Doogee Turbo Mini F1 - kis versenyautó

Kamera, multimédia, audio

A Turbo Mini F1 kameraszoftverből is a gyári AOSP-alapút kapta, így a megszokott alkalmazás kezeli az 5 megapixeles előlapi és 8 megapixeles, autófókuszos hátlapi modult. Az érintőképernyőn átlagos sebességgel, rendben működik az érintőfókusz, a széleken pedig számos ikon segíti a kezelést (vaku, HDR, kameraváltó, módok, effektek, exponálás, videofelvétel, galéria, beállítások). Készíthető panorámafotó, több nézőpontos felvétel, kép a képben két kamerával, illetve mozgáskövető felvétel. Videofelvételt Full HD-ban lehet készíteni 30 fpssel, íme egy példa arról, hogy milyen eredménnyel.


[+]

Az elkészült nappali fotók vonalélessége még rendben volna, azonban igen szűk a dinamikatartomány, ráadásul a szoftver hajlamos a túlexponálásra, így nagyon sok részlet kiég vagy elmosódik, ráadásul zajból is marad a képeken. A fehéregyensúly rendben van, és a HDR tud némileg kompenzálni a nagy dinamikájú témák kihívásain, ám az ilyen fotók lassan készülnek. Makrófelvételeknél az autófókusz nem mindig találja el az általunk preferált pontot, ha viszont igen, részletgazdag képek készíthetők. Este ne számítsunk sok jóra, a szenzorra kevés fény jut, és nagyobb érzékenység mellett is sötét, szoftveresen túlélesített képek készülnek, a fókusz viszont többé-kevésbé megbízható.

Doogee Turbo Mini F1 zenelejátszója fapados de rendben teszi a dolgát A Doogee Turbo Mini F1 FM-rádiót is kapott
[+]

Ha már a kamera, akkor a zenelejátszó is gyári androidos, nélkülözve bármiféle vizuális orgiát. Számainkat előadók, albumok, dalok és listák szerint lehet lejátszani, illetve véletlenszerűen. A lejátszóból hangszínszabályzó is elérhető. Az FM-rádió nem maradt ki, amit füles csatlakoztatásával lehet működésre bírni. És akkor már csak a videolejátszó maradt, ami ugyancsak AOSP-alapú, és igencsak fapados, úgyhogy érdemes a használatot mindjárt mondjuk egy MX Player beszerzésével kezdeni, ilyenkor egyébként minden formátum és kódolás lejászható Full HD-ban.

Teszt Doogee Turbo Mini F1 Samsung Galaxy E5 Microsoft Lumia 640 Samsung Galaxy Xcover 3 Lenovo K3 Note
Frekvenciaátvitel (40 Hz-től 15 kHz-ig), dB: +0,16, 0,04 +0,02, -0,05 +0,06, +0,02 +0,12, 0,15 +1,51, -1,93
Zajszint, dB (A): -90,2 -91,3 -91,9 -92,3 -84,8
Dinamikatartomány, dB (A): 90,2 91,1 91,8 90,8 85,3
THD, %: 0,0140 0,0083 0,0068 0,0100 0,0086
IMD + Zaj, %: 0,021 0,012 0,013 0,012 0,019
Sztereó áthallás, dB: -87,3 -89,6 -90,7 -90,2 -83,1

A hátlapi multimédiás hangszóró közepes hangerővel és közepesnél rosszabb hangminőséggel szól, ráadásul asztalra téve tompulnak az amúgy sem barátságosan kiáradó hangok, úgyhogy ezen a fronton sem teljesít túl jól a Doogee. A gyári agybadugós füles a mély hangokra koncentrál, ám azokben sem maradéktalanul jó a helyzet, a minőségi zenehallgatáshoz tehát javallott másikat csatlakoztatni, headsetként mindenesetre megállja a helyét a felvevőgombbal megáldott szerkentyű.

A frekvenciaátvitel grafikonja a hallható tartományban szinte teljesen lapos, azaz alapból nincsenek túlhúzva a hangok, emellett a zajszint is kellemesen alacsony, középtartományban viszont észrevettük, hogy nem teljesen lapos a zajszint görbéje, bár mindezt csak minimálisan lehetett fülesen keresztül hallani. A sztereó áthallás értékei kellemesen alacsonyak.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Tervezőasztalon az új Doogee Valencia2

    Az új Doogee készülék igazi érdekessége az oldalkereten elhelyezett három darab led lesz, aminek kialakításához felhasználói ötleteket is vár a gyártó.

  • Lollipop frissítést kapott a Doogee DG700

    A Doogee kiadta az Android 5.0-s frissítést középkategóriás, strapabíró okostelefonjára, a Titans 2-re, amit a felhasználók már le is tölthetnek a gyártó oldaláról.

  • Doogee Titans 2 DG700 - nem harap

    Stílusos megjelenésű az első Doogee termék, amelyet tesztasztalunkon kipróbáltunk, a Titans 2 ráadásul víz-, por- és rázkódásálló borítást kapott.

Hirdetés