
Mérés Doogee Turbo Mini F1 Sony Xperia E4g Sony Xperia E3 Gigabyte GSmart Roma R2 Plus
Fehér fényerő 621 nit 435 nit 566 nit 373 nit
Fekete fényerő 0,94 nit 0,25 nit 0,77 nit 0,63 nit
Kontrasztarány 661:1 1727:1 735:1 592:1
Színhőmérséklet 7882 K 6870 K 7092 K 10735 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az F1 egész keskeny telefon, alul-fölül viszont nem spóroltak a kávával, pedig felülre nem sok minden került: hangszóró, fénymérő, közelségérzékelő és egy 5 megapixeles kamera igen, értesítési led vagy logó viszont nem. A három androidos kezelőgomb a képernyő alá került, menü, kezdőoldal és vissza kiosztással, érintésérzékeny formában, háttérvilágítás nélkül.

A Doogee Turbo Mini F1 kezelőgombjai nem kaptak háttérvilágítást
[+]

Az oldalakat egy-egy szürke elem fedi, alul-felül érzésre műanyag (illesztésük nem tökéletes), oldalt viszont, ha nem tévedünk, fém. Bal oldalon a hangerőszabályzó, jobb oldalon pedig a kissé lötyögős bekapcsoló gomb kapott helyet. A 3,5 milliméteres fülest felül lehet csatlakoztatni, akárcsak a microUSB kábelt.

A Doogee Turbo Mini F1 sarkai kissé élesek
[+]

A lukacsos mintázatú, matt hátlap tapintása kellemes, igaz, a tenyérben kissé csúszós a felülete. Az elem tetején a 8 megapixeles kamerának és a ledes villanónak vájtak ki helyet, alul pedig a multimédiás hangszórónak apró lukakat. A hátlapot a Doogee márkafelirattól balra lehet lepattintani, amit ha megteszünk, a 2000 milliamperórás akkumulátorra, a normál és microSIM foglalatra és a microSD memóriakártya járatára bukkanhatunk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Tervezőasztalon az új Doogee Valencia2

    Az új Doogee készülék igazi érdekessége az oldalkereten elhelyezett három darab led lesz, aminek kialakításához felhasználói ötleteket is vár a gyártó.

  • Lollipop frissítést kapott a Doogee DG700

    A Doogee kiadta az Android 5.0-s frissítést középkategóriás, strapabíró okostelefonjára, a Titans 2-re, amit a felhasználók már le is tölthetnek a gyártó oldaláról.

  • Doogee Titans 2 DG700 - nem harap

    Stílusos megjelenésű az első Doogee termék, amelyet tesztasztalunkon kipróbáltunk, a Titans 2 ráadásul víz-, por- és rázkódásálló borítást kapott.

Hirdetés