Hirdetés

Samsung Galaxy J5 - csók a családnak

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A Galaxy J5-ből létezik egy és két SIM-es változat, hozzánk az előbbi verzió került, amibe csak egy kártyát lehet beletenni (egyébként a másik is csupán duál standby képes). A chipset támogatja a Cat.4-es 4G/LTE hálózatokat, így maximum 150 Mbps-mal szörfölhetünk az interneten. Ha nincs valahol 4G, akkor az elméleti sebesség letöltés 3G esetében 21,1 Mbps, feltöltéskor pedig 5,76 Mbps lehet. A mobil beszédhangszórója nagyon szépen és tisztán szól, a hangerővel sincs gond, így még buszon vagy villamoson utazva is hallani fogjuk beszédpartnerünket. Adatkommunikációs szempontból kiemelendő az internetmegosztásra képes, 802.11a/b/g/n-es WiFi, az A2DP-s Bluetooth 4.1, valamint az NFC és a GPS-modul (GLONASS-szel ellátva). Navigálni kiválóan lehet a kütyüvel, pár másodperc alatt megtalálja a helyzetünket, a jelet pedig stabilan tartja.

Samsung Galaxy J5 screenshot Samsung Galaxy J5 screenshot
[+]

A gyári böngészőprogram mellett még a Chrome-ot találjuk a telefonon, egyik sem kezeli a Flash tartalmakat. Előbbi több extrával is szolgál, alul ikonok formájában azonnal elérjük az előre- és visszalépést, a kezdőlapot, a könyvjelzőt, és a lapokat. Az egyebek menüponton belül a megosztást, a weboldal mentést, és az asztali nézetet találjuk, a privát böngészést az oldalak áttekintő nézetének felületéről érjük el. A kétujjas nagyítás működik, a sortördelés viszont csak akkor, ha a bal felső sarokban lévő olvasómód ikonjára kattintunk, ilyenkor a betűméretet változtathatjuk.

Samsung Galaxy J5
[+]

Az akkumulátor 2600 mAh kapacitású, ami alapvetően igen jó érték a konkurenciához képest, nem beszélve arról, hogy például a Samsung csúcsmodelljében is ekkora telep található. A Super-AMOLED kijelző nem az az örökéhes fajta, és a chipset sem fogyaszt sokat, nem véletlen, hogy az egy-másfél napos üzemidő minden nehézség nélkül kihozható a telefonból. Ennél hosszabb töltő nélküli szakaszhoz már nem szabad sokat nyomkodni a kütyüt, két napnál többet pedig tényleg ne várjunk tőle, főleg, ha használjuk is. Vannak egyébként szoftveres vészmegoldások, az ultra energiatakarékos mód például fekete-fehérre változtatja a kijelzőt és csak a legszükségesebb funkciókra korlátoz, így készenlétben akár további egy napig életben marad a telefon, még tíz százalékos töltöttséggel is.

Samsung Galaxy J5
[+]

Értékelés: Samsung Galaxy J5
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Nincs könnyű helyzetben a Samsung Galaxy J5, hiszen elég zsúfolt mezőnybe csöppent bele, rengeteg olyan készülék van már a piacon, amit Snapdragon 410 chipsettel szereltek fel. Tesztalanyunk is ezt a rendszerchipset kapta meg, ám a dél-koreaiak is érezték, hogy valamivel azért szó szerint villantani kell a konkurenciához képest, így kezdésnek rögtön szereltek az előlapra egy ledes vakut, hogy a szelfi rajongóknak máris bejöjjön a mobil. Aztán ott van ugye a Super-AMOLED kijelző, ami még mindig sokaknak tetszik jobban, mint az IPS, az élénk színek pedig tökéletes összhangban állnak a TouchWiz felülettel. Apropó szoftver, a manapság még legfrissebbnek számító Android 5.1.1 Lollipop operációs rendszer mindenképpen kellemes meglepetés, az meg pláne, hogy a másfél gigabájtnyi memóriának köszönhetően minden gondolkodás nélkül fut, nem kell majd idegesítő megakadásokra számítani. A kamera hozza a középkategóriás szintet, lehet vele fotózni, egészen addig, míg valaki nagyon művészi képeket lőne, mert arra azért egyáltalán nem alkalmas. Az üzemidő bőven kielégítő (sajnos itt nem jutnak egyről a kettőre a gyártók), és az adatkommunikációs képességekkel is elégedettek lehetünk. A Galaxy J5 kártyás konstrukcióban 65 ezer forintba kerül (ebben benne van 5 ezer forint feltöltés, vagyis maga a készülék 60 ezret kóstál), ami a Samsunghoz képes egész jó ajánlatnak számít, persze azért vannak jó alternatívák is ennyi pénzért (egyébként a két kártyás változat itthon 70 ezer forintot kóstál). Ilyen a főszereplőnknél azért megnyerőbb dizájnnal rendelkező, de gyengébb üzemidővel bíró Alcatel Idol 3 (4.7), de ami igazán megveri a gyártó újdonságát mind árban, mind pedig tudásban, az a Xiaomi Redmi 2 Pro (nem ezt, de a sima változatot teszteltük már), hiszen olcsóbb, két SIM-et kezel és nagyobb az adattárolója is, mert valljuk be, a J5-ben lévő nyolc gigabájtos tárhely igen gyorsan megtelítődik. A J-família friss tagja ettől még derekasan helytáll, jó szolgáltató konstrukcióban pedig megéri majd megvásárolni. A tetszett plecsnit megkapja.

Samsung Galaxy J5

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Samsung Galaxy J7 - arany-os

    A J-család legnagyobb és egyben legerősebb tagja Exynos és Snapdragon chipsettel is forgalomba került, két SIM-et kezel, 13 megapixeles kamerával rendelkezik, és mindemellett egész jó az üzemideje.

  • Lebukott a Samsung Galaxy J3?

    A dél-koreai cégnél egyre több taggal bővítik a J-sorozatot, a hamarosan napvilágot látó J3-ról most a GFXBench adatbázisa árulkodott.

  • Zero néven jön Európába az LG Class

    A dél-koreai vállalat terméke az öreg kontinensre érkezik, ami a fém borítás és a középkategóriás felszereltség mellé kicsit borsos árat kapott.

  • Galaxy blog: A Samsung kínai weboldalán bukkant fel a Galaxy J3

    A vállalat újabb középkategóriás mobillal lepte meg a nagyvilágot, a J-család új tagja négymagos processzort és AMOLED kijelzőt kapott.

Előzmények

Hirdetés