Hirdetés

Samsung Galaxy Mega 2 - sodrófával nyújtva

Hardver, szoftverezettség

A Mega 2 kétféle változatban került forgalomba, az egyikben (így tesztalanyunkban is) egy Exynos 4 Quad 4415 SoC, a másikban pedig egy Snapdragon 410 chipset teljesít szolgálatot. Bővebben mi most a hozzánk kerülő variánst fogjuk elemezni. Az ARMv7 architektúrájú processzorban négy darab 1,5 gigahertzre skálázott Cortex-A9 mag található, a grafikus gyorsító szerepkörét pedig a manapság már nem túl acélosnak számító Mali-400MP4 látja el. RAM tekintetében nem spórolt annyira a Samsung, egy 1,5 gigabájtos modult szereltek a telefonba. A belső adattároló mérete 16 gigabájt, ám ebből lecsíp a rendszer egy darabot, így nagyjából 13 szabad gigabájtra kell számítani. A microSD bővíthetőség persze enyhíthet a multimédiás tartalmakra ácsingózó felhasználók szívén, maximum 32 gigabájtos kártyákat tudunk beletuszkolni a foglalatba.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Samsung Galaxy Mega 2 LG G3 Sony Xperia Z3 HTC Butterfly 2
Quadrant Standard 10392 pont 22290 pont 21146 pont 26536 pont
AnTuTu 5.x Benchmark 24688 pont 36398 pont 43120 pont 45829 pont
Vellamo Browser 1675 pont 2904 pont 2847 pont 3551 pont
Vellamo Metal 732 pont 1466 pont 1590 pont 1541 pont
SunSpider 1.0.2 607,7 ms 935 ms 854,4 ms 607,7 ms
Geekbench 3 (single) 438 pont 967 pont 977 pont 1037 pont
Geekbench 3 (multi) 1347 pont 2363 pont 2640 pont 2939 pont
GFXBench Man. onscreen N/A 6,9 fps 12,7 fps 12,8 fps
GFXBench Man. offscreen N/A 9,8 fps 12 fps 11,9 fps
GFXBench T-Rex onscreen 11,4 fps 15,7 fps 29,3 fps 29,8 fps
GFXBench T-Rex offscreen 7,9 fps 22,1 fps 27,2 fps 27,7 fps

Rendesen megrázta magát a dél-koreai gyártó, a KitKat óta ugyanis már lényegesebben kevesebb esetben fordul elő az, hogy a szoftver megakad. A Mega 2 esetén sincs ez másképpen, ugyan a csúcskategóriás, nagy kijelzővel szerelt mobilok szintjét nem éri el a készülék, mégis semmi gond nincs a rendszersebességgel, szépek és folyamatosak az áttűnések, minden idegbaj nélkül nekiveselkedhetünk komplexebb programok megnyitására is, mert akkor sem gondolkodik el sokáig a telefon. A Mali-400 viszont érezhetően nem az az izmos GPU, bár azért közepesen jól viszi a játékokat, még az Asphalt 8 sem laggol, kivéve persze akkor, ha maximumra tekerjük a grafikát, mivel akkor már kemény fejtörést okozunk az IGP-nek. Melegedés még negyedóra játék után sem tapasztalható, maximum a hátlap közepe langyosodik kicsit.

Samsung Galaxy Mega 2 Screen Shot Samsung Galaxy Mega 2 Screen Shot

Azért az mutatja a törődést, hogy a Mega 2-re az Android 4.4.4 KitKat operációs rendszert telepítette a Samsung, mely mellé nem maradt el az elnyűhetetlen TouchWiz felület. Az egyedi külső az ikonokat és a widgeteket érinti, melyeket nem csak a zárolt, hanem a főképernyőre is kihelyezhetünk. A lapok között különféle effektekkel léphetünk, plusz lehetőséget kapunk arra, hogy a My Magazine-t bekapcsoljuk, ami lényegében egy Flipboardra épülő hírolvasó részleg, hasonlóan egy kicsit a BlinkFeedhez. Az ikonokat betűrendben és használati sorrendben tekinthetjük meg. Mappázni a főoldalakon és a menüben lehet, a csíptető mozdulatra előbukkanó áttekintő nézet pedig szintén mindkét esetben használható. A legördülő értesítési függönyben az elmulasztott eseményeket, az alkalmazások információit, valamint a gyorsbeállítások ikonjait láthatjuk, plusz szabadon dönthetünk arról, hogy a fényerő csúszkáját ide helyezzük-e.

Samsung Galaxy Mega 2 Screen Shot Samsung Galaxy Mega 2 Screen Shot

A beállításokban az egykezes művelet emelendő ki, amit már a Note 3-ban megismerhettünk. Lényege, hogy az ujjunkat a képernyő jobb széléről kell balra majd hirtelen jobbra mozgatnunk, és a képernyőn látható tartalom összemegy akkorára, hogy elvileg egy kézzel tudjuk kezelni. Van még az egyszerű mód, amikor hatalmas ikonok jelennek meg a telefonon, így segítve az autózás közbeni nyomogatást, vagy a gyengén látók számára a vezérlést. A Ne zavarj funkcióval konfigurálni tudjuk, hogy a telefon mikor ne értesítsen, ergo mikor váltson néma üzemmódba, az opciónk viszont továbbra is megvan arra, hogy ha valaki többször keresne telefonon egymás után, akkor azért valamit tegyen a kütyü, hogy erről tudomást szerezzünk. A többablakos mód segítségével a képernyő két részre osztódik, a felső és az alsó területen is megnyithatunk egy-egy alkalmazást, így filmezhetünk és böngészhetünk egyszerre (eléréséhez először aktiválni kell a módot, utána pedig elég a vissza gombot hosszan megnyomni). A gyári billentyűzet jól használható, nem csak a betűk, hanem a számok is könnyedén elérhetők.

Samsung Galaxy Mega 2 Screen Shot Samsung Galaxy Mega 2 Screen Shot

A telefonkönyvben használhatjuk a prediktív keresőt, a névjegyekhez képet, céget, nevet, telefonszámot, email címet, csengőhangot, webcímet, jegyzetet, rezgést társíthatunk. Az alapvető androidos alkalmazások között számológépet, kamerát, ébresztőórát, email klienst, böngészőt, térképet, zene- és videólejátszót, valamint fájlkezelőt találunk. Használatba vehetjük továbbá az FM-rádiót, a S Tervezőt (vagyis a naptárt), a Samsung hangalapú asszisztensét; az S Voice-t, a képszerkesztésre alkalmas Stúdiót, a Flipboardot, valamint a két áruházat, a Galaxy Apps-t és a Play Store-t.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés