Hirdetés

Samsung Galaxy J5 - csók a családnak

Kamera, videó, audió

A hátlapon egy autofókuszos, 8 megapixel felbontású fényképezőgép kapott helyet, az előlapi szenzor 5 megapixeles. Érdekesség, hogy nem csak a fő, hanem a másodlagos kameramodul is kapott ledes villanót, vagyis a Samsung is egyre inkább beáll a szelfi trendeknek a támogatói közé. A kamerát a home gomb kétszeri megnyomása esetén nagyon gyorsan elindíthatjuk, a kereső képén láthatjuk a vakuhoz, az időzítőhöz (2, 5, 10 másodperc), az effektekhez (szürke, szépia, negatív) és az üzemmódokhoz tartozók ikonokat. Az automatikus beállítások mellett elérjük a panoráma, a sorozatfelvétel, a szép arc, a hangos kép (a fotók alá maximum 9 másodpercnyi hang rögzíthető), valamint a professzionális módokat. Utóbbi esetén a fehéregyensúlyt, az expozíciós értéket és az ISO-t (100-800) babrálhatjuk. A fogaskerék jelre nyomva ugrunk a további konfigurálási lehetőségekhez: itt felbontást, helycímkézést, rácsvonalazást, hangerőgomb funkciót találunk. Videókat maximum 1080p felbontásban rögzíthetünk, méghozzá 30 képkocka/másodperc sebességgel.


[+]

Ilyenek lettek az előlapi kamerával készített felvételek, az utolsó képen már a vaku is megmutatta tudását, hiszen ez is fontos vonzereje a telefonnak:

A kamera nem veszi fel a versenyt a legjobbakkal, ám a kategóriában lévő konkurensekkel már igen, hiszen azért átlagos fotózásra megfelelőnek mondható. Jó a dinamikatartomány, mondjuk ezt illett is megoldani, ha már a HDR mód kikerült a szoftveres repertoárból, nappal egész jó felvételek készíthetők. A makró nem rossz, de nem mindig akarja megtalálni a fókuszt a fényképező, legalább tíz centiméterre kell tartanunk a telefont a tárgytól ahhoz, hogy éles legyen a kép. Amit minden fotón észre lehet venni, az a sok zaj, amit az algoritmus nem mos el, ezáltal egy kicsit jobban megmaradnak a részletek, bár azért belenagyítva az alkotásokba már látszanak a hibák. Az előlapi kamera szelfizésre alkalmas, és mind az elöl, mind a hátul található vaku fényerejével meg lehetünk elégedve. Nem úgy az éjjeli képekkel, amiknél viszont teljesen elvérzik a szenzor, nem sokra lehet ezeket használni. A videók közepesek, a tesztvideóval próbáltuk szemléltetni a minőséget.

Samsung Galaxy J5
[+]

A telefonon az MP4, a WMV, a H.264 kódolású filmeket nézhetjük meg, a DivX/AVI fájlokkal sajnos nem birkózik meg, persze egy alternatív programmal ez a probléma kiküszöbölhető. További gond, hogy az AC3-as hangsávot a Samsung továbbra sem szereti, nem könnyű olyan alkalmazást találni, amivel ez is flottul működik (BSPlayer mondjuk ilyen). A gyári szoftver sajnos nem tud túl sokat, az 1080p felbontásig minden filmet akadozásmentesen megjelenít, ám a teljes képernyős módon és a feliratok megjelenítésén kívül tényleg semmi extrával nem szolgál.

Samsung Galaxy J5 screenshot Samsung Galaxy J5 screenshot
[+]

A koreaiak saját zenelejátszójukat sem telepítették, ehelyett a Play Zene alkalmazást tudjuk használni (vagy letöltünk valami mást), ami az MP3, a WAV, a WMA, az eAAC+ és a FLAC típusú fájlokat szereti. Itt elérjük a felhőben és a telefonon tárolt tartalmakat, utóbbi esetén műfajok, előadók, albumok és listák szerint rendezve láthatjuk a számokat. Hangszínszabályzó nincs, cserébe viszont van RDS-képes FM-rádió, ami csak akkor működik, ha valamilyen fülhallgatót csatlakoztatunk a telefonhoz. Az adásokat rögzíthetjük, illetve van automatikus kikapcsolás, így akár a legújabb slágerekre is álomba merülhetünk. A hangerővel nincs gond, a hangszóró jól szól, bár ha már maximum szintre tekerjük, akkor kicsit élesek lesznek a magas hangok.

Teszt Samsung Galaxy J5 Alcatel OT Idol 3 (4.7) Microsoft Lumia 640 Sony Xperia M4 Aqua Vodafone Smart Prime
Frekvenciaátvitel (40 Hz-től 15 kHz-ig), dB: +0,02, -0,05 +0,66, -0,73 +0,06, +0,02 +0,02, -0,05 +0,02, -0,05
Zajszint, dB (A): -91,6 -90,1 -91,9 -87,7 -87,1
Dinamikatartomány, dB (A): 91,6 90,1 91,8 88,1 85,9
THD, %: 0,0100 0,0054 0,0068 0,0075 0,0063
IMD + Zaj, %: 0,170 0,011 0,013 0,021 0,016
Sztereó áthallás, dB: -91,0 -88,4 -90,7 -87,3 -88,2

A fülhallgató kimenet gond nélkül lead minden hangot, szóval lehet zenélni rendesen.

Zaj sincs, vagyis nem fog sisteregni a fülünkben a headset (feltéve, hogy valami normális minőségűt használunk).

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Samsung Galaxy J7 - arany-os

    A J-család legnagyobb és egyben legerősebb tagja Exynos és Snapdragon chipsettel is forgalomba került, két SIM-et kezel, 13 megapixeles kamerával rendelkezik, és mindemellett egész jó az üzemideje.

  • Lebukott a Samsung Galaxy J3?

    A dél-koreai cégnél egyre több taggal bővítik a J-sorozatot, a hamarosan napvilágot látó J3-ról most a GFXBench adatbázisa árulkodott.

  • Zero néven jön Európába az LG Class

    A dél-koreai vállalat terméke az öreg kontinensre érkezik, ami a fém borítás és a középkategóriás felszereltség mellé kicsit borsos árat kapott.

  • Galaxy blog: A Samsung kínai weboldalán bukkant fel a Galaxy J3

    A vállalat újabb középkategóriás mobillal lepte meg a nagyvilágot, a J-család új tagja négymagos processzort és AMOLED kijelzőt kapott.

Előzmények

Hirdetés