Hirdetés

Go Clever Quantum 470 Pro Rugged - strapatelefont burkáról

Brutális kabátot és IP68-as védelmet kapott a Go Clever ismerős küllemű strapatelefonja, MIL-STD-810G minősítést viszont nem.

Adatkommunikáció, üzemidő

A Go Clever Quantum 470 Pro Rugged egy nano- és egy microSIM-et fogad be a hátlapi védőelem lecsavarozása után, az elérhető legnagyobb adatsebesség 150/50 Mbps 4G-n és 42/5,76 Mbps 3G-n. A hazai LTE sávok támogatottak. A beszélgetési hangminőségre különösebb panasz nincs, a hangerő elég jó, bár zajos környezetben nem szűri túl hatékonyan ki a külső effekteket. A WiFi modem kétcsatornás, 802.11b/g/n szabvánnyal (hotspot, Direct), a Bluetooth 4.0-s (A2DP, LE), az USB 2.0-s (microUSB, MTP, OTG). A navigáláshoz a földi antennák és routerek jelei mellett a GPS és Glonass műholdcsoportok is bevethetők, ám egyfelől a megszokottnál kevesebbre tekint rá a Go Clever, másfelől pedig kevesebbet is használ, így a pozíciószerzés és -tartás nem hozza az ilyesfajta mobiltól elvárt, gyors és hibátlan működést. Iránytű, giroszkóp, gyorsulásmérő és légnyomásmérő van, NFC és infra nincs.


[+]

A 4500 milliamperórás telep nem folyókúrás darab, és ha csak játékra használja az ember, akkor is sok képernyőóra kijön egy töltésből. Vegyes használattal 6-8 óra között állhat meg a mutató, két napra levetítve, de egy hosszú hétvége is kijöhet, kevesebbet tapogatva. A telepkapacitást bármelyik rivális megirigyelheti, és ha megtenné, van egy jó hírünk: a 470 Pro nem önzőzik, a mellékelt OTG kábel közbeiktatásával képes más eszközt tölteni. Ez igazán rendes tőle, a tábortűznél így az sem jelenti a buli végét, ha lemerülne a Bluetooth hangfal (bár az én időmben mi énekeltünk a tűz körül, de az más világ volt).


[+]

Értékelés: Go Clever Quantum 470 Pro Rugged
Külső
Ergonómia 6 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Egy starapatelefon értékelésénél alapvetően más szempontok számítanak, mint a sérülékenyebb riválisoknál, és az IP68-as védelem plusz a szkanderes szorongatást kiröhögő, brutálisan masszív készülékház mindenképpen szívósságot sugall. Azért szívesen láttuk volna a MIL-STD-810G jelölést és az ütésállóság pontos definiálását, ám nem itt érezzük a legkritikusabb hibákat. Nem is a teljesítményben, mert 80 ezer forint környékén a MediaTek négymagosa nagyjából annyi lóerőt ad le, amennyit az ilyen típusú eszközök szoktak – nem sokat, de nem is ez a lényeg. A gyenge fényerejű kijelző az első, ami házhoz megy a pofonért, hiszen aligha szobabelsőben vagy félhomályban van szükség a por-, víz- és ütésálló telefonra, napfény alatt viszont semmit nem látni a megjelenített tartalmakból.

A GPS képességek sem az igaziak: a szokásosnál kevesebb műholdra lát rá a 470 Pro és lomhább a navigálás – ez már megint csak a termékkategória szempontjából zakó, és nem a két vagy három gombos fajta. Ennél kevésbé zavaró a kamerás vagy audioképességek elmaradása a hagyományos társakkal szemben, felfüggesztettel megússza az öreg kameraszoftver és az AOSP-alapú szoftvercsomag is, a többi apró bakiért meg kárpótol a kitűnő üzemidő. A plecsni ugyanakkor nem szeret, nem szeret és nem is matematikai kérdés, mindent összeadva és kivonva. Speciel én nem tudok egy olyan termék vásárlására biztatni senkit, amelyik strapatelefonként tetszeleg, ám nem az igazi odakint használni. Ebben a nagyon kemény árazású Evolveo StrongPhone G4 például nem hibázik: jobb a fogása, nagyobb és fényesebb kijelzővel is kompaktabb, plusz megkapta a MIL-STD-810G minősítést.Önvédelmi eszköznek a 470 Pro viszont nem utolsó, androidos felülettel.

Bone123

A tesztkészülék az Bluechip jóvoltából jutott el hozzánk, köszönjük.

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Nomu T10: nem okos, viszont szívós

    Strapabíró hagyományos telefont mutatott be a Nomu, amely nyugodtan kieshet a zsebből, hacsak épp nem kötéltáncot jár a tulajdonos, két hegycsúcs vagy felhőkarcoló között.

Előzmények

  • Evolveo StrongPhone G4 - ez ennyiért elég erős

    IP68-as és MIL-STD 810G védelem, kellemesen lekerekített ívek és vállalható tömeg. Strapafunkciók oldaláról rendben van a helyzet, a négymagos hardverrel, a magas ár tekintetében viszont nincs.

  • Blackview BV6000 - sötéten bólogat

    A Blackview második, továbbra is érintőkijelzős strapatelefonja nem csak atombiztos, de korrekt hardvert és értékelhető formatervet is fel tud mutatni, versenyképes árcédula mellett.

  • Evolveo StrongPhone Q5 LTE - félregombolva

    A csehek legújabb, érintőkijelzőt és fizikai kezelőgombokat is biztosító strapakészüléke kissé összeszedetlenül sikerült, noha szétesni biztosan nem fog.

  • GOCLEVER Chronos Eco okosóra teszt

    Elsősorban a konkurens termékekhez képest rendkívül alacsony árával hívja fel magára a figyelmet a GOCLEVER alacsony fogyasztású kijelzővel szerelt okosórája, ami kicsit bugos ugyan, de használható.

Hirdetés