Hirdetés

HTC 10 - tízpróba

Hardver, Sense UI

A 20 nanométeres csíkszélességgel gyártott Qualcomm Snapdragon 810 melegedési és fogyasztási problémáitól elég hangos volt a szaksajtó tavaly, viszont a lapka utódja már több ízben bizonyított, így a HTC nyugodt szívvel rakhatta abba a telefonba, amin most elég sok múlik nekik: a 14 nanométeres FinFET+ node-on gyártott Snapdragon 820 feleannyi processzormaggal dolgozik, mint a 810, viszont tudjuk, hogy ez kevésbé számít, jóval fontosabb, hogy már nem ARM-licenszelt magokkal dolgozott a beszállító, hanem saját négymagos chipet gyártottak: két 1,6 gigahertzen és két 2,15 gigahertzen maximalizált, 64-bites Qualcomm Kryo nevű mag felel az impresszív számítási kapacitásért, grafikus téren pedig remek társ az Adreno 530, még QHD felbontás mellett is. Mindezek mellé bőséges, 4 gigabájt RAM-ot kapunk, memóriából sosem volt hiány a teszt során, ha viszont belemerülünk a 4K videózásba és rengeteg lossless zenét tárolunk a mobilon, akkor hamar szűkös lehet a 32 gigabájtos belső tároló, amiből körülbelül 23 érhető el az első bekapcsolás után, egy microSD-t mindenképpen érdemes lehet bepattintani.

Teljesítmény-teszt
Benchmark HTC 10 Samsung Galaxy S7 Huawei P9 Xiaomi Mi 5
Rendszerchip Snapdragon 820 Exynos 8890 HiSilicon Kirin 955 Snapdragon 820
AnTuTu Benchmark 6.x 138925 pont 133027 pont 98904 pont 115756 pont
Vellamo Browser 4603 pont 6686 pont 6711 pont 4257 pont
Vellamo Metal 3589 pont 3383 pont 2885 pont 2968 pont
Geekbench 3 (single) 2289 pont 2138 pont 1718 pont 1918 pont
Geekbench 3 (multi) 5158 pont 6406 pont 6513 pont 4705 pont
GFXBench Man. onscreen 28 fps 27 fps 19 fps 38 fps
GFXBench Man. offscreen 47 fps 40 fps 18 fps 38 fps
GFXBench T-Rex onscreen 36 fps 53 fps 42 fps 58 fps
GFXBench T-Rex offscreen 82 fps 87 fps 40 fps 73 fps

Ahogy az várható volt, a teljesítmény-teszteken remekül szerepel az eszköz, az eMMC 5.1-es belső tároló pedig ugyan szekvenciális és random olvasásban is elmarad valamennyire az aktuális csúcskategóriától, az írási teljesítménye remek (nem véletlenül kerülnek gyorsan mentésre a HDR képek és a 4K videók), és összességében patent a rendszersebesség, frissítsen akár több alkalmazás a háttérben, ez a kütyü nem hajlamos akadozásra. Ha elkezdjük gyötörni, akkor enyhe melegedés fellép ugyan, fémházas mivoltát nem tudja letagadni, de ez korántsem annyira erőteljes, mint a One M9 esetén, még az első HTC One is hajlamosabb volt melegedésre.

A Sense UI alapjai évek óta változatlanok. A Sense UI alapjai évek óta változatlanok.
A Sense UI alapjai évek óta változatlanok. [+]

Megmaradt a HTC-féle Sense felület, de ez nem is baj, hiszen egyszerű és könnyedén használható, az optimalizációt elég jól végezték, rendszerverzió szempontjából pedig az Android 6.0.1-et társították hozzá. Ha bejelentkezünk a HTC fiókunkkal, akkor adott a témázhatóság, ami nem csak a hátteret és a rendszerhangokat változtatja, hanem a widgetekbe, az ikonstílusba és a betűtítpusba is képes belenyúlni, bár ez utóbbiaknál gyakran találkozhatunk az ékezetes karakterek furcsa megjelenítésével. A zárképernyő egyszerű, ha nem állítottunk be ujjlenyomatot, akkor csak fel kell húznunk a csúszkát, és már a kezdőképernyőn vagyunk.

Gyors és pontos az ujjlenyomat-olvasó. Gyors és pontos az ujjlenyomat-olvasó.
Gyors és pontos az ujjlenyomat-olvasó. [+]

Ugyanakkor viszont érdemes beállítani az ujjlenyomat-olvasót, hiszen 10-ből 9,5-szer fel fogja ismerni, hogy mi nyúltunk a mobilhoz, és bár a zárképernyőt minden esetben felvillantja, szinte azonnal ki is old. Összesen öt ujjunkat regisztrálhatjuk, az animáció pedig remekül mutatja, hogy hogyan kell ezt tökéletesen megejtenünk, ha követjük az utasítást, szinte lehetetlen elrontani. A HTC-nél évek óta bevett szokás, hogy a főmenüben fel-le lapozhatunk balra-jobbra helyett, ez még mindig sokakat megviccel először, viszont pillanatok alatt megszokható, az pedig sokat segít, hogy az appokat nem csak betűrendben, hanem a letöltés ideje szerint, vagy akár teljesen egyénileg is elrendezhetjük.

A menüben nincs sok változás, hibátlanul is működik, a BlinkFeed viszont még nem tökéletes. A menüben nincs sok változás, hibátlanul is működik, a BlinkFeed viszont még nem tökéletes.
A menüben nincs sok változás, hibátlanul is működik, a BlinkFeed viszont még nem tökéletes. [+]

A BlinkFeedet kizárólag a kezdőképernyőről érhetjük el, ez jóval több, mint egy hírösszegyűjtő alkalmazás: képes naptárbejegyzéseket előtérbe helyezni, Twitter üzeneteket feldobni, éttermi javaslatokat mutatni és nem mellesleg képes az általunk kiválasztott csatornákról összeszedni a fontosabb híreket. Ez utóbbi nálunk még nem működött túlságosan stabilan, itt még többször összefutottunk force close ablakkal, az irány viszont jó, hiszen a rendszer nyelvéből, és a böngészési előzményeimből viszonylag jól tippelte meg, hogy milyen hírforrások tartalmaira lehetek kíváncsi.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés