Hirdetés

Go Clever Quantum 470 Pro Rugged - strapatelefont burkáról

Brutális kabátot és IP68-as védelmet kapott a Go Clever ismerős küllemű strapatelefonja, MIL-STD-810G minősítést viszont nem.

Hardver, szoftverek

A 470 Pro egy erőgép, csak nem úgy: jól bírja a külső erőbehatásokat, viszont elszontyolodik, ha a 6.0-s Android meghajtásáról van szó. A négy 1,5 GHz-es Cortex-A53-at használó MediaTek MT6737T mondjuk nem éppen gyenge, a bekapcsoló megnyomására két másodperc alatt reagáló kijelző azonban nem sok jót sejtet. Szerencsére ez csak alvó állapotból felrázva jellemzi a Go Clevert, ha kinyitja a szemét és kikel az ágyból, egész jól belelendül és fluid lesz a felület, illetve a böngészés. A 2 gigabájt RAM és az alkalmazáskezelés elfogadható sebességen gurul, nem lehet belekötni a teljesítménybe az extrém sportos riválisok között, a mellékelt 16 gigabájtból 10,5-öt kínáló tároló pedig bővíthető. Ezzel és a Mali-T720-as IGP-vel a 470 Pro le is tudná a hardveres dolgokat – a szerényebb grafikájú játékok egész jól elfutnak, a komolyabbak 3D-sek viszont hegyikerékpáros túrára hasonlítanak, Bubival.


[+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Go Clever Quantum 470 Pro Rugged Evolveo StrongPhone G4 Vernee Thor Huawei Y6 Pro
Rendszerchip MediaTek MT6737T MediaTek MT6737T MediaTek MT6753 MediaTek MT6735
AnTuTu Benchmark 6.x 38748 pont 40181 pont 37679 pont 21798 pont
Vellamo Browser 2438 pont 2437 pont 2838 pont 2406 pont
Vellamo Metal 1110 pont 1050 pont 1059 pont 965 pont
Geekbench 4 (single / multi) 635 / 1692 pont 632 / 1755 pont 663 / 1806 pont 514 / 1434 pont
GFXBench Manhattan onscreen 8,2 fps 8,7 fps 9,1 fps 6,1 fps
GFXBench Manhattan offscreen 4,0 fps 4,0 fps 4,5 fps 2,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 18 fps 19 fps 19 fps 15 fps
GFXBench T-Rex offscreen 11 fps 11 fps 12 fps 8,4 fps


[+]

A Go Clever a saját hátterén és pár alkalmazásán túl nem sokat tesz hozzá a Material Design stílusú Android Marshmallow-hoz, talán ezért sem akadós a felület. A gyártói beavatkozás a megszokott értesítési- és kapcsolópanelen is csak a narancssárga színválasztásban mutatkozik meg – plusz abban (bár itt aligha a Go Clever a hunyó), hogy ez a mobil is több régi, AOSP-alapú szoftver kapott a modernebb Google-típusúak helyett. Érdekességként talán csak az ES File Explolert, a Here WeGo térképalkalmazást, az iránytűt, a WPS Office irodai csomagot vagy a Go Clevert érdemes megemlíteni – ez utóbbi a szoftverfrissítés márkásított neve. A PTT gombhoz (tulajdonképpeni walkie-talkie funkció) magunknak kell szoftvert beszerezni.


[+]

Gesztusvezérlési mód van viszont egy rakattal. Ilyen a duplakoppos felébresztés vagy a zenekezelés és alkalmazásindítás a kikapcsolt képernyőre történő ujjrajzzal. Kesztyűs mód is akad, három ujjat lehúzva képernyőkép készül, balra tolva pedig az alkalmazásváltó ugrik fel (normál esetben a home dupla lenyomása csalja elő). Paraméterezhető, hogy kit vagy kiket hívjon a 470 Pro az SOS gombra telepedve, plusz a GPS koordinátákat kikkel ossza meg SMS-ben – roppant hasznos egy szakadék fogságában. Kár, hogy a legtöbb extrafunkció angolul szerepel a beállítások között, a többi rendszerelem magyarítása megfelelően sikerült.


[+]

A gyári androidos telefonkönyv több fiókból, a SIM-ekről és a telefonról is behívja a névjegyeket. Szűr, rendez és összevon, ha kell. A tárcsázóban működik a gyorskeresés. A Gboard remek billentyűzet témázással, méretezéssel, magyar nyelvi támogatással, korrektúrával, szójavaslatokkal és automatikus javítással. A Chrome pedig jófajta böngésző, amely egész fürgén kezel több lapot, vált asztali nézetre vagy inkognitó módra és szinkronizál minden Google-fiókhoz tartozó kedvencet és keresési előzményt.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Nomu T10: nem okos, viszont szívós

    Strapabíró hagyományos telefont mutatott be a Nomu, amely nyugodtan kieshet a zsebből, hacsak épp nem kötéltáncot jár a tulajdonos, két hegycsúcs vagy felhőkarcoló között.

Előzmények

  • Evolveo StrongPhone G4 - ez ennyiért elég erős

    IP68-as és MIL-STD 810G védelem, kellemesen lekerekített ívek és vállalható tömeg. Strapafunkciók oldaláról rendben van a helyzet, a négymagos hardverrel, a magas ár tekintetében viszont nincs.

  • Blackview BV6000 - sötéten bólogat

    A Blackview második, továbbra is érintőkijelzős strapatelefonja nem csak atombiztos, de korrekt hardvert és értékelhető formatervet is fel tud mutatni, versenyképes árcédula mellett.

  • Evolveo StrongPhone Q5 LTE - félregombolva

    A csehek legújabb, érintőkijelzőt és fizikai kezelőgombokat is biztosító strapakészüléke kissé összeszedetlenül sikerült, noha szétesni biztosan nem fog.

  • GOCLEVER Chronos Eco okosóra teszt

    Elsősorban a konkurens termékekhez képest rendkívül alacsony árával hívja fel magára a figyelmet a GOCLEVER alacsony fogyasztású kijelzővel szerelt okosórája, ami kicsit bugos ugyan, de használható.

Hirdetés